Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Így lehet dolgozni, több...

Így lehet dolgozni, több állás túllépheti egyben a 48 órát hetente?

Figyelt kérdés
2 munkát vállaltam el. Az egyik heti 30 óra, a másik pedig rugalnas, vállalhatok heti 1, 2 -akár 7 napot is. De a heti 48 max itt is érvényes? Akkor már csak 2*8 óra lehetne plusszban? Így 46 lenne. Vagy így lehet több? Mindkettő diákmunka

júl. 16. 13:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem erre sincs aparátusa a hatóságoknak hogy ellenőrizzék.
júl. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor a 48 max az egy munkahelyen belül?
júl. 16. 14:15
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem annyit dolgozz amenyit kifizetnek. Nem vagyok tisztában azzal hogy hivatalosan diákmunkában hány órát foglalkoztathatnak hetente de mivel én is ezüstkanállal a számban születtem mint te, csak úgy tudtam fiatalon sokat keresni ha sokat dolgoztam. Ez akkoriban napi 15 óra volt hivatalosan. Ha meg nem hivatalosan volt sem érdekelt ha mindezt kifizették.
júl. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Így lehet dolgozni, több állás túllépheti egyben a 48 órát hetente?"


Semmiféle korlát nincs. Annyi munkahelyed van egyszerre, és annyi heti órában, amennyit elbírsz. Többes jogviszonynak hívják, mind az SZJA, mind a TB törvény ismeri ezt a fogalmat már évtizedek óta.

júl. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor a max 48 óra az egy munkára vonatkozik?
júl. 16. 17:56
 6/13 Senior Séf ***** válasza:
100%
Én az átkosban másod- és harmadállást is vállaltam fiatal házasként. Lassan meglett mindenünk, de a gyerekeim csak látásból ismertek. Nem ért annyit...
júl. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés. Nincs gyerekem
júl. 16. 18:46
 8/13 anonim ***** válasza:
29%

"Akkor a max 48 óra az egy munkára vonatkozik?"


Honnan veszed ezt a max 48 órát?


Munkaviszonyban az általános heti munkaidő 40 óra (napi 8 óra). Ennél magasabb óraszámban is meghatározhatja a két fél a heti munkaidőt (emelt heti munkaidő), és kevesebben is (részmunkaidő).


Mi van ezzel a 48 órával? Nem értem...

júl. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
ugy tudom 48 óra a max. ezt több helyen oolvastam.
júl. 16. 20:15
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
Hol olvastad? Jó lenne tudni, mert nem tudom, hogy miről van szó ezzel a 48 órával kapcsolatban...
júl. 17. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!