Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ennyi idő alatt felkészülni...

Ennyi idő alatt felkészülni állásinterjúra?

Figyelt kérdés

Éppen állás váltásban vagyok, pénzügyi területen. Jelenleg junior vagyok és egy big4 céghez szenior pozícióra megyek személyes szakmai interjúra pár nap múlva, pontosabban 4 nap múlva.

Jelenleg nyaraláson vagyok külföldön, most 2 napig még nem tudok készülni, utána pedig dolgozni fogok, szóval 2 este alatt kellene felkészülnöm.

Elég sok dolgot kellene átvennem és az angolomat is gyakorolni kellene, mert ott azért biztos jól ki fognak kérdezni angolul is,szakmait is. Jelenleg nem csinálok olyan nagy dolgokat, és az angolt sem igazán használom, egy kisebb cégnél vagyok.

Akik voltak már big4 interjún, mit gondoltok, ennyi idő elég lenne felkészülni? Illetve mennyire nehezek ezek a big4 interjúk, mikre lehet számítani milyen kérdésekre akár? Olyat is hallottam, hogy aki másik big4-ból megy interjúra az mindig is előnyben lesz azzal szemben,aki nem onnan jött, ez igaz? Minden tapasztalat megosztást megköszönnék, eléggé félek.



jún. 30. 16:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
64%

Mi az hogy felkészülni? Életemben nem készültem 1 állásinterjúra sem, ha alapból sz@r az angolod akkor nem fogsz 2 nap -de 1 hét alatt sem- perfekt lenni belőle, szintúgy ha a jelenlegi junior pozíciódban semmi hasznosat nem csináltál csak a lábadat lógattad akkor nem fogsz pár nap alatt több évnyi tudást magadra szedni...


Egyébiránt medior / senior pozíciónál nem azt szokták kérdezgetni mint egy egyetemről kieső pályakezdőnél, hogy vajon tudja-e ezt meg azt, hanem a tapasztalatára kíváncsi. Ha pedig abból külön készülnöd kell, hogy mit csináltál az elmúlt években az rég rossz. Szóval a helyedben élvezném a nyaralást és ennyi.

jún. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
67%
LoL
jún. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Mi LOL? :D

Márpedig szerintem érdemes felkészülni egy interjúra, szerintem simán kérdezhetnek ezt meg azt és az angolt sem gond ha valaki begyakorolja picit néhány kérdésre a választ...nyilván tudok amúgy angolul. És nem arról van szó,hogy semmit sem csinálok a mostani munkahelyemen, de pl szakmai kifejezéseket,fogalmakat át lehet venni, hogy megfelelő nyelvezettel beszéljen az ember, erre gondoltam.

jún. 30. 17:54
 4/24 anonim ***** válasza:
76%
Juniorbol hirtelen Senior leszel? :)
jún. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
69%

#1 jól mondja


A Junior pozíciókon fontos az, hogy mi a "lexikális" tudása a jelentkezőnek, mert mást nem tudnak kérdezni.

Medior és senior szinteken tapasztalatra kíváncsiak, azaz éles helyzetben mik voltak azok a tényezők vagy problémák amik kihívást jelentettek.

Vannak olyan munkakörök, ahol lényegében tapasztalat felülírja a papírt (alias diplomát), így Junior esetén van-e papír, míg Senior szinten már lényegtelen, hogy van-e ilyened.


De, ha be is jutsz, akkor a próbaidőn sok múlik és 3 hónap alatt kiderül, hogy alkalmas vagy-e. De persze előfordul és láttam is már ilyet, hogy papíron egy Junior is képes hozni egy Senior szintet, mert annyira szerette a szakmát, hogy figyelt az okosabbakra és megtanulta.

Ahogy szoktam én mondani: "Ha te vagy a legokosabb a szobában, akkor rossz szobában vagy."


Az interjúkra kvázi nem szabadna készülni. Ez nem vizsga. Itt az életedből interjúzol, és arra szerintem 20+ éve készülsz. Angol-t se lehet begyakorolni 2nap alatt. Én általános óta küzdök vele, és 33 évesen is magántanározok már 2 éve.


Tök felesleges idegeskedni azon, hogy majd ideges leszel az interjún. Enged el ezt a félelmet, mert alaptalan. Ez is egy tapasztalat lesz. Ha elutasítanak, akkor az azt jelenti, hogy még nem állsz készen az a cég szerint. De mivel minden HR vagy cég szerint más a Senior definíciója, így benne van, hogy más meg tárt karokkal fogadna. A "senior" nem egy globális cimke, mindenki szerint más. Más lesz egy senior erőssége és gyengesége, mint egy másiknak. Meg nincsen határvonal, ahogy a víz se fór fel azonnal, csak forrósodik. De az se evidens, hogy mikor fór a víz, mert ugye függ a légnyomástól is.

Tehát akkor: Mi és ki az a Senior?

jún. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
81%
Eskü, nem bántás, de, ha "készülni" akarsz, akkor még nem vagy senior fejben.
jún. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

4-es: 1x minden szenior volt junior, én 3 éve vagyok junior, 1x csak át kell lépni :) Köszi a válaszokat.

Egyébként a hr-es említette hogy érdemes készülni az interjúra, innen is jött az ötlet :)

jún. 30. 18:11
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan mit akartál átnézni? A szakszavakat angolul? Vagy a számviteli törvényt?
jún. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
átfutni a projekteket amikben részt vettem és szakszavakat/kifejezéseket angolul.
jún. 30. 18:18
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
A szavakat nézd át, ha nem használod napi szinten. A projektekről nem tételesen kell beszámolnod, de derüljön, hogy mi volt a cél és hogy értétek el, jöjjön át, hogy értetted a folyamatot, átláttad, stb., mert a junior szöszöl a részletekkel, a senior átlátja. 8 voltam.
jún. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!