Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire komoly az a munkáltat...

Mennyire komoly az a munkáltató, amelyik állásinterjún a jelentkezőtől kérdezi meg mennyi fizetést szeretne? Miért nem mond ő egy ajánlatot?

Figyelt kérdés
Csak nekem tűnik ez csapdának? Ha kicsit többet mondok, akkor nem vesznek fel, ha kevesebbet, akkor magammal szúrok ki.
júl. 29. 13:33
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
27%
Teljesen igazad van, ők meg csak keressék a bohócot tovább.
júl. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Ő keres munkaerőt, mondja meg mit kínál.
júl. 29. 14:27
 13/32 anonim ***** válasza:
73%
Te nem keresel munkát, csak ő munkaerőt? Akkor nem mindegy neked?
júl. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Nem mindegy nekem. Mindenhol munkaerő hiány van szinte, válogathatok.
júl. 29. 14:30
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

"Ő keres munkaerőt, mondja meg mit kínál."

Te keresel munkát, mondd meg mit kívánsz.

júl. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
85%

Felháborító szerintem is, de látszik, hogy még nem jártál a munkaerőpiacon. Ez ilyen adok-kapok dolog, egy munkavállaló jobban ki van szolgáltatva annak, hogy munkát találjon, mint a munkáltató annak, hogy embert. Ez évek óta bevett szokás, hogy rákérdeznek a bérre több okból is. Igényesebb munkáltató akár azért, hogy felmérje, mennyire tartod magad, mennyire vagy határozott, nagyképű. Kevésbé igényes munkáltató azért, hogy ne kelljen túlfizetnie, ha bemondasz egy alacsonyabb összeget.

Átlag munkavállaló azért szokta kérdezni, mert ha irreálisan magas összeget mondasz (pl. egy takarító keres az országban bruttó 400-at, te meg bemondasz egy bruttó 800-at), akkor nem valószínű, hogy téged választanának, vagy közlik, hogy ennyit nem tudnak megadni, DE ....

Az én munkáltatóm amikor interjúztatott ugyanezt megkérdezte, mondtam egy alacsonyabbat, és közölte, hogy itt azért ettől több a fizetés, és a magasabbat adta. Szóval sosem tudhatod, hogy milyen célból kérdezik, vagy egyáltalán kérdezik-e, de érdemes erre a kérdésre előre felkészülni, ha interjúra mész.

júl. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
39%
Amúgy kész vicc ez a bérigény, amikor tényleg sehol nincs ember. 4 helyet mondtam vissza, mire kezdtem itt, ahol most vagyok. Az ilyen cégek bohóckodjanak csak a bérigénnyel.
júl. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
14%

Ilyen helyre ne is jelentkezz, mert ez a tőkebizonytalanságot jelzi, meg azt is, hogy megbecsülve nem leszel!

Majd kapod ami marad vagy azt se...

júl. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
38%
:D :D :D :D :D
júl. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
56%
Engem simán vettek már fel úgy, hogy a belső sávnál jelentősen többet kértem. Annyi volt, hogy senior helyett principal lett a titulusom, így belefért.
júl. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!