Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha dönthetnél a munka/szabadid...

Ha dönthetnél a munka/szabadidő arányán, hogy tennél?

Figyelt kérdés

Elméleti jellegű a kérdés. Képzeljünk el egy olyan helyzetet, amikor az ember maga döntheti el, hogy mennyit dolgozik és mennyit keres. A ledolgozott napok fix bevételt hoznának, tehát nem olyan, mint az értékesítés, hogy szerencse és ügyességfüggő, hanem fix, se több se kevesebb.

Legyen mondjuk egy 24 órás telepőrzés, ahol ha 24 órát bent vagy, éjjel alhatsz is, de néha járőrözni kell, napközben meg pár órányi adminisztratív vagy ügyéntézői tevékenység. Tehát nem stresszes, nem fárasztó, de ott kell lenni. Kapsz nettó 40 ezer fortintot 24 órára, de Te döntesz, hogy egy hónapban mennyit mész. Ha pl heti 5 nap, hétfőtől péntekig, bentlakással, szombat reggeli hazamenetellel, akkor az 200e/hét, ha 30 napot végig bent vagy, nem mehetsz haza közben, akkor 1,2M/hó, ha 24/48, akkor minden harmadik nap mész, az kb 4 kiló/hó ésatöbbi. Fürdés, wc, konyha, rezsó, hűtő van. Az étkezés önköltséges, vihetsz vagy rendelhetsz is.


júl. 16. 08:42
A kérdező szavazást indított:
heti 5 nap
24/48
Időlegesen akár odaköltöznék, hogy megszedjem magam
Más, kifejtem
13 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%

Ezt így nehéz megmondani, nagyban függ a munkakörtől is, illetve attól, hogy alkalmazott vagyok-e vagy vállalkozó.

Alkalmazottként max napi 8 órát tudok elképzelni, esetleg hétvégente egyszer-egyszer túlóra.

Vállalkozóként viszont azt sem bánnám, ha napi 12-16 órát kéne dolgoznom, akár hétvégén is.

júl. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
Kitanulnám a szoftverfejlesztést és megkeresném ezt a bohócbért kevesebb, mint egy hét alatt.
júl. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Semmi pénzért nem 24 óráznék, nem is éjszakáznék.


Dolgoztam már heti 3*12 órában meg heti 5*5 órában + minden második hétvégén. Az nem volt jó, hogy akármilyen keveset is, de 12 napon át minden nap be kellett menni. Másrészt napi 6 óránál többet nem dolgoznék minden hétköznap, mert akkor nemigen jut már idő az otthoni dolgokra, és ha túl sok minden marad hétvégére, akkor hétvégén nem lehet rendesen pihenni.


Azt mondom, vagy heti 3*10 vagy 5*6 órában dolgoznék legszívesebben. Naponta kevesebbet sem éri meg, mert akkor aránytalanul sok idő elmegy utazással.

júl. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

"Ezt így nehéz megmondani, nagyban függ a munkakörtől is, illetve attól, hogy alkalmazott vagyok-e vagy vállalkozó." - szerintem elég egyértelműen leírtam.


A 2-est miért pontoztátok le? Én zöldet adtam, mert nem is rossz az, hogy egy ilyen szinte nyugdíjas állás mellett valaki megtanul egy olyan szakmát, ahol a többszörösét keresheti.

júl. 16. 09:45
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha nem változtatnék az életemen, akkor havi 10 nappal is megelégednék 400-E Forintért. Nekem az sokkal több lenne a mostani fizumnál. Viszont én olyan típus vagyok, hogy nem dolgoznék ilyenben és programok miatt szükségem van a hétvégére is. Passz, hogy például 5 év múlva le tudnék-e mondani erről.


35/F

júl. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
Huszonévesen nem nagyon érdekelt, de most már egyre értékesebb az időm. Szerencsére ilyen bohóckodásokra nincs szükségem, mert itthonról, kényelmes melóval 7 jegyű a nettóm úgy, hogy többé-kevésbé én osztom be, mikor mennyit melózok.
júl. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Szerencsére ilyen bohóckodásokra nincs szükségem, mert itthonról, kényelmes melóval 7 jegyű a nettóm úgy, hogy többé-kevésbé én osztom be, mikor mennyit melózok." - ez nagyon jó, szerintem respect, hogy elérted. És kívánom, hogy így is maradjon.



Az a helyzet, hogy az általam vázol meló pont egy köztes ketegória. Van, akinek "bohócpénz" (ezt is megértem) van, akinek meg ez is elérhetetlen, mert mondjuk árufeltölt az "ósanban".

A 24 órás munka előnye a fizetett alvás, hátránya az otthontól való távollét. No meg ha nem gyalogtávra jársz, nagyon nem mindegy, hogy egy gk indítás mennyi munkaóra kevéért zajlik, hisz 24 órában 3 hagyományos 8 óra van "letudva".

A saját döntési lehetőség előnye, hogy nem kell hétfőtől péntekig mókuskerekezni.


DE! Én őszintén tudok azokkal örülni, akiknek ez csak bohóckodás, mert sokkal többet keresnek. Sajnos ez nem jellemző nálunk, csak keveseknek adatik meg.

júl. 16. 09:56
 8/15 anonim ***** válasza:
Kérdezőnek like, 6-osra dislike.
júl. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha csak a telepőrzést lehet választani, akkor én azt választanám ugyan, de közben fejleszteném magam, vagy legalábbis megpróbálnám kihasználni az időmet, hogy fejlődjek.
júl. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem vállalnám az ilyen munkát!


Azért mert :


- Mindent megígérnek, de semmi sem biztos!

Nincs nyugalom, mert előbb utóbb valakinek nem tetszik majd, és mondvacsinált (értelmetlen) feladatokkal traktálnak majd, meg ellenőrizgetnek random időpontokban is, hogy nálad van-e a vagyonőri vagy nem-e vagy bepiálva vagy nem mentél- e haza.

Olyan telephely nincsen ahova soha senki nem jár, azaz állandó készenlétbe vagy, hogy be meg ki engedd és sosem tudod mikor jönnek!

- Ünnepnapjaidon ks ugyanazt a pénzt kapod, nincs fizetett szabadság (sőt több hetes fizetetlen se), és ha a kolléga bemondja az unalmast akkor NEKED kell bemenni!

- Járulékaid nem lesznek befizetve, normális jelenléti íved sem lesz, minden szerződésen vagy iraton csak egy szinesfénymásolt bélyegző lesz kamu aláírással és emiatt rendes kilépő papírokat sem fogsz kapni amivel jogosult lennél a későbbiekben álláskeresési járadékra (egy év munka után minimum 30 nap, naponta 6 ezer nettóval számolva! Max 90 nap lehet 3 év után).


Későbbiekben a munkáltatód (kamu stróman kft) cégbírósági kényszertörlése és a be nem fizetett járulékaid miatt a TÉBÉ a munkaviszonyodat is törli visszamenőleg (azaz a nyugdíjszolgálati éveidet is bukod), és még örüljél ha 5 éven belül nem keres meg a nav, hogy mivel nem volt érvényes munkaviszonyod így visszamenőleg a havi 11.300 ft egészségbiztosítási járulékodat (köztartozás) egyösszegbe fizessed már be 8 napon belül!

júl. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!