Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van más is aki nem tud évek...

Van más is aki nem tud évek óta munkát találni?

Figyelt kérdés

Úgy érzem mindent próbáltam már. BTK-s diplomám van, és tudom hogy nem a legjobb, viszont nem gondoltam volna hogy ennyire nem lehet SEMMILYEN munkát találni vele. Próbáltam már a professiont, a joblinet, a linkedin-t, cégek honlapján keresztül jelentkezni, ismerősökön keresztül, 100x átírtam már a CV-m. És a takarítótól az irodáig mindent megpróbáltam már.

Van más is aki ennyit vesződött vele? Esetleg tudtok ajánlani még oldalakat, mesélni tapasztalatokat bármi?


Csak beszélgetős kérdésnek szánom, nem veszekedős és egyebeknek!



júl. 24. 14:36
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
74%
Én június 10.-én végeztem a sulival aztán elküldtem több helyre az önéletrajzom és július elseje óta van munkahelyem.
júl. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
19%

"Nyelvész diplomám van és három nyelven beszélek, köztük van az angol, meg kettő ázsiai."


A nyelveken kívül esetleg értesz is valamihez vagy teljesen 0 piacképes tudással rendelkezel?


Nekem az is furcsa, hogy valaki évekig csak várja a csodát de azalatt semmit nem tesz annak érdekében, hogy piacképesebb legyen a munkaerőpiacon... (önképzés, technikai skillek fejlesztése, certifikációk elvégzése, open-source projektekben részvétel...)


Ilyen hozzáállással sok jóra ne számíts, várd továbbra is a sültgalambot, hátha 5 év múlva valaki alkalmaz minimálbérért.


Hozzáteszem én max 3 hetet voltam munkanélküli, akkor is csak azért mert versenyeztettem az ajánlatokat, hogy kinek magasabb a counter-offerje.

júl. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
83%

HR-en dolgozok, nekem az a tapasztalatom, hogy sokan nulla szakmai tapasztalattal pusztán azért, mert ilyen-olyan diplomát szereztek irreálisan magas fizetést szeretnének kapni. Nem egyszer volt már az is, hogy arra hivatkozva, hogy mennyi a KSH szerinti átlag kereset 10-20 de akár több százalékkal magasabb bért kértek. Ez egyszerűen nem reális.

Sokszor mivel nincsen munkatapasztalat a hátuk mögött a fiatalok egyszerűen nem tudják hova tenni pénzügyi szempontból magukat. Egy fokkal jobb, ha van valakinek diákmunka tapasztalata.

A másik meg az, hogy a legtöbb pozícióba nem akarnak olyat felvenni, aki soha nem dolgozott még sehol. Az is sokat mutat valakiről, ha évekkel ezelőtt megszerzett diploma óta nem volt semmi, amit munkaként fel tudna mutatni. Pályakezdőknél mi sokszor nem is azt nézzük, hogy milyen releváns tudással rendelkezik, hanem azt, hogy egyáltalán tudott-e egyáltalán kezdeni valamit az életével az iskolán kívül.

júl. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
68%
Bocsánat, nem vitatkozni akarok, de miért nem mész el egy Lidl-be vagy Aldi-ba dolgozni? Meg egy gyorsétterembe is felvesznek bárkit, csak menjen és dolgozzon. Nekem kicsit fura, hogy várod a csodát. Amúgy nem csodálom, hogy nem kellesz sehova sem, 29 éves vagy, ilyen korban már legalább 4-5 év bármilyen területen szerzett tapasztalat a minimum.
júl. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
68%
Miből tudod fenntartani az életed, ha évek óta nincs munkahelyed?
júl. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Kedves 12. válaszoló, szerintem egyáltalán nem várom a sültgalambot és az új /okj szakma tanuláson kívül szerintem minden mással próbálkoztam, nem véletlen kérdezem még itt is hogy mivel próbálkozhatnék, mert kezdeni szeretnék a dologgal valamit. És nagyon örülök neki hogy Neked sikerült ilyen hamar elhelyezkedned, sajnos nekem nem és ezért kértem segítséget, nem szükséges hencegni. Én már a minimálbérnek is örülnék...


Kedves 13. válaszoló. Ha nem muszáj én nem adok meg egyáltalán bérigényt, mert tudom hogy csak arra jó, hogy a HR-esek morzsolgassák az embereket. Ha muszáj megadni, minimálbért szoktam az MA-s diplomám ellenére is. Továbbá tök jó, mégis mit kezdjek az életemmel egyetem mellett azon kívül, hogy diákmunkában dolgoztam? És mit csináljak vele, ha egyszerűen nem adnak esélyt dolgozni? Ha tőlem függne, már 18 éves koromban elmentem volna dolgozni. Be se tudom bizonyítani hogy tudnék dolgozni... és honnan szerezzek tapasztalatot, ha egyáltalán nem engedik?


Kedves 14. válaszoló. Próbálkoztam már mind a két bolttal és a gyorséttermekkel is, diplomaletagadással is. Nem volt szerencsém. Tisztában vagyok, hogy a korom miatt nem jók az esélyeim, nem véletlen aggaszt a dolog.


Kedves 15. válaszoló, szerintem ez legyen az én dolgom, nem ebben kértem segítséget.


De kezdem megbánni, hogy megpróbáltam magyaroktól segítséget kérni, sejthettem volna hogy csak a szardobálás fog menni 0 empátiával.

júl. 24. 18:30
 17/37 anonim ***** válasza:
90%

Valóban furcsa sztori.

Ha árufeltöltőnek, vagy valami fizikai munkára jelentkezel, akkor ne írd be a diplomát, mert nem fognak felvenni.

Az iskolai időszakra meg írj be valami nyári munkát, hogy lássák, hogy nem csak lábat lógattál.

júl. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
24%

"De kezdem megbánni, hogy megpróbáltam magyaroktól segítséget kérni, sejthettem volna hogy csak a szardobálás fog menni 0 empátiával."


Pedig teljesen jó válaszok születtek, nem tudom mégis mit vártál, hogy valaki elmondja a Szent Grál titkát neked itt aztán holnaptól tolongani fognak utánad a cégek jobbnál jobb ajánlatokkal....


A nyers valóság az hogy egy teljesen értéktelen végzettséged van amivel a lőtéri kutyának sem kellesz, így 2 opció áll előtted:


-Vagy elvégzel valami éppértelmű egyetemi szakot amivel el tudsz helyezkedni (pl: orvosi, villamosmérnök stb...) vagy piacképes szakmát (pl: burkoló, klímaszerelő stb...)


-vagy leadsz az igényeidből és beálls6z 3 műszakban robotolni a szalag mellé vagy 40 fokban lapátolni a szurkot útfelújításon vagy kimész külföldre a hűtőházba 14 órázni.


Egyébiránt nem tudom milyen empátiát vársz bármikor, mikor már az egyetemi képzés során feleszmélhettél volna hogy számegyenesen 0 lesz a diplomád értéke és a wc papír funkción kívül másre nem lesz használható. Neked tartott ez több évig mire felnyílt a szemed addig pedig ültél a babérjaidon mint valami világtalan. Te magad vagy felelős a kialakult helyzetért, az ilyeneken nincs mit sajnálni.

júl. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy akkora igényeim vannak? Nem milliókat akarok keresni home office-ban, nem tudom hova képzelegsz.

Nem mondom, hogy a legjobb diploma ami létezik, de akkor is röhejes hogy ennyire nehéz elhelyezkedni vele csak azért mert nem vagyok már 25 alatt, miközben van aki arra veri hogy már érettségi se kell sehova.


Köszönöm szépen a bunkó megjegyzésed. Ide rájöttem, tényleg csak piszkálni jönnek az embert. Születtek jó válaszok, de a Tiéd nem volt az, ez csak színtiszta b*szogatás. Semmit nem tudsz rólam, és segíteni is képtelen vagy, csak magadat verni és másokat bántani. Elmehetsz oda ahova gondolom a nagy karriereddel együtt. :)


Köszönöm annak aki tudott értelmesen válaszolni bántás nélkül, nem szükséges többet írni senkinek.

júl. 24. 21:04
 20/37 anonim ***** válasza:
77%

Együttérzek veled, kérdező.

Sok szempontból én is hasonló cipőben járok, annyi különbséggel, hogy nekem csak BA abszolutóriumom van (szintén nyelvszak), illetve egyetem után én el tudtam helyezkedni áruházi dolgozóként, ami nem volt túl nívós hely, de legalább fizetett.


Pár hónapja én is felmondtam, és kb. másfél hónapja keresek állást, de semmi. Az önéletrajzom elvileg rendben van (több soron át lett nézve, szerkesztve), átlagosan minden 8-10.helyről kapok telefonos megkeresést/interjúmeghívást. Egy helyre fel is vettek volna, azt végül én magam mondtam vissza, mert utánajártam az adott cégnek, és szörnyű híre volt, így nem mertem odamenni.


Én mondjuk bolti eladói és belépő szintű irodai állásokat célzok meg, előbbiből lényegesen nagyobb visszahívási aránnyal, utóbbi szegmensből csak 1-2 helyre hívtak be idáig, pedig összesen már vagy 100 helyre beküldtem az önéletrajzomat. Megyeszékhelyen lakom, itt keresek állásokat, illetve Budapesten. A saját városomból többnyire vissza sem hívnak, budapesti állásoknál lényegesen kedvezőbb ez az arány. Hangsúlyozom, mindkét település esetén ugyanolyan kaliberű munkákról van szó.


Én azt tapasztalom, hogy bolti eladónak többnyire felvennének, legalábbis a fővárosba (bár egy-egy üzletlánctól innen is kapok instant visszautasító e-maileket, khm- Lidl -khm), de mivel ingáznék (próbaidő alatt mindenképp), ezért végül mégis mást választanak. Persze az is benne lehet a dologban, hogy diplomaletagadás ide vagy oda, egy tapasztalt HR-s kiszűri, hogy az első adandó alkalommal dobbantanánk egy kevésbé nívós állásról, ezért nem vesz fel. Bolti eladónak sok helyen már nyelvtudással, szoftverhasználati skillekkel is túlképzettnek minősítenek, a gyári munkákról, takarításról nem is beszélve. Ide tényleg le kell “butítania” az embernek mind saját magát, mind pedig az önéletrajzát, hogy legyen némi esélye. Továbbképzési, tanulmányi terveket, folyamatban lévő tanulmányokat itt említeni is kár, mert a legtöbb ilyen helyre sajnos rabszolgákat keresnek, akik nem akarnak se kitörni, se fejlődni. Pár helyről, ahonnan kaptam visszajelzést, megemlítették, hogy a folyamatban lévő tanulmányok kizáró oknak számítanak. Pedig ez részmunkaidős állás volt.

Ez a munkáltatói attitűd akár bizonyos irodai munkákra is vonatkozhat, bár talán valamivel kevésbé jellemző.


Irodai pozíciókhoz sajnos nekem sincs jó tanácsom. Szerintem itt is legalább annyira számít, hogy hogyan tudod előadni magad, mint a konkrét képességeid, ha nem jobban, a kapcsolatokról nem is beszélve.


Mindenesetre én próbálom magam tovább képezni, pszichológushoz járni az önbizalmam, önismeretem fejlesztéséhez, illetve önfejlesztő, önmenedzselésről szóló tartalmakat olvasni.


Sok olyan ember van, akinek nincs vagy alig van tárgyi tudása, vagy éppen szakirányú tapasztalata, mégis, el tudja magát adni, képes bárkit bármiről meggyőzni, bárkinek a bizalmát, szimpátiáját elnyerni. Többen közülük akár kifejezetten rossz tanulók is voltak, sosem jártak egyetemre, mégis sikeresek lettek ezen képességüknek és a (látszólagos) magabiztosságuknak köszönhetően.

Egyre inkább azt látom, hogy lehet az embernek bármennyi diplomája, szerteágazó (nyelv)tudása, mindez mit sem ér, ha nem tűnik kívülről megnyerőnek, magabiztosnak nem tud lyukat beszélni mások hasába. Erre tökéletes példa, hogy a legtöbb álláskereső, diplomák, korábbi tapasztalatok mennyiségétől és minőségétől függetlenül szenved a munkaerőpiacon. Pályakezdőként sokan IT, pénzügy-gazdasági, jogi vagy épp mérnöki állással is hónapokig keresnek, mire találnak valamit. Akik azt mondják, hogy sikerült nekik 1-3 hét alatt elhelyezkedni, azok vagy a kapcsolataik révén jutottak álláshoz, vagy a fenti személyiségtípusba tartoznak, vagy szimplán csak szerencséjük volt.

Mindenesetre nem okvetlenül kell ilyen emberré válni, sokszor elég ennek látszatát kelteni egy-egy állásinterjú erejéig.

Én egyenes embernek tartom magam, ez határozottan hátrányomra vált álláskeresésnél.


A személyes szimpátián túl nehezítő tényező a nyári időszak (a folyamatos szabadságolások miatt döcögősen megy a kiválasztási folyamat), illetve más egyéb, sokszor rajtunk kívülálló tényezők, lásd. kor vagy nemi alapú diszkrimináció.


Harmincas/harminc körüli nőként külön szívás mostanság, mert simán gondolhatják, hogy bármikor leléphetsz szülni és simán megeshet, hogy valakit pusztán ezért nem vesznek fel. Nem érdekli őket, hogy te egyáltalán akarsz nem akarsz gyereket, vagy hogy párkapcsolatod sincs, élből diszkriminálnak.


A huszonévesek ilyen szempontból kevésbé veszélyeztetettek, ugyanis sok huszonéves még karriert épít, egyetemre jár, stb., ezért általánosságban kitolódott a gyermekvállalási időszak a harmincas évekre. A negyvenesek megint csak előnyben vannak, ugyanis negyven felett már lényegesen kevesebben vállalnak babát.


Úgyhogy én azt tudom javasolni, kérdező, hogy te se add fel. Ha anyagi lehetőségeid engedik, keress fel mentálhigiénés szakembereket, tanácsadókat, olvass önfejlesztési könyveket. Illetve augusztus-szeptembertől elvileg javul majd valamicskét a munkaerőpiaci helyzet.


Ezen felül a munkaügyi központnál érdemes érdeklődni, hogy esetedben igénybe lehet-e venni a képzési támogatást:

[link]

júl. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!