Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyi baleset után...

Munkahelyi baleset után azonnali munkavállalói felmondás?

Figyelt kérdés

Adott egy Lovas baleset, melynek során kolléga megsérült, kórházi kezelést kap, en ép bőrrel megúsztam. A baleset a nem megfelelő munkahelyi körülményekből adódóan történt, a teljes felelősséget rám próbálják hárítani, melyet vagy elvállalok és következményeit viselve meg fel is mondanak nekem.

Vagy a másik opció, én mondok fel azonnali hatállyal, melyet a baleset dokumentációval igazolhatok.

Melyik esettel járnék jobban? Munkaügyi bírósághoz tudok-e így fordulni?

Nagyon szépen köszönöm a valaszaitok!



júl. 14. 12:07
A kérdező szavazást indított:
Mondjanak fel nekem
Mondjak fel én
10 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

" a teljes felelősséget rám próbálják hárítani,"


Mennyire vagy sáros az ügyben? Tényleg te hibáztál?

júl. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az esetleges kártérítési perek miatt, inkább egy ügyvédel konzultálj mielött bárit is aláírnál
júl. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
80%
Ha úgy érzed, hogy valóban nem te hibáztál, hanem a feltételek nem voltak megfelelőek, akkor ne mondj fel, hanem munkaügyi bíróság.
júl. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"én mondok fel azonnali hatállyal, melyet a baleset dokumentációval igazolhatok"

. Ha van ilyen dokumentáció, Te hogyan tudnád a felelősséget vállalni?


Meg egyébként hol releváns az, hogy ők hibáztak, vagy Te? Ha kártérítésről van szó a kolléga részéről, szerintem akkor is a munkahelynek kell fizetnie, de lehet, hogy rosszul tudom...

júl. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Elméletileg a munkaadó nem mondhat fel csak úgy, de gyakorlatban megteszik. Vagy kiszekíroznak, és te mondasz fel.


De a munkaadó nem bíró. A dolgozó felelőssége korlátozott. Rendőrségi ügy lett belőle? Nem vagyok jogász, nem tudom, hogy kötelező-e. De a munkaadó egyik embere sem jogosult ilyen súlyú ügyben dönteni. Feltétlenül alaposan ki kell vizsgálni. Erre egy rendőrségi nyomozás lenne alkalmas, mert az (elvileg [naiv vagyok tudom]) semleges.


Te nem tudsz kihátrálni a dologból felmondással. Főleg nem, ha büntetőügy lett belőle). Ha meg nem vizsgálódik a hatóság, és a cég küld el, szerintem azzal további lehetőségük nincs.

júl. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

1# trágyát vittünk ki kegbolondult a ló, megindult, fának mentünk és kiborítottuk, majd felborultunk. Én fent ültem a hajtó mellett jogosítvány nélkül. De nem en hajtottam! Ezért bánt, senki nem hallgatott meg, szimplán mert nő vagyok kb “nincs helyem a szakmában”. Ezért érzem úgy hogy rám akarjak fogni.

2# kerestem ügyvédet, sajnos hétvégén nem elérhető kb senki, holnap találkozom ismerős által ügyvéddel.

júl. 14. 13:11
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves 3# és 4#

Jegyzőkönyv is készült, igaz én nem láttam, csak a nevem es címem kérték el, illetve a baleset körülményeit, hibás féket pl fotóztam. Illetve nem az első eset idén nekem, az ilyen baleseteket mind dokumentáltam.

Én arra gondoltam azonnalival felmondok, es az indokláshoz mellékelem a leírását a baleseteknek, illetve a kocsik fékek hibáit is. Nem tudom ez mennyire jó ötlet, ezen vívódom. Utána fordulhatok még munkaügyi bírósághoz, vagy mindenképpen alkalmazotti jogviszonyban kell állnom?

júl. 14. 13:16
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedves 5#

Mentő érkezett, ők hivatalból értesítették a rendőrséget, még először el sem engedtek a helyszínről a mosdóba, mert helyszínelés és kihallgatás lesz. Majd közvetlen felettesem rámutatott az eszköz hiányosságaira, és hirtelen a nagy lendület alább hagyott. Valahogy elintézték 2 percen belül, hogy ez csak “sport baleset” legyen. Pedig előtte nagy mellénnyel mutogattak hogy elvitetnek, figyeljem meg mekkora bajban vagyok.

Így vissza gondolva jobb lett volna egy rendőrségi nyomozás….

Most valóban szekíroznak, keresik a hibát mindenben, hogy valahogy el tudjanak távolítani. :(

júl. 14. 13:21
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#6 leírás alapján nem vagy hibás.


Nem mondanék fel, hagynám, hogy vizsgálódjanak. Rúgjanak ki ha nem tetszik. És a felelősséget se vállalnám, mivel utas voltál, így csak elszenvedője vagy az egésznek.

júl. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
A leírtak szerint nem vagy hibás. Ne mondj fel. Beszélj holnap ügyvéddel.
júl. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!