Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 8 órából 6 órába mentem át,...

8 órából 6 órába mentem át, mégis 8 órás bért kaptam, ki hibázott?

Figyelt kérdés

Egy folyószámlánk van itthon. És ma egy utalásnál vettem észre hogy mennyi bért kaptam. Férjem kapja az smst ha pénz jön. Annyit mondott hogy jött fizetésed, ő meg mit foglalkozik azzal hogy mennyit küldtek.

Ilyenkor mi van? Ezt vissza kell fizetni? Vagy lehet észre sem veszik? Semmilyen módosításról nem kaptam papírt a cégtől, hogy levettek 6 órába. Ha utólag akarják mondjuk aláíratni vissza dátumozva, abba menjek bele? Vagy jelezzem én nekik ezt a túlfizetést? Most akkor ki hibázott?


jún. 27. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ok hibaztak, de te a jogtalanul kapott plusz penzt nem tarthatnad meg. Ha eszreveszik vagy vissza kell utalnod az o koltsegukon, vagy levonjak a tulfizetest a kovetkezo havi penzedbol.

En jeleznem a hibat.

jún. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
Ők hibáztak, de ha te nem jelzed az sikkasztás, amiért mehetsz a dutyiba. Vagy vissza kell utalni, vagy legközelebb annyival kevesebbet kapsz. Ebben megegyezhettek a céggel.
jún. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Dehogy sikkasztas. Jezusom. Maximum jogalap nelkuli gazdagodas.


De az is csak akkor ha nem hajlando visszaadni.

jún. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hívtam a főnököt. Nem történt meg a szerződés módosítás. Visszamenőleg megírjuk majd.

Ez így szabályos?

jún. 27. 15:10
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

A szerzodesed alairasara van 30napod. A belepeskor sem kotelezoa munkaltatonak eledtolni a szerzodest ha szoban megegyeztetek. Van ra 30napja hogy alaird.

Nyilvan a szezodesmodositasnal sem problema egy bizonyos idohatarig.

Nyilvan 1evvel nem lehet visszadatumozni, de ha 30napon belul vagytok akkor semmi gond.

jún. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Hiába nem módosítottak, ha hat órákat dolgoztál...
jún. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem történt hiba, a szerződés szerint béredet kaptad.

Visszamenőleges szerződést nem írnék alá a helyedben.

jún. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Több mint 30 nap telt el.

Én sem akarok semmit visszamenőleg.

jún. 27. 17:29
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazabol ha szoban megallapodtatok a 6oras atallasban es te utana elkezdtel 6orat dolgozni, akkor megvolt a rautalo magatartas. Tehat a szobeli megegyezesetek ervenyes.

Igy tehat a penzt akkor sem tarthatod meg ha nem irod ala visszamenolegesen.

Az mas kerdes hogy azert a par10k forintert perre megy a ceged vagy sem.

Megeri neked a becsuleted azert a plusz penzert? Mert ahogy irtam te alairt szerzodes nelkul is jogos lenne a kovetelesuk hogy visszakerik a penzt

jún. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igazad van. Majd megmondom vonják le a fizumból
jún. 27. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!