Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ennyi idő alatt felkészülni...

Ennyi idő alatt felkészülni állásinterjúra?

Figyelt kérdés

Éppen állás váltásban vagyok, pénzügyi területen. Jelenleg junior vagyok és egy big4 céghez szenior pozícióra megyek személyes szakmai interjúra pár nap múlva, pontosabban 4 nap múlva.

Jelenleg nyaraláson vagyok külföldön, most 2 napig még nem tudok készülni, utána pedig dolgozni fogok, szóval 2 este alatt kellene felkészülnöm.

Elég sok dolgot kellene átvennem és az angolomat is gyakorolni kellene, mert ott azért biztos jól ki fognak kérdezni angolul is,szakmait is. Jelenleg nem csinálok olyan nagy dolgokat, és az angolt sem igazán használom, egy kisebb cégnél vagyok.

Akik voltak már big4 interjún, mit gondoltok, ennyi idő elég lenne felkészülni? Illetve mennyire nehezek ezek a big4 interjúk, mikre lehet számítani milyen kérdésekre akár? Olyat is hallottam, hogy aki másik big4-ból megy interjúra az mindig is előnyben lesz azzal szemben,aki nem onnan jött, ez igaz? Minden tapasztalat megosztást megköszönnék, eléggé félek.



jún. 30. 16:08
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
OK:D
júl. 2. 08:48
 22/25 anonim ***** válasza:

A senior egy érettségi szint. Ha behívtak senior pozira interjúzni, akkor a tapasztalati évek száma nem akadály. Készülni abból lehet, hogy arról, amit csináltál eddig és amit szívesen csinálnál, tudj összeszedetten beszélni, akár magyarul, akár angolul kell választ adnod. A releváns, velős, lényegi és világos prezentáció képessége ugyanolyan fontos egyébként, mint maga a tartalom. Szűrőkörre mész (=első interjú), biztosan elmondják, hogy mire számíthatsz a kiválasztási folyamatban, ha nem, rá is kell kérdezni minimum arra, hogy mi a következő lépés, mikor-kitől várhatod, hogy értesülsz a továbbiakról (a "további" értelemszerűen lehet az is, hogy köszi, sok sikert, nekik nem pálya).

Elég a két este. Ha annyi nem elég, egy hónap se lenne elég...

júl. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Felvettek:)
júl. 5. 17:59
 24/25 anonim ***** válasza:
66%
cool story bro
júl. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Az sose baj ha felkészülsz egy interjúra, bár szakmai tudást nehezen lehet ennyi idő alatt begyakarolni, de ha gyakorolsz az is jobb mint a semmi. Inkább a HR-es kérdésekre érdemes felkészülni, vannak ezek a tipikus bullshit HR-res kérdések, ahol elvárják hogy kinyald nekik.....na ezekre fel lehet készülni. Az is jó ha felkészülsz a cégből pár alap infóval....hol van a székhelye,ki a CEO, mivel foglalkozik, milyen termékeket/szolgáltatásokat ad el stb.... ha megkérdezik hogy mit tudsz a cégről és nem tudsz semmi érdemlegeset mondani az elég gáz.
júl. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!