Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nyavalyognak az emberek,...

Miért nyavalyognak az emberek, hogy szar a fizetés Magyarországon?

Figyelt kérdés

Pénteken láttam az új fizetési KSH kimutatást. Szinte minden platformon emberek százai panaszkodtak, hogy ennyit nem lehet keresni stb.

Két kezemen nem tudom megszámolni, hogy vidéken is hány olyan szakma van, aivel simán 500 nettó felett lehet keresni diploma nélkül, többnél alkalmazottként is. Ha csak építőipar lenne akkor csakcsak megértené (amúgy nem, mert már vidéken is egy festő vállakozó sincs már 8 ezres órabér alatt, akkor a kőműves,burkoló még több), de ott a szépségipari vállakozások. Fodrász,barber is 8-10 ezres órabérben vágnak. Mozdonyvezetők talán még a dupláját is megkeresik, de már az autóbusztvezetők is megkeresik. Haverom 3 éves tapasztalattal rendelkező autószerelő naapi 8 órában is 550-et keres. Szakácsot sem nagyon találsz 500 ezerért.


Nem hinném, hogy gyárban 3-4 műszakolni jobb, mint a fent említett szakmák. És mégis inkább azt csinálják az emberek és utána meg megy a panaszkodás, hogy lehetetlen annyit keresni.


Miért ennyire idióták az emberek?


jún. 23. 12:50
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
75%
Én gyárban műszakozom, havi nettó 550 ezret megkeresem. Nem panaszkodok. Ettől független tudok olyan gyárat, ahol műszakozással még a nettó 300 ezret sem keresik meg.
jún. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
37%

"Gondolj pl. a tanárokra..."


Nem 1960 van.

A tanároknak is vannak lehetőségeik.Magánoktatások, magániskolák.

jún. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
12%
12# És ha mindenki magánoktatásba vándorol, akkor állami iskolákban mi/ki marad?
jún. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
74%

13#


Azt majd az állam megoldja.Mit foglalkozol azzal,hogy ki marad ott?


Ha mindenki azzal foglalkozna,hogy "jaj,ha felmondok, ki fogja a tejet a polcra kitenni", akkor mindenki egy tál rizsért dolgozna.

El kell felejteni ezt a hülye megalkuvó gondolkodást.



Mozdonyvezetőből is kellett hirtelen sok,mert mentek át a magánvasutakhoz, ott is voltak jelentős bérkorrekciók.

Ha majd a pedagógusok száma is lecsökken kritikus szintre, akkor ott is majd lesznek jelentősebb emelések.

jún. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
36%
#14: Más az észt osztani akkor, ha van és, ha nincs.
jún. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
19%

14# Rendben van, hogy mint munkavállaló, szerinted el kell felejteni ezt a gondolkozást. De mint szülő, én nem abban látom a megoldást, hogy várjuk ki, amíg brutális szakember hiány lesz, hogyha egyszer megelőzhető lenne a "baj".

És nem mondhatod, hogy senki ne vállaljon gyereket és akkor nem érinti a probléma, mert egyrészt ez egy baromság, másrészt ha az oktatási rendszer színvonala egyre csak süllyed, annak súlyos, mindenkire kiható társadalmi következményei is lesznek idővel. Tehát ilyen formán én is mondhatnám, hogy kérlek ne légy szűklátókörű.

jún. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
13%
#16: Vannak olyan szellemi betegségek melyekre nincs gyógyszer.
jún. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
32%

16#

A közoktatás, már akkor a béka segge alatt volt, amikor én jártam gimibe.

Igazából, nagyrészt csak melegedő, megőrző.

Persze, van pár jobb, "elitebb" intézmény, de a többségre nem ez a jellemző.



A nyelvvizsga felkészítéshez magántanár kellett.Akkoriban kisebb volt a tanárhiány, de baromi alacsony volt a nyelvoktatás színvonala.Az osztályból azok mentek nyelvvizsgázni, akiket a szüleik magántanárhoz járattak.

Matematikából, szintén kellett külön felkészítő.Másként lehetetlen lett volna olyan matekérettségit teljesíteni, ami ér valamit a felsőoktatási felvételnél.

A többi tárgy meg "büfé" szintű volt.Ha odaadják a könyvet és megmondják mikorra mit, melyik fejezeteket tanuld meg, akkor is meglett volna.


KB, mint egy egyetemen levelezőn az "e-tantárgyak", fel van töltve minden, te meg megtanulod és levizsgázol.

jún. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim válasza:
40%
#12, azt szeretném kérdezni, hogyha minden tanár átmegy magániskolába, mi lesz azokkal a gyerekekkel, akiknek a szüleinek nincs pénze ilyesmire?
jún. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
25%
18# Köszi, én is voltam általános iskolás, gimis és több egyetemet is végig jártam. Tudom milyen volt és mivel kisiskolás gyerekem van, azt is tudom milyen most, milyen lehetne és mennyire maréknyi lelkes csapat tartja egyben pl. nálunk még az általános iskolát. Bőségesen ráférne a rendszerre a reform, ez tény és ezt is szorgalmaznám, de most nem ez volt éppen a téma. Én azt mondanám (ha bárki is kíváncsi lenne a véleményemre), hogy támogassuk a még meglévő lelkes kis csapatot, hogy minél nagyobbra duzzadjon, új munkaerőt lehessen bevonni, vonzó legyen, a fiatal és még lelkes egyéneknek is, stb. Nem azt, hogy "ha nem tetszik, fel lehet állni és el lehet menni". El lehet. El is mennek nagyon sokan és mégtöbben nem is választják hivatásuknak, mert kb. éhen halni is kevés a fizetésük. És ez csak egy állami szegmens, igaz ez lassan sajnos mindre. Szerintem nagyon korlátozottnak kell lenni ahhoz, hogy ezt elintézzük egy vállrándítással, hogy "hát ne dolgozz ott ennyiért". Igen, mint mondtam, egyszeri munkavállóként tök jogos. Mint társadalmi szereplő, más oldalakról megközelítve a helyzetet viszont rendkívül káros ezzel dobálózni, hiszen egyszer mindenkire visszahat ez.
jún. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!