Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkakörökben lehet...

Milyen munkakörökben lehet esélyem az alábbiakkal?

Figyelt kérdés

Érettségim van meg egy rendszergazda OKJ végzettségem. A szakmában sose dolgoztam, adminisztrátorként dolgozom jelenleg.

Szeretnék majd a jövőben (1-2 év múlva) váltani és kezdésnek elkezdtem komolyabban foglalkozni az Excellel, a későbbiekben Power Query, Power Bi, VBA(alapszint) a terv. Emellett projektmenedzsmenttel is foglalkozom. (Az OKJ tanfolyamon is tanultam egy fél évet, szerettem). Hetente pár órát tudok foglalkozni tanulással. Ezekről a későbbiekben tanúsítványt tudok szerezni.


Van ennek igy értelme?


/Mi a célom ezzel az egésszel? Nem a milliós fizetés csak egy átlagos fizu, amiből meg lehet élni, mert a nettó 240 nem az. Kb nettó 400-500 elérése már szuper lenne/



aug. 14. 17:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
Bármelyik aksi gyár fizet annyit
aug. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem ez volt a kérdés.
aug. 14. 19:04
 3/15 anonim ***** válasza:
58%
De az volt a kérdés. Az a célod az egésszel, hogy nettó 450-500 ezret tudj keresni.
aug. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%
nettó 400-500e csak addig tűnik soknak míg el nem éred. Aztán mikor odakerülsz rájössz, hogy ez vicc fizetés.
aug. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%

Nincs értelme sajnos, ne is áltasd magad!

Muszáj lediplomázni, hogy komolyan vegyenek!


Nekem is van egy rakás okj-m megáll a fizum (fővárosban) nettó 280-360 között normál munkaidővel számolva kedvezmények nélkül akárhová is megyem melózni...


Feleségem is 320 at kap logisztikai okj vel az irodavezető aki közigazgatási diplomával került be meg van egy német nyelvvizsgája és párom tanította be a melóra kerek 120 nettóval kap többet "kezdőként"...

A feleségem meg a negyedik évét tapossa a cégnél és 250 nettóról indult 23 évesen...

aug. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szomorú, ha a fent leírtakból úgy gondolod, hogy egy gyárban szeretnék robotolni!
aug. 14. 19:37
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Én is az egyetem irányába indulnék el. Olyan irányba nézelődnék ahol nem muszáj emelt érettségi és figyelembe veszik az OKJ bizit is és valamennyi többlet pontot adnak hozzá. Pl. megnézném helyedben a gazdaságinformatikus képzést és ezekkel a tanúsítvanyokkal amiket írtál tök jó kombó lehet.
aug. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Az a szomorú, hogy azt gondolod, hogy OKJ végzettséggel megkeresel nettó 500 ezret majd. Max 340 ezer a teteje, de legalább elmondhatod nem gyárban dolgozol.:) Mert ugye te is azt gondolod, hogy majd kevés munkával sokat fogsz tudni keresni egy irodában aktatologatással. Hát ez nem az az ország öcsi! Ha nettó 500 körül akarsz keresni diploma nélkül, akkor a legjobb esélyed egy gyárban van erre.
aug. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hűha, neked valami nagy bajod lehet, amit itt próbálsz levezetni. Sehol se írtam, hogy kevés munkával szeretnék ennyit keresni, sőt láthatod, hogy próbálok fejlődni, tanulni.

De tudod mit? Engedjük ezt el, ha építő jelleggel nem tudsz hozzászólni, (pl mit tanuljak) nem kérek több választ tőled.

aug. 15. 05:58
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

“ Engedjük ezt el, ha építő jelleggel nem tudsz hozzászólni, (pl mit tanuljak) ”


Kérdező most nem azért de kaptál erre választ: egyetemen ha lehet.


Kicsit ki is fejteném miért is mondják ezt:

1. Eleve sok cégnél már egy checkbox, hogy van e egyáltalán diplomád ha teljesen pályakezdő vagy.


2. Az egyetemnek nem feltétlenül a papír a lényege mert valljuk be ott csak az elméleti alapokat kapod meg ,hanem az ha jó egyetemre mész akkor lehetőséged van a karriered beindítására azzal, hogy elmész gyakornoknak(ha már van kb 6-8 hónapnyi gyakornoki tapasztalat a diploma mellé már az is sokat segít mert már nem vagy teljesen 0km-s kezdő) vagy feltudsz mutatni valamilyen versenyeredményt a papír mellé.


Arról nem is beszélve, hogy most válság miatt eleve megfogyatkozott a junior pozik száma és el van árasztva a szakma a karrier váltókkal(okj/technikum, bootcamp vagy “autodidakta”(értsd megnézett kb 3db youtube vagy udemy videot). Azokat a friss diplomásokat nem is említve akik úgy végeznek, hogy a papíron kívül semmit se tudnak felmutatni.


Szóval jelen helyzetben csak úgy lehet reális esélye valakinek ha van egy minimum Üzemmérnök-informatikus Bprof diplomája és releváns gyakornoki tapasztalata.

aug. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!