Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondhatok a munkahelyemen...

Felmondhatok a munkahelyemen azonnali felmondással, ha betegszabadság idejére nem kaptam meg a bérem 70%-át az adott hónapban?

Figyelt kérdés

Beteg voltam kb. május közepétől június elejéig. A bérszámfejtés után jöttem vissza, így ekkor tudtam leadni az orvosi igazolást. A fizetésem kb. felét kaptam erre a hónapra összesen, amiben benne van az előző 2 hónap kötelező utazási támogatása is. A betegszabadságra járó bért a következő hónapban kapom csak meg.

A lakhelyem és a munkahelyem között utaznom kell, illetve szálláson megszállni, mert távol van. Nekem így nem nagyon buli a munka, inkább ráfizetés. Felmondhatok erre hivatkozva? Hiszen az utazás + szállás költsége közel annyi, mint a most kapott fizetésem.


jún. 7. 23:31
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Felmondást nem kell megindokolni. Legalábbis hivatalosan nem.

Aztán ha esetleg a főnök rákérdez elmondhatod, hogy nem fizet olyan jól a betegállomány mint amilyen messze van a munkahely

jún. 8. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Határozatlan szerződés esetén valóban nem kell indokolni, de 30 napos felmondási idő van elvileg. Ezt szeretném elkerülni azonnali felmondással.
jún. 8. 03:41
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha fizettek, akkor majd felmondok. 😂😂
jún. 8. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Előbb keress másik munjahelyet, mert ez a kevés fizetés sem lesz.
jún. 8. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Pénz, pénz és pénz...... 💸💸 💸......
jún. 8. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem keresek. Minek
jún. 8. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Hányszor kell még leírnunk, hogy nem tudsz azonnali hatállyal felmondani...? Beragadt a lemez?
jún. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha bérszámfejtés után adtad le a táppénzes papírt, akkor teljesen normális, hogy most arra az időre nem fizettek. Munkabért nem tudtak, hiszen nem dolgoztál, táppénzt pedig nem tudtak, mert nem igazoltad.
jún. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben megoldás, hogy munkabér előleget kérsz. Azonnali hatályú felmondásra nincs jogalapod.


Itt a munkáltató nem vétett a jogszabályok ellen, te igazoltad időn túl a keresőképtelenséged, így nem tudták időben számfejteni a béred.

Ez nem az a történet, amikor azonnali hatállyal meg tudnád szüntetni a munkaviszonyodat.

jún. 14. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!