Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság miért ilyen nehéz...

Manapság miért ilyen nehéz munkát találni?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet hogy 18 éves fiatalként nincs semmi pénzem, tehát kéne egy munkahely... de sajnos nekem nincsen semmi kapcsolatom akin keresztül biztos munkahelyet tudnék szerezni, tehát maradt az online munkakeresés és önéletrajz-beadogatósdi. Beadtam a fényképes önéletrajzom legalább 150 helyre abból kemény 1 hely jelzett vissza, de ahhoz hogy ott tudjak dolgozni vidékről fel kellene költöznöm Budapestre, és a fizetés sem volt olyan hogy abból én egy albérletet tudjak fenntartani és rakjak is félre belőle, tehát ez tárgytalan... a többi hely mind elutasitott vagy vissza sem jelzett. Ti hogyan találtok/találtatok munkahelyet, akik hasonló cipőben vannak mint én?

júl. 26. 20:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
57%

Nem az.


Dolgoztam egy helyen de màr váltani akartam. Csak infómat kaptam ismerös ísmerősétöl hogy milyen a hely, de önàllóan jelentkeztem nem volt semmi protekciózàs. Jelentkeztem, munka mellett leszerveztem az interjút, felvettek. Amott felmondtam. Egyik nap még a volt helyen volt szerződésem màsik nap màr amott.

júl. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%
18 évesen piacképes végzettség nélkül így megy. Küldeni kell a jelentkezéseket kb válogatás nélkül. Havonta végig lehet spammelni az összes potenciális helyet, nem számít, hogy 1x már be lett küldve nekik a jelentkezés.
júl. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Irodai informatikus végzettségem van + angolul és németül is folyékonyan beszélek, C1 nyelvvizsgám van mindkettőből, és ez nem elég sehová
júl. 26. 21:01
 4/30 A kérdező kommentje:
#3 semmi tőkém nincs ezekhez a cuccokhoz amiket irtál, se crypto-hoz sem pedig a tartalomgyártáshoz. Először el kéne kezdeni valamit... Nem gazdag családba születtem, szinte 0-ról kezdek most semmi támogatás nélkül
júl. 26. 21:09
 5/30 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
34%

2010-2013 között átlagosan 14 hónap volt elhelyezkedni, ez most 9 hónap.


Sosem könnyű pályakezdőként és 50+ évesen, de most jóval könnyebb, mint valaha.

júl. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
5%
Nem nehéz.
júl. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom hol laksz, ha valami nagyon vidék mindentől messze akkor megértem, de egy ssc-be ez simàn elégnek kéne hogy legyen a nyelvek meg a haladó irodai szoftverismeretek ha tényleg vannak ez a "szakma" àltal.
júl. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
86%
3, és miből vetted meg kamaszként a számítógépet a bányászáshoz, az egyéb eszközöket a tartalomgyártáshoz? Gondolom, nem anyuci-apuci pénzéből, hiszen ilyet csak az életképtelen csórók csinálnak.
júl. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos ahol élek most nagyon rossz helyen van, egy olyan Heves megyei kisfaluban élek ahová még a madár sem jár. A közelben egy infós munka sincs, itt mindenki földművelésből él, veszi fel a támogatásokat, vagy pedig minimálbérért közmunkán vagy valami ehhez hasonló munkán van... Sokak pedig felköltöznek Városra, amire nekem most nincs kapacitásom.
júl. 26. 21:29
 10/30 anonim ***** válasza:
65%

#4 akkor valamit te cseszel el. Nyelvekkel simán el kellene tudni helyezkedni.


Egyszerűsítsd le az önéletrajzodat, írj egy normális motivációs levelet és spammeld végig az összes könyékeden lévő céget, boltot, stb.

júl. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!