Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire komoly az a munkáltat...

Mennyire komoly az a munkáltató, amelyik állásinterjún a jelentkezőtől kérdezi meg mennyi fizetést szeretne? Miért nem mond ő egy ajánlatot?

Figyelt kérdés
Csak nekem tűnik ez csapdának? Ha kicsit többet mondok, akkor nem vesznek fel, ha kevesebbet, akkor magammal szúrok ki.
júl. 29. 13:33
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

A bérigény felmérése bevett gyakorlat. De ez igazából csak zöldfülűként vagy pályamódosítóként probléma, mert egyébként az ember be tudja lőni a saját értékét.

Jellemzően a kis cégek szoktak sunnyogni. Nekem volt, hogy anno mikor még fiatal voltam 130-at mondtam, na annyit is kaptam, miközben kolléga kapott 150-et, mert többet mert kérni.

Nagy cégnél már ilyen nem szokott lenni, ott bértábla van, ha alálősz, akkor felhúzzák a bértáblába. Volt, hogy én is meglepődtem.

De ha többet mondasz, az sem gáz. Mostani helyemen mondtam egy nagyot, aztán végül 30%-kal kevesebbet ajánlottak, de még így is nagyon jó pénz.


Egyébként meg van olyan állásportál, ahol ki van írva a bér: [link]

júl. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

21: Én is így jártam, egyik helyen keveset mondtam. Azonnal elfogadták és még felfelé kerekített az összeget.

Ebből tanultam és legközelebb inkább többet kértem. Megmondták, hogy ennyi nem, de mi a maximum, ami még menne.

júl. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki ker berigenyt.

Ettol fuggetlenul nekunk volt olyan, aki az also szintet mintegy 20%-kal alalotte, ott az interjuk vegeztevel mi ajanlottunk majd 30%-kal tobbet.


Nem szeretnenk berfeszultseget sem cegen belul, sem azt sem, hogy amikor valahogy realisan felmeri a tapasztalatat es szembesul a piaci igenyekkel, akkor atverve erezze magat es le akarjon lepni.

júl. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
23: Nyugi a legtobb helyen futtatnak evekig a piaci penz alatt 30%-al..
júl. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

#24, ez igaz, ahol alacsony a hozzadott ertek (“100-an allnak sorba”) vagy nem versenykepes a ceg, ott siman megteszik.


Ahol fontos, hogy a ceg hosszutavon es hatekonyan menjen es fontos, hogy a nagytudasu munkavallalok ne menjenek el, ott viszont dragabb az ilyen sporolas vegszamlaja.

júl. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
95%
#25 Na igen. Tapasztaltam ilyet is. Voltam egy kis cégnél. Egy új pozira 8 hónap alatt találtak nagy nehezen embert. Én meg alul voltam fizetve. Aztán mikor leléptem, hirtelen 80%-ot rádobtak volna a fizumra, ha maradok. Nem maradtam.
júl. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
júl. 29. 22:02
 28/32 anonim ***** válasza:
Na és? Én visszakérdeztem, hogy ők mennyit ajánlanak, és kb. dupláját mondták annak, amit mertem volna kérni...
júl. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
76%

Kisfiú, el vagy tévedve. Persze hisztizhetsz, hogy miért nem úgy vannak a dolgok, ahogy te akarod, de ettől még nem fogja mindenki haptákba vágni magát.


Mivel egy álláshirdetésre SOKAN jelentkeznek, a munkáltató dönti, hogy milyen szempontok alapján válogat. Ha neked nem tetszik, nem jelentkezel, ha elfogadod, akkor jelentkezel, és alkalmazkodsz.

Nem túl bonyolult dolog.

júl. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Nem hisztizek, csak azt a munkáltatót választom, aki nyílt lapokkal játszik. Megtehetem, nincs nagyon túljelentkezés sehol itt kis hazánkban.
júl. 30. 10:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!