Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szállodai recepciós álláshoz...

Szállodai recepciós álláshoz mennyire kell általában tapasztalat?

Figyelt kérdés
Stresszes munkakör?

júl. 22. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom hogy egy ilyen pozíciónál fontosabb a hozzáállás, mint a tapasztalat. Az utóbbi ugyanis pótolható, az előbbi nem. Plusz, szerintem helyszíne válogatja, hogy hol mit fed le pontosan a munkakör.


Az hogy kinek mi stresszes, elég relatív. Nekem a felsővezetői munkaköröm sem stresszes, mert megszoktam már, van olyan kollégám aki abba a napi egy feladatába is bele bír betegedni és képes a sírásig hergelni magát. Nem vagyunk egyformák.

júl. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak főnökségen múlik mennyire stresszes szerintem.

Ha nincs tapasztalatod nyilván megmutatnak mindent pl számlazás,foglalás visszaigazolása...stb

júl. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyere hozzánk éjszakásnak, boldog-boldogtalant felvesznek. Elég nagy a fluktuáció...
júl. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3, mi az oka ennek?
júl. 23. 06:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Mert ez egy komolytalan hely. Ahogy a vezetőséget sem érdekli semmi, úgy a dolgozókat sem... (Egyébként egy kis hotel, én takarítóként is szoktam recepciózni :) )
júl. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igazából ez nagyon sok mindentől függ, hogy "milyen" az adott munkakör adott munkahelyen. Tehát attól függ, hogy konkrétan melyik hotelről érdeklődsz?


1. Budapesti, vagy vidéki?

2. Ha Budapesti, akkor a Nagykörúton belüli, Hungária Körgyűrűn belüli, vagy ezeken kívüli (ugyanez érvényes távolságban tükrözve a budai oldalra)?

3. Ha vidéki, akkor nagyobb országos szintű nevezetes helyektől (Budapest, Balaton, Hévíz, Aggtelek, stb.), illetve egyéb esetben megyeszékhelytől mekkora távolságra (vagy megyeszékhelyen belül hol) van?

4. Hány szobás? 80 alatti, 80-160, 160-300, vagy akár több, mint 300?

5. Milyen típusú? Wellness, Business, Boutique, Panzió vagy Apartmanszálló, stb.?

6. Állat- és/vagy gyerekbarát a hely, vagy No Pet - Adult Only?

7. Hány csillagos? 3, 4 vagy 5?

8. Friss név, vagy már bejáratott klasszikus?

9. Magán-/egyéni társaság által üzemeltetett, vagy pedig lánchoz tartozó? Ha igen, akkor melyik üzemeltető-lánc? Marriott, Continental, Hyatt, Mellow Mood, Accor, Accent?


Nem fontossági sorrendben írtam őket.

De ezek mind-mind különbségeket okoznak (akár csak az egyik megváltoztatása is) a hely "milyenségének" munkavállalói szempontból!

júl. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elég stresszes, főleg ha éjszakás vagy és egyedül vagy. Kell egyfajta határozottság, ami nem mindenkiben van meg. A fluktuáció nagy szokott lenni, mivel szeretik az egyszerűsített foglalkoztatást, szeretik az embert kihasználni, és be sem jelentenek. (Ez csak az én tapasztalatom egy szállodával)
aug. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Nálunk egyáltalán nem stresszes az éjszaka, aludni is lehet. :) A többi viszont igaz.
aug. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!