Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Big 4 audit releváns tapasztal...

Big 4 audit releváns tapasztalat-e finance pozíciókhoz?

Figyelt kérdés

Pénzügy és számvitel alapképzésen tanulok, és gondolkozok rajta, hogy jelentkezek audit gyakornoknak egy big 4 céghez, ami ugye számviteli terület. Később viszont (például Pénzügy mesterképzés alatt vagy után) szeretnék komolyabb helyen dolgozni, mint például magántőke, consulting, m&a tanácsadás vagy befektetési alapok, amik ugye inkább a pénzügyi területhez állnak közelebb, minthogy a számvitelihez. Az lenne a kérdésem, hogy audit gyakornoki tapasztalatom előrébb juttat-e ezeknél az állásoknál?

Tisztában vagyok vele, hogy a könyvvizsgálókat a big4nál szarrádolgoztatják és alulfizetik, viszont cserébe értékes tapasztalatot szereznek. Viszont abban nem vagyok biztos, hogy ez a tapasztalat finance állásokhoz megfelelő-e. Ha jól tudom ilyen helyeken pénzügyi modelleket készítenek, pénzügyi átvilágításokat, vállalatértékelést végeznek, stb, és ugye számviteli tudás ezekhez szükséges.

De ilyen helyekre inkább erős egyetemekről vesznek fel embert (Corvinus vagy külföldi egyetemek), és főleg olyanokat akik ezen egyetemek neves diákszervezeteinek a tagjai(pl: Budapest Consulting Club, Budapest Investment Club). Én a BGE-re járok ami közel sem annyira híres vagy erős, de legalább nagyon jó átlagom van. Így arra gondoltam, hogy esetleg egy 1-2 éves big4 audit gyakornoki tapasztalattal később lesz rá esélyem, hogy legalább behívnak interjúra ezekhez a cégekhez, esteleg full time pozícióra, esetleg gyakornoknak mesterképzés alatt.

Szerintetek megéri jelentkezni?



aug. 2. 01:43
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Amm ha pénzügyes pozíciót szeretnél akkor miért nem jelentkezel pénzügyes gyakornoki helyekre mondjuk Morgan és társainál?


Elárulom senkit nem érdekel hogy melyik egyetemen tanulsz, szinte 100% hogy behívnak, utánna pedig az interjú dönti el hogy bekerülsz -e vagy sem.

aug. 2. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Szerintetek megéri jelentkezni?"


Nem.

aug. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#1 Nem tudom hogy mit csinálnak ott az SSCknél a gyakornokok. Nem csak ilyen adminisztrációs feladatai vannak ott mindenkinek kb?
aug. 2. 10:07
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 nem, egyértelműen nem az első hónapban dobnak rád valami óriási feladatot, de a legtöbb helyen kb azt csinálod mint egy junior teljes állású
aug. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!