Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha azonnal ott akarom hagyni...

Ha azonnal ott akarom hagyni a munkahelyemet, akkor rendkívüli felmondást kell írnom, igaz? Mindig kell vmi indokot írni a rendkívüli felmondás esetén?

Figyelt kérdés
Aki már felmondott a munkáltatójának azonnali hatállyal, indokolnia kellett?
2009. jan. 6. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
igen, rendkívülivel csak indokolt esetben mondhatsz fel, vagy mondhatnak fel neked. pl nem fizettek fizetést, nem voltak megfelelöek a körülmények stb.. de ha indokolatlanul mondasz fel akkor elég sok büntetést kell fizetned. inkább a közösmegegyezést ajánlom. itt megmondhatod a fönködnek hogy nem akarod a felmondási idöt letölteni. ettöl el is szoktak tekinteni mert több bajt okozhtsz a bele szarással mint ha elmennél egyböl.
2009. jan. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha fel szeretnél mondani válaszd a közös megegyezést. A munkáltatónak is ez a legjobb. Bele fog menni. A felmondási időtől pedig el szoktak általánosságban tekinteni. Beszéld meg velük.
2009. jan. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Próbáld megbeszélni, a közös megegyezés a legjobb. Ha próbaidő alatt mondasz fel, semmit se kell megindokolni, de gondolom, a te eseted nem ez :-)
2009. jan. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
De, azért ne ijed meg, senki nem kényszeríthet téged arra, hogy ott dolgozz, ahol nem akarsz. Hallott vki már olyat, hogy a dolgozónak ki kellett fizetnie a cége felé a felmondási idejét, mert dolgozni már nem akart ott, de a cég ragaszkodott a pénzhez?
2009. jan. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4. elsősorban nem emiatt problémás a dolgozó felmondása. Akkor érdemes élni ezzel a lehetőséggel, ha 100%, hogy van másik hely, másik munkalehetőség. Ugyanis ha valaki így kerül munkanélkülire esetleg, hogy ő mond fel, és nincs másik hely biztosítékban, akkor a munkanélküli ellátást csak néhány hónappal később kezdik el folyósítani, addig TB-t is magának kell fizetnie (felmondástól számított 45 nap után). Szóval ha nincs biztos hely, vagy a megpályázott hely nem 100%, és van esélye, hogy mégse lesz az a munka biztos, és visszamondhatják felmondás után, akkor mindenképp legalább a közös megegyezésre érdemes törekedni, nem csak a cég miatt, hanem emiatt is. Jobb biztosra menni.
2009. jan. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
16%
Sztem, aki felmondást kezdeményez akár így, akár úgy, ne akarjon munkanélküli segélyt.
2009. jan. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Természetesen máshol kellene kezdenem azonnal, nem munkanélkülire akarok menni, csak találtam jobbat. Tehát kötelezhetnek a 30napos felmondási idő ledolgozására? Köszi az eddigi válaszokat!
2009. jan. 10. 10:09
 8/10 anonim ***** válasza:

Engem anno nem köteleztek, közös megegyezéssel mondtunk fel, én kezdeményeztem a felmondást, nekem más indokom volt, a suli befejezése. A főnökön múlik, meg hogy mennyit dolgoztál náluk, de én akkor is a közös megegyezést javaslom.


Aki írta, hogy ne akarjon az ember így segélyt: Csak annyit mondok, hogy volt olyan, hogy behívtak interjúra, minden reménnyel kecsegtettek, hogy lesz munkám, és egy jobb kereseti lehetőség is volt, mint az addigi munkahelyem, ami pályakezdőként nem elhanyagolható szempont, persze, hogy váltani akartam, az addigi munkahely 4 órára bejelentve de egész napos elfoglaltságot jelentett, fillérekért, és mindenképp váltani akartam. Nos, az volt a mázlim, hogy közös megegyezéssel mondtunk fel végülis. Ugyanis az új helyről nem sokkal az előző vége után kiderült, hogy nem az, aminek elsőre mondták, konkrétan azonnal visszadobták a jelentkezésemet, így munkám se lett. És mivel pályakezdőként baromira nehéz, tényleg hónapokat kerestem, és sorra kaptam az elutasításokat (így is ismerős talált nekem helyet, de nem szakmámban, csak meg tudom csinálni, mert érettségi elég hozzá, kb. 3 hónap után, és ez még a jobbik eset, sokan még többet járnak munka után), a TB miatt a segély jól jött, mert a szüleim se állnak úgy anyagilag, hogy tudták volna fizetni. Szóval van úgy, hogy úgy tűnik, kapsz egy jobb munkát, és bele is mész, hogy mielőbb kezdeni tudj, és mikor lógsz a levegőben, akkor dobnak el, hogy "bocs, mégse". Erről nem a munkavállaló tehet.

2009. jan. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

A rendkívüli felmondást indokolni kell, alapos indok kell hozzá (pl. a munkáltató súlyos kötelezettségszegése, törvénysértése). Ekkor van rá egy halvány remény, hogy nem ér egy csomó hátrány.

Ha rendes felmondást adsz be, kérheted a felmondási idő elengedését, de így több hátrányod is lehet. Én is azt mondom, hogy a közös megegyezést kellene elérni.

2009. jan. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha külföldre akarok menni dolgozni de még nincs munkahely akkor szerintetek milyen következményekkel számolhatok ha itt egyszerűen nem megyek be mert ragaszkodik a főnök a 30 naphoz.
2010. szept. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!