Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mire törekedjek?...

Szerintetek mire törekedjek? Több szabadidő kevés pénz vagy kevesebb szabadidő több pénz?

Figyelt kérdés

A kevesebb pénz is netto 400, abból simán megélek és félretenni is tudok, heti 20 óra munka.

Tudom, furcsa kérdés, de nagyon dilemmázok, hogy beáldozzam-e a szabadidőmet. Nincs sok félretett pénzem, de én simán elvagyok albiban, akár életem végéig. Inkább utazgatnék, járnám a világot és kihasználnám az életet.


25/L



júl. 25. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy szeretnéd.

Ezt bármikor meg is tudod változtatni.

20 órával 400 000 az nagyon jó szerintem.

De ha van most egy jobb lehetőséged és szeretnél pénzt gyűjteni, akkor azt.

Ha mindened megvan és jobban kell a szabadidő, akkor a részmunkát.

A lehetőségek nem hullanak az égből, nekem pl. nincs most ilyen 400 000-es lehetőségem.

júl. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A kettő nem függ össze. Lehet sokat is keresni kevés munkaórával.


Szabadidő többet ér mint a pénz.

júl. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mármint ez nagyban függ attól is hogy teljes állásban mennyivel nőne a kereseted. Aztán miden egyéb magánéleti cucc amibe mi nem látunk bele.
júl. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mire törekedj, de szerintem ahogy te legközelebb kerülsz a döntéshez: gondold végig, ha x lehetőséget választod, hogyan fogod megítélni 5 perc múlva, fél év múlva és 5 év múlva, mit tett az életminőségedért ez a döntés. Gondold át a többi opcióra is. Nyilván azt kell választani, amit minden várható következménnyel felvállalsz, ha több ilyen is van, amelyik előnyösebbnek tűnik.

Előnyösebb: te tudod, nem mi. Mindenkinek más a fontos.

Egyébként a 20 órás munkával nem pont rosszabb az esélyed utazgatni? Mégis csak folyamatos foglalkozást igényel, ezek praktikusan fél munkanapok, mondjuk 9-13h? Mert ha igen, akkor kevesebb pénz és ugyanannyi az utazásra fordítható (=távolléti) idő.

júl. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha leadnád ezt a részmunka-állást, engem érdekelne, ha kell új ember.:)
júl. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Majd eldöntöd hogy akarod.
júl. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Neked kell tudni, hogy mennyire igényeled a több szabadidőt és mennyire tudsz jól kijönni, spórolni ebből a pénzből.

A kamatos kamat fogalmán és működésén érdemes elgondolkodnod. Ha most egy kicsit jobban belehúznál a több munkába és a több pénz begyűjtésébe, akkor a most több megtakarított pénzed előbb kezd el és hosszabb távon fog kamatozni egy befektetésben. Emiatt lényegesen jobban megéri előbb többet dolgozni, a több pénzt hamarabb befektetni és csak később visszavenni belőle, amikor a több szabadidőd mellé jóval több pénzed is lesz, hogy fedezze az utazási és egyéb igényeidet.


Lehet, hogy most is kijössz, akár kényelmesen is a pénzedből, de főleg, ha utazni akarsz, akkor minél több pénzed van, annál több lehetőséget tudsz teremteni az utazásra, annál kevésbé kell kompromisszumokat kötnöd, lemondanod dolgokról.


Na meg azzal is érdemes számolni, hogy egy idő után tönkremennek a berendezési tárgyak, javítani, felújítani, cserélni kell a dolgokat. Bármikor jöhet egy beázás, baleset, egyéb nem várt történés.


Na meg azzal sem árt tervezni már 25 évesen is, hogy előbb-utóbb esedékes lehet egy esküvő, nászút, gyerek és ezek költségei, na meg a nyugdíjra is érdemes időben elkezdeni a takarékoskodást.

Ha most még nem foglalkoztatnak ezek a dolgok, vagy esetleg biztos vagy benne, hogy nem akarsz házasodni, gyereket, megélni a nyugdíjas kort, akkor sem árt azért anyagilag tervezni az eshetőséggel, hogy ha mégis meggondolnád magad, akkor ne kellemetlen meglepetések érjenek. Ha mégsem változik a véleményed később, akkor legfeljebb több pénzed marad, amit aztán másra költhetsz majd. Még mindig jobb felállás, ha több pénzed van, mint amire szükséged van, mint a fordítottja.


A pénzügyi tudatosságnak és a befektetések működésének mindenképpen érdemes utána nézni. Egy csomó haszna van és minél korábban kezdesz el foglalkozni vele, annál nagyobb hasznot hoz a megszerzett tudásod. Én örültem volna, ha már a te korodban elkezdtem volna komolyabban foglalkozni a pénzügyeimmel. Most egészen máshol tarthatnék.


Sok sikert a döntéshez!

júl. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha mar ilyen tehetseges vagy a munkaban akkor hasznald ki es tobb penz..nehogy mar ne legyen eleg a heti 40 ora mellett a szabadido.. mas majdnem 1 nap alatt melozik annyit
júl. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8: Ha van, aki betolja a szádba a kész szendvicset, mos rád, mosogat rád, bevásárol rád, függönyt varrat, cipőt sarkaltat, kárpittisztítót bérel, reklamál a fürdőszobaszalonban, pereskedik az aktuális kárügyekben, számlákat fizet, bankol, ügyintéz, barkácsol, megjavíttatja a csőtörést, mosógépet, kiválasztja az új TV-t, biztosítást, stb., akkor akár elég is lehet. De ha te vagy az, aki ezt a családra megteszi, ezen felül beteget ápolsz, gyereket, időset, sok esetben többet is, akkor nem, heti 20 óra munka mellett sincs egy perc szabadidőd se, még aludni se tudsz eleget.
júl. 27. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sokáig hajtottam a pénzt , az időmet semmi nem adja vissza . Igaz megvan a saját lakásom , autóm tehermentesen .. minden amire az emberek gyűjtenek és / vagy hitet vesznek fel. Most havi 6-7 napot dolgozom , van időm. Nem nevelek gyereket sem beteg hozzátartozót , így akár magamra is tudom fordîtani. Ami hiányzik , mind ezt megosztani egy normális lánnyal.
júl. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!