Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi nettó 300 megtakarítás...

Havi nettó 300 megtakarítás ezekkel a feltételekkel mennyire számít jónak?

Figyelt kérdés

Most kezdtem új helyen, és mivel júniusban töltöttem a 24-et, az adókedvezmény miatt még egy évig nettó 410-et keresek. Fix 110-ért (tehát rezsi + közös költség beleértve) találtam egy szobát. Tudom, hogy sok, viszont legalább csak egy lakótársam van, a lakás szép, és jó az elhelyezkedése is.


Így viszont marad nettó 300-am.

Személyzeti étkezés alatt ebédet biztosítanak (így ha főzök, az max. gyakorlásból lesz), reggeli-vacsorát pedig intézem hideg kajaként, amit spórolósan megoldok. Ezen felül egyedül szabadidőre költök, ha költök (nem vagyok nagy vásárlós, szóval most ilyen shoppingolást stb. nem veszek számításba).


Mennyire jó ez így, ha végül az jön ki, hogy átlagban min. kb. nettó 220-240-et meg tudok takarítani havonta?


Köszönöm előre is a válaszokat!



aug. 5. 11:12
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Bocsi, most nézem, a kérdésben maradt a 300, de a leírást olvasva értitek úgyis, hogy értettem.
aug. 5. 11:14
 2/21 anonim ***** válasza:
49%

Hallgass rám: NEM éri meg ennyire spórolósan vegetálni, különösen huszonévesen nem. Később lehet, hogy több pénzed lesz, de keservesen bánni fogod, hogy fiatalon ennyire spóroltál.

Egy stabil 20%-ot érdemes megtakarítani, a többit költsd magadra: élj, tanulj, fejleszd magad, szórakozz, utazz! Ha havonta 80-100-at félre teszel, bőven elég!

aug. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%

Bőven kitenne egy lakástörlesztőt, meg egy saját bt/kft költségeit is!


Miért is nyomorogsz lakótársakkal?

aug. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Első: Értem, miért mondod, és köszönöm. Talán azért érzem így, hogy spórolni szeretnék, mivel most hónapokig voltam munka nélkül (egészségügyi dolog miatt), és tudom, milyen kiszolgáltatva lenni másoknak, miután feléltem az előző munkahelyemből megmaradt összeget. Meg nem tudom, félek a hirtelen kiadásoktól is, főleg ha az egészségügyi (pl. páromnak van egy állandó állapota, ha azzal történik valami, szeretném, ha hozzá tudnék járulni a költségekhez). De bármikor bármi is közbejöhet.


Második: Tudom, én is gondoltam rá. Viszont önerőt mire össze tudnám szedni, az sok idő, plusz nem érzem azt, hogy el tudnék köteleződni most egy hitelre vett lakás mellett, amikor még abban sem vagyok biztos, hol tervezem a jövőmet.

aug. 5. 11:55
 5/21 anonim ***** válasza:
40%
Ja, minden más költség, mint tisztálkodás, takarítás, utazás, ruhák, karbantartások, szórakozás meg elillan, csak mert te most épp spórolsz. A büdös életben nem takarítasz meg 410-ből 240-et, de még 100-at se nagyon.
aug. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Én ezeket azért nem említettem, mert ezek havi egyszeri költségek szinte. Szerencsémre pont az a sampon vált be, ami DM saját márkás 400 Ft (nem sajnálnám a pénzt kozmetikumra, tényleg arról van szó, hogy ez tűnk eddig a legjobbnak a hajamnak), tufürdővel együtt ez kb. 1000 Ft. Fogrkém 450, fogkefe. Számomra ez a tisztálkodás, és nem vagyok igénytelen. Takarítószert szintén nem kell havonta venni, legalábbis nekem nem szokott elfogyni a 1-1,5 literes kiszerelés. Ruháim rendben, egy ideje megvan a kis kapszulagardróbom, ritkán veszek valamit, csak ha tényleg kell.


A szórakozást említettem, hogy persze, azon nem fogok spórolni, de általában nekem az sem vagyon.

aug. 5. 12:37
 7/21 anonim ***** válasza:
73%
Jónak számít. Ha nettó 200 ezret havonta félreteszel az már jó. Ja és ne hallgass azokra akik arra buzdítanak b@szd el a pénzt, mert fiatal vagy! Tessék félretenni, hogy aztán majd legyen miből házat venni, ha oda kerül a sor. Akik fiatalon nem spórolnak azok utána a hitelek súlyát fogják nyögni. Igaz azt nem fogják Facebookra kitenni.
aug. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Mondjuk abba vacak belegondolni, hogy már csak júniusig vagyok kedvezményes :( Jól elb.sztam, igazából amikor a leginkább tudtam volna spórolni, akkor nem tettem. Mert jól fizetett az előző két helyem is, és szar beelgondolni, mennyim lehetne, ha nem másokra meg hülyeségre impulzív dolgokra költöttem volna.
aug. 5. 12:55
 9/21 anonim ***** válasza:
24%

Nem kell elköteleződni, hiteles lakásból is bármikor kiszállhatsz, max buksz vele!


De ez a nemhitelesekkel is lehet így...


Ja és ilyen bruttó 700-800 ezres fizukra már 6-8 millás személyikölcsönt adnak, ami mégcsak nem is hitel..

aug. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
45%

#7 Nem arra buzdítjuk, hogy szórja el a pénzét, csak hogy ne vigye túlzásba a spórolást.

Kell félre tenni, de nem úgy, hogy közben az ember szándékosan szivatja magát. Most fiatal, most kell megélnie egy csomó dolgot, amit később már nem fog tudni. Szórakozás, utazás a haverokkal, fesztiválok, hasonlók. Mikor már mindenkinek ott a család, gyerekek, akkor ezeket már nem lehet megtenni.


Egyébként ingatlant mindenképp hitelből vesz az ember és a hitelt is lehet úgy felvenni, hogy ne rokkanj bele.


Kezdjük ott, hogy pl. háza manapság csak annak lesz, aki legyárt 3 gyereket a CSOK miatt, mindenki másnak max egy lakás.

aug. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!