Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet végzettség nélkül diákm...

Lehet végzettség nélkül diákmunkaként gyermekgondozást/bébiszitterkedést vállalni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e diákmunkaként gyermekgondozást/bébiszitterkedést vállalni végzettség nélkül? Szeretnék egy kis pénzt keresni, de még nem töltöttem be a 18. életévemet. Most októberben fogom, viszont alig találok nekem megfelelő munkát. Mivel szeretem a gyerkőcöket és szívesen foglalkozom velük, ez a munka nekem megfelelne, és szívesen is csinálnám!


Köszönöm a válaszokat!



júl. 20. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért ehhez nagyon nem elég annyi hogy "szeretem a gyerekeket".



Ha bármi baja lesz a gyereknek a felügyeleted alatt tudod mit kell csinálni?


Ha valami baleset éri, ütőér vágást szenved, méhcsípéstől bedagad arca vagy mástól allergiás rohamot kap és fulladni kezd, ilyen esetekben mit csinálsz?


Vagy eleve egy problémás gyerek, csatateret csinál maga körül, magára borít egy tükröt, nehéz bútort, mellkasába állítja a konyhakést.


Ha nem tudod kezelni a helyzetet tudsz majd azzal együtt élni hogy a gyerek meghal, és te vagy 18 alatt inkább a szüleid mennek a börtönbe?


Nem egy hebrencs tininek való munka az a gyerekgondozás, bármennyire jó mókának tűnik így messziről elképzelve.

júl. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Meg te ha szülő lennél rábíznád a gyereked valami kislányra, akiknek általában a legnagyobb elfoglaltságuk hogy tiktokon retardált videókat görgetnek?
júl. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hivatalosan biztosan nem. Esetleg ismerősnél. Mi gyakran áthívtuk a szomszéd lányt, tudtam, hogy megbízható. Mondjuk nem merült fel bennem, hogy vajon mitévő lesz, ha a gyerekem beleállítja a nagykést, mert hogy nem ilyen a gyerek. Soha semmi gond nem volt.
júl. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
egyetem mellett... ha olyan végzettséged lesz.... de sajnos ez az egyik 'legrosszabb' diploma... a tanár a másik.... alacsony fizu, versengés, hajtépés stb....
júl. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem vagyok felelőtlen és amint már említettem, hamarosan nagykorú vagyok. Sosem engedném, hogy a gyerek éles tárgyhoz nyúljon vagy magára veszélyt jelentsen. Soha nem venném le a szemem egy kisgyermekről. Másrészt nem vagyok nagy tiktokos nem értem, hogy ez honnan jött nem vagyok felelőtlen, sajnálom, hogy ennyire elvakította az embereket a mai tinédzserek életvitele, de nem mindenki ugyanolyan és nem kell feltételezgetni, köszönöm. Már vigyáztam csecsemőre is és totyogóra is órákat, elsősegélyit pedig elvégeztem, szóval tudom mit kell csinálni, ha bármi mégis megtörténne. Megértem, hogyha valaki aggódott az előbb, így remélem elmagyaráztam elég jól. Persze megértem azt is, ha ez nem elég bébiszitterkedéshez.
júl. 21. 00:28
 6/7 A kérdező kommentje:
Továbbá, nem akarok ezzel foglalkozni a továbbiakban, csak iskola mellett szerettem volna egy kis zsebpénzt meg még így a nyáron.
júl. 21. 00:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nem tudsz ilyet dolgozni csak titokban zsebbe.
júl. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!