Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sok Pestre költözött 35-40...

Sok Pestre költözött 35-40 éves ex egyetemistának hol siklott totálisan félre az élete?

Figyelt kérdés

Iskola után többen nagy mellénnyel felköltöztek Pestre egyetemre, majd utána karriert építeni. A diploma meg is lett, de még mindig fizetéstől-fizetésig élnek és szobát(!) bérelnek többed magukkal. Autóra sincs pénzük.


Kontrasztként én érettségivel új építésű lakást vettem hitel nélkül, van egy normális kocsim és több évnyi megtakarításom. (Nem felvágásnak, csak példának szántam).


júl. 26. 21:04
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
40-es diplomás vagyok, az összes sorstársamnak van Bp-en lakása és nem fizetéstől fizetésig élünk.
júl. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
46%
Én 30 vagyok, tavaly sikerült vennem egy kétszobás panellakást egy külső kerületben. Autót nem akartam, mert mindenhová el lehet menni BKV-val, kivéve, ha kimész a városból, akkor jó lenne. Vannak jó oldalai is a vidéki életnek, de összességében nem cserélnék velük, Pesten sokkal több mindenre van lehetőség és sokkal több az intelligens ember.
júl. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy így látod... Bár majdnem a fél életemet Budapesten töltöttem, én pont azért nem tudtam elképzelni, hogy állandóra ott telepedjek le, mert bármerre mentem, mindenhol rengeteg igénytelen, proli embert láttam. Mindenhol csövesek, kéregetők, bevándorlók, arányaiban is rengeteg a kissebbségi, sok a lepukkant terület. Akár felszállsz egy villamosra, ott is ezt látod. Én ehhez nem tudtem évek alatt sem hozzászokni. Egy vidéki városban is vannak kevésbé jó környékek, de valahogy általában nekem igényesebbnek tűnnek az emberek magukra és a környezetükre nézve is. Ez persze vissza is üthet. Itt sokkal pökhendibbek, beképzeltebbek, rátartiabbak általában. Pesten inkább alkalmazkodóbbak, rugalmasabbak. Legalábbis, ahogy én tapasztaltam.
júl. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
17%

Egészen a Covidig, a budapesti munkaerőpiac nem volt ám olyan rossz.Jobb volt sokkal, mint a vidéki.

A Covid után, mintha már nem találna magára.Pedig eltelt a Covid óta 3 év.



Én mérnök vagyok.BP-n diplomáztam, sokáig ott is dolgoztam.De, aztán visszamentem vidékre, mert a budapesti fizetések beragadtak.

Bruttó 1 millió nehogy már soknak számítson.Vidéken, simán megadták.

júl. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

24, akkor szerencséd volt, mert én meg pont azt tapasztaltam, hogy a fővárosban kb. a dupláját ígérték ugyanazért a munkáért. Én 80 km-re lakom a fővárostól, és heti egyszer kell bejárni az irodába. Tömegközlekedéssel megyünk, mert parkolni szinte lehetetlen az iroda közelében. Heti egyszer kibírom, és tele van a vonat laptopos, öltönyös emberrel, szóval már nem csak a proli réteg jár tömegközlekedéssel. Sőt! A reggel 7-es vonat gyakorlatilag tömve van, sokszor előfordult, hogy nem is tudtam leülni, és reggel 10 percenként mennek Pestre a vonatok. Szóval az értelmiség nagy része innen ingázik a fővárosba, mert itt nevetségesek a fizetések.

Egyébként egy faluban lakom, ide jórészt a környező nagyvárosból költöztek ki az emberek. Szóval nem mondhatnám, hogy sötétek, buták és egyszerűek lennének. Ez a nézet már régóta nagyon elavult, hogy vidéken csak parasztok laknak. Gyakorlatilag ez már egyáltalán nem igaz, a lakosság kb. 5 %-ának van helyben munkája, mindenki más bejár a városba. Földet szinte senki nem művel, ha mégis, akkor csak kis konyhakert, virágoskert van.

Itt csend van, tisztaság és virágillat. A gyerekem első osztályos kora óta egyedül jár iskolába, nem kell félnem, hogy baja esik.

A fővárosba beérek, ott meg folyamatosan hányingerem van attól a bűztől, ami ott van. Zaj, tömeg, hajléktalan kéregetők. Szóval köszönöm szépen, de nincs az a pénz, amiért én ott szeretnék lakni. Inkább ingáznék minden nap.

A fiatal kollégáim meg lenézőek közlik velem, hogy ja, de itt mennyi program van. Miért, nálunk nincs? Jó, kétségtelen, hogy nem vagyok már 20 éves, nincs igényem minden héten kétszer eljárni bulizni, de bőven vannak itt is programok. Itt az EFOTT, a FEZEN, vannak szórakozóhelyek, színházak, utazási irodák, helyi színtársulat, kirándulóhelyek tömegével. Ha gondolok egyet, akkor átsétálok az erdőbe, itt van nekem 10 perc gyalog.

Amúgy nem a kérdésre válaszoltam, bocsi az offért, azt megtettem egy korábbi válaszomban.

Az én diplomás ismerőseimnek 40 éves korára mind van lakása, autója, félretett pénze. Szóval nem tudom a kérdező kiket vesz alapul. Talán a közalkalmazottak rosszabbul keresnek, ez meg nem feltétlenül az ő hibájuk.

júl. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!