Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ennyi idő alatt felkészülni...

Ennyi idő alatt felkészülni állásinterjúra?

Figyelt kérdés

Éppen állás váltásban vagyok, pénzügyi területen. Jelenleg junior vagyok és egy big4 céghez szenior pozícióra megyek személyes szakmai interjúra pár nap múlva, pontosabban 4 nap múlva.

Jelenleg nyaraláson vagyok külföldön, most 2 napig még nem tudok készülni, utána pedig dolgozni fogok, szóval 2 este alatt kellene felkészülnöm.

Elég sok dolgot kellene átvennem és az angolomat is gyakorolni kellene, mert ott azért biztos jól ki fognak kérdezni angolul is,szakmait is. Jelenleg nem csinálok olyan nagy dolgokat, és az angolt sem igazán használom, egy kisebb cégnél vagyok.

Akik voltak már big4 interjún, mit gondoltok, ennyi idő elég lenne felkészülni? Illetve mennyire nehezek ezek a big4 interjúk, mikre lehet számítani milyen kérdésekre akár? Olyat is hallottam, hogy aki másik big4-ból megy interjúra az mindig is előnyben lesz azzal szemben,aki nem onnan jött, ez igaz? Minden tapasztalat megosztást megköszönnék, eléggé félek.



jún. 30. 16:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
78%
Hát 3 év után azért nem leszel senior :)
jún. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Még mindig 8 vagyok, esetleg készülj fejben AC-re, amikor nem csak a tudás, de a teamfit is játszik.
jún. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
81%
Van, aki egész életében junior marad. A szenoritási szint nem az eltelt éveket, hanem az önállósági szintet jelenti.
jún. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Annyit netán érdemes, hogy pár olyan mondatot összerakj amivel szakszavakat használva el tudod mondani, hogy mit csinálsz jelenleg. Többet én speciel nem készülnek. De ezt telefonon netet használva előbb is el tudod kezdeni.
jún. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

AC biztosan nem lesz.


Nem ilyen negatív kommentekre számítottam, de aki normálisan válaszolt,annak köszönöm :) Azért én készülni fogok egy kicsit legalább.

jún. 30. 18:49
 16/25 anonim ***** válasza:
Soha nem mennék dolgozni Big4-hez, nekem az összes feketelistás. Nem véletlenül 30 körüli az átlagéletkor mindegyiknél. Felveszik a pályakezdőt, kihajtják belőle a lelket pár év alatt, hogy azután lelépjen. Cserébe lesz pár sor a CV-jében, hogy ő bizony aktát tologatott az adott Big4-nél. Döntsd el, hogy megéri-e vagy sem.
júl. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Nézd, 8-as vagyok, van igazság a "negatív" kommentekben is. A pályád elején vagy és a BIG4 valóban széthajtós.
júl. 1. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
mit akarsz te felkészülni rá amugy?
júl. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
De nem értem mi a gond. Igen, tudom, hogy széthajtós, de szeretném 1x kipróbálni magam ott. Azért szeretnék készülni,mert mivel big4, gonbolom nem lehet annyira könnyű az interjú.
júl. 1. 22:38
 20/25 anonim ***** válasza:
Sztem ebbol is az latszik, hogy meg mindig junior vagy.
júl. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!