Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hétvégi túlóra lehetősége!...

Hétvégi túlóra lehetősége! Mik a szabályok?

Figyelt kérdés

Szerződés aláírása előtt állok. Megbeszéltem a HR osztályon, hogy tudok hétvégi túlórát vállalni. Sokmindent olvasok a neten, kicsit keszekusza az egész. Első munkahelyem lenne, és jól jön a pluszpénz (abban a hónapban fizetik ki)


8 órás munkavégzés 3 műszakban.


Szerződésben ki lehet kötni hogy mikor akarok túlórázni? Mennyi hétvégi napot tudok vállalni egy hónapban?

Azt tudom hogy 1 nap kötelező szabadnap de azzal nem vagyok tisztában hogy akkor minden Szombaton vagy Vasárnap köteles vagyok bemenni ha aláírtam a túlórát. Vagy szerződésben ki lehet rá térni mikor és mennyit akarok túlórázni?

Kizárólag hétvégén lehet túlórát vállalni, 8 órában, nincs 12 órás nap.


Azért nem vagyok bolond hogy agyonhajtsam magam, és ha lehetőség van rá max 2 hétvégi napot vállalnék egy hónapban. Ezt így bele lehet írni a szerződésbe vagy ha aláírom a hétvégi túlórát akkor köteles vagyok minden hétvégén menni valamelyik napon?

Válaszokat előre is köszönöm.


19/l



jún. 28. 22:18
 1/2 anonim ***** válasza:
42%

Ezeket a kérdéseket a munkaadóval érdemes tisztázni. Simán kérdezd meg, hogy pontosan mit jelent.

Alternatív megoldás, hogy aláírod, és próbaidő alatt váltasz másik munkahelyre, ha nem felel meg, alulfizetnek, stb. Felteszem, más helyekre is beadtad az életrajzod, ha keresnek, csak el kell menni interjúra próbaidő alatt.

jún. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jobb helyeken a muszakvezetoddel tudod koordinalni a tulorat hogy mikor ersz ra es mikor nem. Ilyet szerzodesbe senki nem fog neked foglalni.
ma 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!