Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az átlag (kis)vállalkozó...

Az átlag (kis)vállalkozó miért van annyira oda magától itthon?

Figyelt kérdés

Amit én látok az nem éppen az álomélet, ahogy hirdetik magukról.


-80-100 órás munkahetek, szombat, vasárnap, ünnepnap is

-20-30 éves minimálbéres bejelentés, 0 kilátással a nyugdíjra

-stressz, rohanás egyik helyről a másikra

-pihenés, nyaralás, utazás, testedzés tabu, nincs rá idő

-az átlagnál valamivel jobb, 5-10 milliós autó


Ezt a szintet egy középvezető hozza fele ennyi munkával. Vagy külföldi munkával egy betanított munkás is. Közben ők a sok hűhó semmiért vonalat viszik. Azt gondolják, hogy mi alkalmazottak titkon őket irigyeljük.

Nem tűnik fel nekik, hogy mennyire elszálltak itthon a bérek az utóbbi 5 évben? A versenyszférában egy diák keres 3-400 ezret, egy kompetens alkalmazott meg 500-1M között.


júl. 9. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Úgy, hogy, amit szerinted egy középvezető hoz fele munkával arra neki nincs képessége, nem is volt, nem is lehetett volna. Mármint mentálisan, tudás, tanulás, kitartás, képességek stb.

A bérekkel azért te is túlzol, de ő is a saját szintjéhez méri. Egy kőműves, tisztelet a kivételnek, a képességeivel lehetne max. csoportvezető 4 műszakban egy gyárban a mostani bevétele 50-60%-áért és nem mondhatná el azokat a dolgokat, amik értékessé teszik neki a vállalkozását. Látszólag, hangsúlyozottan látszólag a maga ura, akkor jön megy, amikor akar, annyit dolgozik, amennyit akar, valamiféle alkupozícióban van, van egy szaktudása, ami értékessé teszi emberileg is az ügyfelének stb stb.


De szerintem ezeket te is tudtad már.

júl. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
peldaul azert mert sok embernek mindennel fontosabb az onallosag hogy nem kell egy fonoknek se engedelmeskedni. O osztja be az idejet erejet nem a fonoke.
júl. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nyilván van ilyen kisvállalkozó is. Alkalmazottként is pont ugyanilyen kínosan viselkedik az ilyen ember, szóval nem a vállalkozóságtól van. Tök felesleges általánosítani.

Nem tudom, hány éves vagy, de ha Magyarországon észrevehető nyugdíjra számítasz a járulékfizetésért cserébe, várhatóan csalódni fogsz.

júl. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez a nyugdíj riogatás megy már 20 éve, valahogy mégis kitermeli nekik az adott kormány mindig.

Ha csökken is %-ban az utolsó fizetéshez képest, akkor se mindegy, hogy mennyiből számolják. Teljesen 0 állami nyugdíj meg úgyse lesz.


Tegyük fel leviszik 50%-ra a helyettesítési rátát.

Az egész életében minimálbéres kapni fog 90 ezer Forintot, egy végig nettó 600 ezres bejelentett fizetéssel meg 300-at. A különbség meglesz mindeképp.

júl. 9. 16:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Lesz különbség. Egyikből se lehet majd méltó életet élni, ahogy jelenleg is csak papírvékony nyugdíjas rétegnek lehet. Ergo az öngondoskodás szerepe egyre nő.

Természetesen ettől független, hogy aki pl. a drágább autójával flexel, nem a vállalkozói státusza miatt vérciki, hanem saját jogon. :)

júl. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon nem mindegy, hogy az aktív éveid bevételének a 90%-a, vagy az 50 fog hiányozni nyugdíjasként. Ergo mennyit kell pluszban előteremtened.
júl. 9. 16:29
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Én szellemi szakmában voltam egyéni vállalkozó évekig, pont az volt a fő érvem mellette, hogy csak kicsit keresek jobban, mintha alkalmazott lennék, de feleannyit dolgozom. Szóval nálam pl. nagyon nem játszott ez a heti 80 óra munka, no szabi, no szabadidő, rohanás (home officeban nyomtam).

Tudom, adódik a kérdés, hogy akkor miért hagytam abba. Engem is érintett a kata-cirkusz, mert cégeknek számláztam, így ugyanazért a bevételért még áremelés mellett is többet kellett melózni. Még mindig nem dolgoztam heti 40 órát, de ez már olyan arányú ügyfelezéssel járt, ami átlépte az ingerküszöbömet, mert utálok emberekkel szüttyögni. Így egyre macerásabbnak és nyűgösebbnek éltem meg annak ellenére, hogy óraszámban nem dolgoztam sokat, úgyhogy amikor szembejött egy jó lehetőség alkalmazottként, éltem vele. Ugyanúgy home office, kb ugyanannyi pénz, most se dolgozom le a 40 órát, de nincs ügyfelezéssel járó stressz.

júl. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Éés? Volt lehetősége többet félretenni és befektetni, amikor "olyan jól" keresett, ha inkább autóra költötte, az ő baja. Miért foglalkoztat ez téged, mit akarsz ebből elvinni? Hogy te vagy a nyertes, mert alkalmazott vagy? Ugye nem arra akarsz kilyukadni, hogy ha valaki alkalmazottként villog a kocsijával meg a magas vagy nem magas fizetésével, az oké, mert neki magasabb lesz az állami nyugdíja? :) :) Kevered a szezont ... az előítéleteddel.
júl. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#6: És szerinted az ország lakosságának mekkora része keres olyan jól, hogy az utolsó bére felét kapja nyugdíjasként, akkor nem fog gondot okozni neki a megélhetés? Ha már ennyire leegyszerűsíted.
júl. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!