Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz, hogy sok diplomás is...

Igaz, hogy sok diplomás is csak 300-400 ezer forintot keres havonta?

Figyelt kérdés

júl. 25. 14:07
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
51%

Ezt ne általánosítsd le ennyivel, hogy "felesleges diplomát szerezni, mert rossz a fizetés". Egy szimpla diplomával tényleg nem keresel sokat, önszorgalommal, alázatossággal, kitartással igen. És persze jókor kell lenni jó helyen, folyamatosan építeni kell kapcsolatokat, lehet pont egy szaktársad által kerülsz be egy jó munkahelyre, ha jelzi neked, hogy üresedés van náluk.


De az sem mindegy, milyen szakon végzel. Fogorvosként, gyógyszerészként, programozóként, villamosmérnökként tuti nem lesznek anyagi gondjaid. A jogász szak az, amire én azt mondanám, hogy az tényleg 99%-ban kapcsolatokra épül. Az ismerősi körömben sokan mentek jogásznak, el is tudták nagyrészt végezni, de "normális", jólfizető állást az talált, akinek anyja/apja/nagynénije/nagybácsija vagy valami település polgármestere, vagy jegyzője, esetleg egy jólmenő ügyvéd volt. Jogászként kapcsolatok nélkül valóban nem tudsz elhelyezkedni. A legtöbb állás, amit kiírnak meghirdetésre, valójában tényleg be van már töltve valamelyik belsős rokonával, ismerősével. Csak hát ki kell írni hirdetést.

júl. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

4-es:


Nemcsak a közszférában. Szerintem pályakezdőként nagyon sok területen bruttó 500-600 ezer ft körüli kezdőfizetések vannak diplomával.

júl. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
83%
Nem értem mit kellett lepontozni. Tényleg nincs olyan szak, amit elvégzel és milliárdos leszel. Folyamatosan kell kapcsolatokat építeni közben ezen nem vágom mi a meglepő.
júl. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!