Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nyavalyognak az emberek,...

Miért nyavalyognak az emberek, hogy szar a fizetés Magyarországon?

Figyelt kérdés

Pénteken láttam az új fizetési KSH kimutatást. Szinte minden platformon emberek százai panaszkodtak, hogy ennyit nem lehet keresni stb.

Két kezemen nem tudom megszámolni, hogy vidéken is hány olyan szakma van, aivel simán 500 nettó felett lehet keresni diploma nélkül, többnél alkalmazottként is. Ha csak építőipar lenne akkor csakcsak megértené (amúgy nem, mert már vidéken is egy festő vállakozó sincs már 8 ezres órabér alatt, akkor a kőműves,burkoló még több), de ott a szépségipari vállakozások. Fodrász,barber is 8-10 ezres órabérben vágnak. Mozdonyvezetők talán még a dupláját is megkeresik, de már az autóbusztvezetők is megkeresik. Haverom 3 éves tapasztalattal rendelkező autószerelő naapi 8 órában is 550-et keres. Szakácsot sem nagyon találsz 500 ezerért.


Nem hinném, hogy gyárban 3-4 műszakolni jobb, mint a fent említett szakmák. És mégis inkább azt csinálják az emberek és utána meg megy a panaszkodás, hogy lehetetlen annyit keresni.


Miért ennyire idióták az emberek?


jún. 23. 12:50
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
51%
@30-as hát akkor még apám járt jól? Neki csak gyomorfekélye, gerincsérve és magas vérnyomása lett/van. De ezek legalább nem azonnali halálosak.
jún. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
28%
Na igen és az egészségedet nem érdekli, hogy van--e BMW a háznál vagy nincs. A legtöbb dolgot nem tudod pénzből megoldani. Sajnos hiába a végtelen lóvé, ha fizikailag, egészségügyileg lerobbansz már soha nem leszel olyan mint régen, akármennyit költesz gyógyszerre, orvosra és kezelésekre.
jún. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
54%
Hát pont az egészség az, amit meg lehet pénzen venni, mert az állami ingyenes egészségügyi szolgáltatásba garantált belehalsz. A privát egészségügy meg kíváló, csak rohadt drága.
jún. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
40%
33# Ha infarktust kapsz, azzal nem sétálsz be magánklinikára. Ha mégis, akkor hívnak hozzád mentőt, ami 90%, hogy átvisz állami intézménybe, ahol nincs orvos, mert az a magánban várta a privát szívzörejes betegeit. Szóval nem mindegy miről van szó sajnos. Annyira nem jó a magánellátási rendszer sem, ha sürgősségi betegellátásról van szó kb. tehetetlenek.
jún. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Tenni akarás. Természetesen általában nem a mérnökök keresnek olyan kevés pénzt (bár tapasztalatom szerint már ők sincsenek jól megfizetve), hogy kőművesnek kelljen mennie. Én inkább az átlagbér alattiakra gondoltam.


Ne tegyünk már úgy, mintha olyan konoly dolog lenne vállakozni. Csak ahol én lakom nem egy segg hülye emberbek van építőipari vállalkozása. A 8 általánost alig járták ki. Festeni, vakolni szerintem kb mindenki meg tud tanulni. Egy jó, percíz kőműves nem lehet mindenkiből, de egy festő, klímás stb szerintem igen.


Ezek sose lesznek már hiányszakmák. Pont ma láttam egy cikket, hogy hányan mentek gazdásznak, jogásznak stb. Szerintem egy évben csak gazdásznak többen mennek, mint az kőműves+ács+burkoló hármasnak összesen, de még az is lehet, hogy az összes építőipari szakmát írhatnám. Senki nem akarja ezeket csinálni, pont ezért éri meg egyre jobban.

ma 16:10
 36/37 anonim ***** válasza:
Szerinted ki akar 40 fokban a tetőn kalapálni vagy falat rakni?
ma 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:
De ha valaki okosan csinálja, akkor 40 évesen már nem bem kell neki csinálni, legalábbis nem folyamatosan. Az ács pont olyan munka, ahol kell minimum segéd, nem is egy. Ha valaki 30-35 évesen elkezd vállakozni( ha alapból ácsnak tanul, akkor már 18 evesen végez, de egyetem után is 25 körül), akkor 5-10 év alatt simán eljut oda, hogy tudjon maga helyett egy ácsot fizetni, a vállakozó meg csak felügyel, felmér, beszerez stb. 3 ács vállakozót ismerek abból kettő így csinálja. A harmadiknak is ez a célja. És így is milliókat keresnek.
ma 18:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!