Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi nettó 300 megtakarítás...

Havi nettó 300 megtakarítás ezekkel a feltételekkel mennyire számít jónak?

Figyelt kérdés

Most kezdtem új helyen, és mivel júniusban töltöttem a 24-et, az adókedvezmény miatt még egy évig nettó 410-et keresek. Fix 110-ért (tehát rezsi + közös költség beleértve) találtam egy szobát. Tudom, hogy sok, viszont legalább csak egy lakótársam van, a lakás szép, és jó az elhelyezkedése is.


Így viszont marad nettó 300-am.

Személyzeti étkezés alatt ebédet biztosítanak (így ha főzök, az max. gyakorlásból lesz), reggeli-vacsorát pedig intézem hideg kajaként, amit spórolósan megoldok. Ezen felül egyedül szabadidőre költök, ha költök (nem vagyok nagy vásárlós, szóval most ilyen shoppingolást stb. nem veszek számításba).


Mennyire jó ez így, ha végül az jön ki, hogy átlagban min. kb. nettó 220-240-et meg tudok takarítani havonta?


Köszönöm előre is a válaszokat!



aug. 5. 11:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
31%

#10: nettó 200 ezerrel nem viszi túlzásba.:)


Igen ingatlant mindenképp hitelből vesz az ember csak rohadtul nem mindegy mekkora önerőt fizetsz ki és mennyi marad a hitelrész...


Háza manapság annak lesz, aki tudatosan költi a pénzt, mint a kérdező. Aki pedig legyárt 3 gyereket az nem a CSOK miatt teszi, hanem mert 3 gyerkemekt szeretne. Ha az állam támogatja ezeket az elkötelezett szülőket talán nem baj.

aug. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
*gyermeket
aug. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
35%

410-et keres, 220-at félre tesz, az 53%. Ilyen alacsony jövedelemnél ezt bizony túlzásba viszi.

Ha 1 millióból tenne félre 530 ezret, az rendben volna. De itt ő 410-ből 220-at félre tesz, 110-et kifizet az albira, szóval marad neki 80 minden másra: kaja (még ha ebédet kap is), szórakozás, utazás, háztartás, stb. Ez irgalmatlan kevés és csak komoly lemondásokkal teljesíthető. És melyik a jobb?

A: "Nem szórakoztam, nem buliztam, nem éltem huszonévesen, de legalább már 28 évesen volt lakásom", vagy

B: "Igaz, hogy csak 35 éves koromra lett lakásom, de legalább tartalmasak voltak a huszas éveim és nem hiányolok semmit"


A CSOK-ról meg annyit, hogy igen, jó ha támogatja az állam a szülőket, csakhogy a miként nagyon nem mindegy. Az adókedvezmény, a kamatmentes hitel és az ingyenes tankönyv/iskolai menza jó dolog, az ész nélkül osztott ingyenpénz NEM, mert csak fölveri az ingatlanárakat, ami megdrágítja a lakásokat MINDENKI számára, így a gyermekvállalók ugyanott vannak a CSOK-kal, ahol előtte a CSOK nélkül, akik meg nem tudnak vagy nem akarnak gyereket vállalni, azoknak kb esélyük sincs a saját ingatlanra.

aug. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
26%

"B: "Igaz, hogy csak 35 éves koromra lett lakásom, de legalább tartalmasak voltak a huszas éveim és nem hiányolok semmit""


Ez inkább úgy a helyes, hogy igaz csak 50 éves koromra lett saját lakásom, de tartalmasak voltak a 20-as éveim...Kérdés kinek mit jelent a tartalmas: beb@szott hétvégente, drogozott, stb. Úgyhogy ez az egész nem egyértelmű.


"ész nélkül osztott ingyenpénz"


Messze áll az ingyenpénztől, szerződésben elég komoly feltételeket kell teljesíteni. Aki nem akar saját gyereket vállalni az bizony elégedjen meg kisebb lakással, annak nem kell családi vagy 3 szobás lakás...Ez nem Amerika.

aug. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
23%
Nekem nincs gyerekem és nem is lesz, de egy hatalmas, 3 hálószobás, modern házam van, pedig szórom ám a pénzt rendesen. Sokat kell keresni.
aug. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
34%
Meg jó pénzes családban kell kikötni.
aug. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
57%

"Ez inkább úgy a helyes, hogy igaz csak 50 éves koromra lett saját lakásom, de tartalmasak voltak a 20-as éveim"

Miért, ha nem 220-at, csak 100-at tesz félre, akkor évi 1,4 milliót "veszít". Ha 5 évig él így, az 7 millió, ami egy 70 milliós ház árához képest piskóta. Miért növelné 22 évvel a megszerzési időt?


"Kérdés kinek mit jelent a tartalmas"

Nem részeg tivornyára gondolok, hanem barátokkal való közös élmények utazások, kapcsolatépítés, társkeresés.


"Messze áll az ingyenpénztől"

Miért akkor mi? Kapnak egy csomó pénzt és nem kell hozzá saját pénzt befektetni.


"szerződésben elég komoly feltételeket kell teljesíteni"

Igen, bevállalni 3 gyereket, valamilyen munkahely kell meg vállalni kell, hogy ott is laksz, amit veszel a CSOK-ból. Nem nagy feltételek.


"Aki nem akar saját gyereket vállalni az bizony elégedjen meg kisebb lakással"

Van is kisebb lakásom. De jó lenne egy kicsi ház egy zsebkendőnyi kerttel, ahova ki tudok ülni és mondjuk grillezni egyet. De esélytelen ezekkel az árakkal, hiába van 7 jegyű jövedelmem.

A feleségem meddő, így a CSOK szóba sem jöhet.

aug. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Ha 5 évig él így, az 7 millió, ami egy 70 milliós ház árához képest piskóta"


Ki mondta, hogy 70 milliós házat kell megvenni?


"Igen, bevállalni 3 gyereket, valamilyen munkahely kell meg vállalni kell, hogy ott is laksz, amit veszel a CSOK-ból. Nem nagy feltételek"


Igen persze aztán ha nem jön össze a gyerek fizetheted a büntetőkamatokat... Szerinted csettintésre születnek a gyerekek?

aug. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy a büntetőkamatokba nem gondolnak bele, különben fele ennyien vennék fel a CSOK-ot.
aug. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 SZTANN ***** válasza:
Helyes dolog a takarékoskodás. De rengeteg mindent nem vettél figyelembe ennél a tervezgetésnél (elemi hétköznapi dolgok, közlekedés). Sajnos nagyot fogsz csalódni a legszolidabb költekezés esetében is, amikor a hónap végén megnézed, mennyi maradt... Arról nem is beszélve, hogy infláció van, egy év múlva ugyanazok az alapvető dolgok többe fognak kerülni. De azért továbbra is HELYES A TAKARÉKOSKODÁS!
aug. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!