Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyi baleset után...

Munkahelyi baleset után azonnali munkavállalói felmondás?

Figyelt kérdés

Adott egy Lovas baleset, melynek során kolléga megsérült, kórházi kezelést kap, en ép bőrrel megúsztam. A baleset a nem megfelelő munkahelyi körülményekből adódóan történt, a teljes felelősséget rám próbálják hárítani, melyet vagy elvállalok és következményeit viselve meg fel is mondanak nekem.

Vagy a másik opció, én mondok fel azonnali hatállyal, melyet a baleset dokumentációval igazolhatok.

Melyik esettel járnék jobban? Munkaügyi bírósághoz tudok-e így fordulni?

Nagyon szépen köszönöm a valaszaitok!



júl. 14. 12:07
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! <3
júl. 14. 14:12
 12/14 anonim ***** válasza:
58%
Elég gyanúsan hangzik ez nekem. Ha nincs jogosítványod, és nem is te vezettél akkor nem rád akarnák kenni, hanem arra aki ténylegesen vezette.
júl. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mìg nem konzultáltam ügyvéddel addig nem írnék én ilyen helyzetekben alá semmit !!!!! Ilyen helyzetben hozzaertore kell hallgatni ( ügyvéd, munkajogász) nem a gyakori népére, haverokra, Mari nénire.
júl. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hozzátennék a dolgokhoz:


Azonnali hatályú felmondást az ok bekövetkeztét követő 15 napon belül lehet csak meglépni. A határidő jogvesztő! Ez az általános szabály, vannak kivételek -> bűncselekmény esetén a büntethetőség elévüléséig stb., de általánosságban 15 nap áll rendelkezésre.

A felmondást követően 30 napja van mindkét félnek arra, hogy munkaügyi bíróságon pert indítson a másik ellen bármilyen igény esetén -> ki nem fizetett végkielégítés, vagy sérelmi díj, vagy kártérítés vagy a felmondás jogellenességének megállapítása, vagy bármi más. Ez a határidő is jogvesztő!


Mikor lehet azonnali hatállyal felmondani egy munkaviszonyt?

Ha a másik fél a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét (1) szándékosan vagy súlyos gondatlansággal (2) jelentős mértékben (3) megszegi, vagy egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.


Az (1)-(3) feltételnek egyszerre kell teljesülnie.


Én az eseted alapján nem látok megfelelő okot arra, hogy bármelyik fél a munkaviszonyt emiatt azonnali hatállyal megszüntethetné.


Ez egy munkahelyi baleset. A felelőst a vizsgálat köteles megállapítani. Ha téged tesznek ezért felelőssé, és nincs benne részed, na akkor indulhatsz bíróságra.

júl. 17. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!