Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Betegszabadság alatt / közben...

Betegszabadság alatt / közben kirúghatnak a munkahelyemről?

Figyelt kérdés

Munkahelyváltás miatt bizonytalanságban vagyok, ezért kénytelen leszek jövőhéten kivenni betegszabadságot, hogy ha menni kell intézkedni az új munkahellyel kapcsolatban akkor tudjak menni rögtön.


És így a jelenlegi munkahely is megmaradna (bár utálom), ha netán ez a lehetőség nem jönne össze.


Nem "táppénzeztem" soha, már beteg is 1 éve voltam.


De sajnos mindezt elmondtam 1-2 kollégának...


Így szerintetek, ha elmennék - maximum másfél hét - betegszabadságra a betegszabadság alatt kirúghatnak? Vagy kénytelenek / kötelesek kivárni hogy leteljen a betegszabadság?


Mire számíthatok, ha a főnökség felé ez kiderülne, hogy miért vettem ki betegszabadságot?


Válaszaitokat előre is köszönöm szépen.



aug. 20. 10:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Betegszabi alatt nem rúghatnak ki, a lejárta után pedig természetesen bármilyen indokkal igen.


"Mire számíthatok, ha a főnökség felé ez kiderülne, hogy miért vettem ki betegszabadságot?"


Kirúgásra.


"De sajnos mindezt elmondtam 1-2 kollégának"


Jó nagy idióta vagy már bocsánat, tekintsd tanulópénznek ha kirúgnak, legközelebb pedig nem fogod feleslegesen jártatni a pofádat.

aug. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Legrosszabb esetben kirugnak és feljelentenek táppénzcsalás miatt.
aug. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Betegszabadság alatt is felmondhatnak. Az csak városi legenda, hogy nem.

Az új munkahely intézésénél inkább azt kalkuláld bele, hogy esetleg le kell dolgoznod még a felmondási időt is a jelenlegi munkahelyeden.

aug. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Honnan jött az ötlet, hogy híreszteld ezt a remek tervedet ?
aug. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Felnondhatnak tappenz/betehszabadsag alatt, de a felmondas a keresokeptelenseg vegen indul. Vagyis amikor ujra keresokepes leszel.
aug. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%
A kérdésre válaszolok: Alatt és közben nem rúghatnak ki. Miután visszamentél dolgozni viszont kirúghatnak. Főnöktől függ mennyire szigorú és mit hisz el a munkatársaidnak, de azt én sem értem minek kellett erről szólnod másoknak.
aug. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
A táppénz csalás 2 évig terjedő szabadságvesztéssel honoralhato. Kiváló és elmés ötlet volt nagy dobra verni...
aug. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Egy "nagyon jó" fizikai munkát adó munkahelyről van szó. Ahol mások még ennél sokkal nyíltabban megmondják hogy így tesznek. Sőt van aki még henceg is vele. Azokat általában 2. ilyen eset után ki is rúgják.


Viszont van olyan, ha nagyon sürgős a delikvensnek és szabadságot nem hajlandóak neki adni, a főnökség javasolja hogy hozzon azokra a napokra akkor igazolást.


Úgyhogy ezek azért árnyalják ezt a kirúgást. Az ország 80%-a már ki lenne rúgva, táppénzcsalásért ha ezt ennyire komolyan vennék.


A 6-os és 1-es válaszolóknak elsősorban:


Akkor magyarán ha én 10-e és 18-a között veszek ki táppénzt, akkor ha 15-ével kirúgnak a kirúgás csak 19-ével lép érvénybe?

aug. 20. 14:43
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Ha kirúgnak, akkor a munkaviszonyod azon a napon szűnik meg mikor táppénzről visszamész. Nem 15-tel fognak kirúgni, hanem 19-edikével mikor ismét munkába állnál.
aug. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%
Párom is így röpült még régen az egyik gyárból. Szólt, hogy melyik napon menne dolgozni, SMS-ben küldték neki, hogy rendben várják vissza és ahogy visszament már kapta is a papírt. Mondjuk ő tényleg beteg volt csak az volt a gond, hogy előtte pár nappal kezdett a cégnél.:D
aug. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!