Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mivel foglalkozol és mennyi a...

Mivel foglalkozol és mennyi a nettó fizetésed?

Figyelt kérdés
Elègedett vagy vele? Igen / Nem

júl. 23. 10:18
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
68%

A 48, meg az 52%-os szinte minden választ módszeresen lepntoz. Hogy ebben mi a jó, azt én sem értem. Mint ahogy azt sem, hogy a fenti kérdésre milyen szempontból nem hasznos az a válasz, hogx leírtam mivel foglalkozok és mennyit keresek vele...

Más témánál is van itt egy hasonló 39%-os elmebeteg: el se olvassa a válaszokat, hanem megyiket válogatás nélkül lepontozza. Rendszeresen sorozatosan az összes kérdésnél ezt csinálja. Egy eldöntendő kérdésre az igen és a nem válaszokat is. Hogy ez miért okoz neki örömet, az jó kérdés...

aug. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
47%
#39: Itt sajnos sokan aszerint pontoznak, hogy mennyire szimpatikus nekik az adott válasz. Valószínűleg sokallják a 650 nettódat, főleg, hogy ők diplomás CEU-s bölcsészdoktorként sem keresik a felét sem.
aug. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
75%

#42 és velem mi a baj? A 342 nettó szerintem nem annyira kiemelkedő, amiért irigykedni kellene. Vagy velem az a baj, hogy egyetemen tanítok és a korábbi CEU-s tanáraikon elszenvedett sérelmeken így akarnak elégtételt venni?

A mai eszemmel biztos nem hallgatok a szüleimre, tanáraimra, akik nyomták nálam az egyetemet. Kormányzati szinten megy a természettudományok leépítése, aztán megy a nagy csodálkozás, hogy alig mennek ilyen pályára a fiatalok. Ha visszamehetnék az időben, biztos, hogy inkább valami szakmát tanulnék. Jobban meg lehet élni belőle és van is, volt is hozzá affinitásom.

Ilyenkor az szokott jönni, hogy és ki tart vissza, hogy nem képzem át magam... Egyrészt 40-en felül, nem szívesen ülnék vissza az iskolapadba 14 évesek közé. Másrészt ha főállású iskolás lennék, mit ennék, a számláimat miből fizetném?

aug. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
59%

38-nak.


41 évesen.

Két éve csináltam meg a papírt.

Bp második kerületi cég, de tapasztalatot nem kértek csak a papírt.

A munkaügyi hivatal közvetített ki.

aug. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
39%
Köszi az korrekt
aug. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
69%

43, soha ne mondd, hogy soha!

Én levelezőn végeztem az agrármérnökit, volt egy csoporttársunk, aki velünk ünnepelte a 65. szülinapját. Elege lett a hülye munkahelyének hülye kollégáinak és hülye helyzetének szorításából. Teljesen más területen volt. Az is igaz, hogy lealázott minket, mert semmivel nem csúszott és a legrosszabb jegye az állatélettan zh hármasa volt 🤣👌

Egyébként van egy réteg, akinek a te fizud is elérhetetlen, mert semmire se jutottak..

42, hát tudom sajnálni, mert rengetegen voltunk a karon életpályát váltók.. Meg ez a bér amúgy se olyan hú de kiemelkedő… A férjem gépészmérnökként jóval többet keres, de az ő munkája sokkal nehezebb is.

aug. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
70%

#46, az egyetem, az kicsit más! Azzal semmi bajom nem lenne, simán elvégeznék egy másik szakot, ha látnám értelmét. A 18-20 évesekkel teljesen jól kijövök. A mostani tanítványaim is ez a korosztály. Az órák teljesen jó hangulatban telnek. Nem érzékeltetem velük, hogy ők a tanítványok és meg az idősebb kimért decens tanár úr. Tegezni szoktak, mégsem csapnak át tiszteletlenbe. Inkább kollegiális a viszony. Ők már megértik, hogy nem azért kell órán ülniük és hallgatniuk engem, mert én ezt élvezem és szívatni akarom őket. Hanem az ő érdekük, hogy tanuljanak.

Egy 14 éves kamasz ezzel teljesen másképp van jellemzően! Nálunk is vannak levelezősök. És ők valóban jellemzően idősebbek. Nem ritka a 30-40 körüli korosztály. Sőt, most nálunk is volt egy őszes hajú idősebb, 60 körüli úr is. Óra közi szünetekben nem vegyült a húszon évesekkel, de amennyire láttam probléma nem volt ebből, csak nem volt annyira közös témájuk. De ez egyetem! Egy szakmunkásképzőbe, kamaszok közé beülni 40 felett, egészen más. Sokkal gyerekesebben állnak a dolgokhoz.

aug. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
37%

#43: "Egyrészt 40-en felül, nem szívesen ülnék vissza az iskolapadba 14 évesek közé. Másrészt ha főállású iskolás lennék, mit ennék, a számláimat miből fizetném?"


Kihagytad a harmadik szempontot, 40 évesen már csak 20-25 év munkaviszony lenne előtted, amit lévén, fizikai munkát készülsz végezni jó lenne lerövidíteni, meg ilyenkor már a szervezeted is rohamosan épül le.


Egyébként el kell keserítselek: ha valóban lenne hozzá affinitásod, akkor már régen csinálgatnád akár mellékállásban és egy csomó közeli ismerősöd hozzád fordulna, nem pedig iskolapadban gondolkodnál.


A szakma tényleg olyan, ahol az elméletet meg tudod tanulni internetről, szakkönyvekből, a többi meg már GYAKORLAT, akár a rutin részét vesszük, akár azt, hogy lehetetlen pozíciókban csüngesz, vésel, idióta megbízókkal egyezkedsz, akik mindent extra olcsón akarnak, persze működjön meg szép is legyen, vagy a másik véglet, van pénze és azt hiszi azzal a fizika, kémia, elektromosság és minden törvényeit is át lehet hágni.

aug. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
58%

"Egyébként el kell keserítselek: ha valóban lenne hozzá affinitásod, akkor már régen csinálgatnád akár mellékállásban és egy csomó közeli ismerősöd hozzád fordulna, nem pedig iskolapadban gondolkodnál."


Ez nagyon szép és jó. De szerinted ha ki tudom cserélni az autómban az olajat, lengéscsillapítót, féket, vezérlést, tudom diagnosztikával a vezérlőket programozni, stb, akkor egy márkaszervizbe ha bekopogok, papír meg minden nélkül felvesznek autószerelőnek? "El kell keserítselek", nagyon nem! Az egy dolog, hogy hétvégente ezeket a saját autómon megcsinálgatom. Meg a házamban a burkolást, vízszerelést, részben a villanyszerelést saját magamnak csináltam, nyílászárókat is én építettem be. Térköveztem, betonoztam, kisebb tetőt is ácsoltam már. És szerintem semmivel nem lett rosszabb mintha "szakembör" csinálta volna. Sőt! Nyilván előtte azért utánanéztem mit hogy kell, mik az aktuális szabályok, nem csak úgy mekkmester módjára saját kútfőből estem neki. És azt mondom, szívesen is csináltam, nem volt nyűg. Erre írtam, hogy van hozzá affinitásom. Szabadidőmben is sokkal szívesebben szerelhetek valamit, mint mondjuk regényeket olvasok. De ettől napi 8 óra munka + egyéb teendők mellett nem fogok egy műhelyt venni/bérelni, drága célszoftverekre, célszerszámokra beruházni sok milliót. Se pénzem, se időm, se kapacitásom, meg szerintem képesítés nélkül nem is lenne teljesen legális (mi van ha valakinek nem vagyok szimpatikus és feljelent?), ha ezzel maszekolnék.

aug. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
64%

#49: Arra próbáltam meg célozni, hogy mindenki próbálja:


- minimalizálni az emberek előszűrésével járó bonyodalmakat.

- szereti hárítani a felelősséget.

- mossa kezeit, ahol tudja.


Mivel bürokratikus akadályai is lennének annak, hogy mint régen, akár fizetés nélküli inasként elszegődj valahova, mert a gyakornoki programoknak is komoly feltételrendszereknek kell megfelelniük és akkor kapj pénzt, ha már ténylegesen hasznot is termelsz, így marad az, hogy mindent kiszerveznek.

aug. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!