Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nyavalyognak az emberek,...

Miért nyavalyognak az emberek, hogy szar a fizetés Magyarországon?

Figyelt kérdés

Pénteken láttam az új fizetési KSH kimutatást. Szinte minden platformon emberek százai panaszkodtak, hogy ennyit nem lehet keresni stb.

Két kezemen nem tudom megszámolni, hogy vidéken is hány olyan szakma van, aivel simán 500 nettó felett lehet keresni diploma nélkül, többnél alkalmazottként is. Ha csak építőipar lenne akkor csakcsak megértené (amúgy nem, mert már vidéken is egy festő vállakozó sincs már 8 ezres órabér alatt, akkor a kőműves,burkoló még több), de ott a szépségipari vállakozások. Fodrász,barber is 8-10 ezres órabérben vágnak. Mozdonyvezetők talán még a dupláját is megkeresik, de már az autóbusztvezetők is megkeresik. Haverom 3 éves tapasztalattal rendelkező autószerelő naapi 8 órában is 550-et keres. Szakácsot sem nagyon találsz 500 ezerért.


Nem hinném, hogy gyárban 3-4 műszakolni jobb, mint a fent említett szakmák. És mégis inkább azt csinálják az emberek és utána meg megy a panaszkodás, hogy lehetetlen annyit keresni.


Miért ennyire idióták az emberek?


jún. 23. 12:50
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
78%
Tanulmányozd az átlag fogalmát. Ha mindenki szakács meg hidegburkoló lenne, akkor nem keresnének ők sem ennyit. Tudod, kereslet-kínálat. Továbbá az országban induló szakképzések 99,99%-a konkrétan semmire nem jó, tehát hiába tanulja ki az ember az x szakmát, nem fog vele munkát találni ahol megtanulhatná az adott szakmát, úgy meg vállalkozni sincs értelme, hogy nem értesz a szakmádhoz. Jól ki van ez találva. A fidesz a betanított munkára épít. Minimálbéres gyári munka lesz mindenkinek a jövője ha ilyen ütemben szegényedik el az ország.
jún. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
11%
Én sem értem, szoftverfejlesztőként napi néhány óra munkával keresek otthonról dolgozva 1 millió nettó fölött. Más meg 2-300 ezer bruttóért 12 órázik meg napi több órát utazgat...
jún. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
65%
Pedig igaza van a #18-nak. Az egyén itt senkit se érdekel. Aki kevesli a pénzét az menjen máshova. 1 fecske amúgy se csinál nyarat. Lehet azt hinni, hogy igen, de a valóság az, hogy nem.
jún. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
62%

Te hol élsz, kérdező, Pesten? Tudod, azon kívül is létezik az orshág.


Én debreceni vagyok, 5 ezerért, mossa, vágja, szárítja a hajam a fodrászom, és nem otthon, hanem rendes szalonban, és ezzel elmegy egy órája, milyen 10 ezres órabér? A férjem fodrásza meg ki is ment külföldre, mert egyszerűen nem volt már elég kuncsftja, hogy fenntartsa a helyét a szalonban, pesig jól vágott és korrekt áron.


Ja, amúgy meg minden harmadik nő ismerősöm megcsinál ilyen pillás, műkörmös, stv. képzést, de kb. senki nem jut el oda, hogy komolyan foglalkozzon vele, pont azért, mert mindenki csinálja, nincs annyi vendég.

jún. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim válasza:
63%
Èn egy hipermarketbe takaritok 1350 az órabér.
jún. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

#24 Nem. Miskolcon egy barber 8-9 ezres órabérért dolgozik. Direkt megnéztem. Az én fodrászom 2 ezret kér tőlem a 10 perces vágásért és 4-5 nappal előtte kell időpontot kérnem. Az újaknak akkor már lehet nehéz. Ezt nem tudom. Azt látom, hogy a fodrászom és parom fodrásza, körmös szarasig vannak vendéggel. Felmentek egy random miskolci barber oldalra és ott se sok időpont volt.

De benne van hogy úgy járnak mint a klímások. Két klímás ismerősöm is panaszkodott 1 héten belül, hogy messze egyre szarabb nekik, merz már rengeteg klímás van, hiszen rohadt könnyű meló, 10-20 ezre órabér mellett.


Több kommentelő írta, hogy nem lehet mindenki burkoló, szakács stb mert akkor ők sem keresnének jól. De nem erről van szó. Hiány szakmák. Nem kicsit, nagyon. A vállalkozást meg már kb minden hülye tud indítani (építőiparit legalábbis).

jún. 23. 22:50
 27/37 anonim ***** válasza:
73%
Na màr megint egy fogalmatlan kretén kérdező aki azt hiszi hogy amit egy ev. elkér egy óra munkàjàért az az "órabére"....
jún. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
80%
#27 mondjuk az órabér pont ezt jelenti. Én azt utálom, amikor ezt felszorozzák heti 40 órával, és szerintük annyit keres egy héten, de kérdező ezt nem csinálta.
jún. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező te igen el vagy tájolva. A legtöbb általad felsorolt szakmához vállalkozást kell indítani. Jól hangzik az ilyen kereset, de nem mindenki tud menedzselni egy vállalkozást. Ahhoz, hogy fodrász legyél, egyrészt kell affinitás, tehát alapból érdekeljen a dolog. Másrészt ehhez kell végzettség, szakma. Kell hozzá egy csomó felszerelés, egy üzlethelység (ez rohadtul nem olcsó) és ügyfélkör.

Ugyanez igaz egy kőműves, vagy bármilyen szakmát gyakorló embernél. Kőművesként is kell egy autó, lehetőleg valami furgon, kellenek eszközök, kellenek segítő emberek (segédmunkások), kell ügyfélkör és tapasztalat. Ráadásul kemény meló, nem mindenki akar gürcölni, hajolgatni 50kg-os zsákokat cipelni, vakolni, betonozni napi 10-12 órában a hét kvázi minden napján. Szívni a port, lépcsőzni, állandóan úton lenni, koszosan, büdösen, izzadtan.

Raádsul a festő és minden ilyen kétkezi munka ahogy a nevéből is látszik KÉZügyességet feltételez. Nem mindenkinek van ez meg.

Mozdonyvezetőnek sem alkalms mindenki. Rengeteg vizsga és folyamatos vizsgázások, kemény követelmények stb. Anno én néztem a villamosvezetői tanfolyamot, hát elég komoly feltételek voltak. Ugyanez igaz a villanyszerelőkre is. Nemm indenki képes, vagy akarja ezeket a dolgokat megtanulni.

Az a baj te már alapból abból indulsz ki hogy valaki sikeres és mennyi pénzt haza tud vinni ilyen szakmákkal. Csak azt a többi sok ezer, tízezer embert nem látod akiknek pedig becsődölt vagy alapból el sem indult az ilyen jellegű vállalkozása.

Nem minden akarja minden idejét beleölni az életnek egy adott, jelen esetben a "munka" területébe.

Én is úgy vagyok, hogy reggel bemegyek a gyárba (jórészt irodán vagyok, de üzembe is mennem kell), napi 8 órát letudom és utána nem érdekel az egész. Megkapom a fizetést minden hónapban, nem kell foglalkoznom az adózással, nincs szükségem alkalmazottakra, nem kell autót sem fenntartanom, nem kellenek eszközök sem a munkámhoz, nem kell stresszelnem, hogy lesz-e elég megrendelés, hogy lesz-e elég ügyfél stb. Nem fogok 40 évesen lerobbanni mint a legtöbb kétkezi munkás, akár vállalkozó, akár nem. Persze ha ráérek szívesen elmegyek én is maszekolni, segíteni itt-ott. Értek én is sok mindenhez, tudok vakolni, falazni, járólapozni, festeni, glettelni, parkettázni stb. De hogy ebből kelljen 100%-ban megélnem, azt biztos nem vállalnám. Van egy laza faßlengetős melóm, fixen kapok érte havonta lóvét, emelett pedig azt csinálok amit akarok. Sokan így vannak ezzel elhiheted.

jún. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
59%

Azt hagyod figyelmen kí üvül, hogy ezek MOST hiányszakmák. De ha most a javaslatodra mindenki tódulna ezekbe a szakmákba, akkor 5-10 év múlva velük lenne tele a piac és ők nem keresnének lópikulát sem.

Én a tenni akarásban (liflong learning) látom a megoldást. Alkalmazkodni a piachoz, mindig abba az irányba menni, ami tetszik, de azért meg is lehet belőle élni. Így egy életben több szakmában is próbára teheti magát az ember, nem kell 45 évig ugyanabban dolgozni és lerobbanni.

Egyébként egyetértek a 29-essel. Mi pl. mérnökök vagyunk a férjemmel, két teljesen különböző területen. Volt/van mindkettőnkében óriási hiányterület, amire jó lenne vállalkozást építeni, de mi végül mindig úgy döntöttünk, hogy hiányzik a fenének. Alkalmazottként is jól megélünk, délután 4-kor elhajítunk mindent és miénk a délután, illetve a családé. Ha túlóra van, azt tisztességesen kifizetik. Ha most elkezdünk vállalkozást építeni, az biztos, hogy évekig elviszi minden szabadidőnket és sokszor az idegrendszerünket is próbára tenné. Évek múltán is nehéz kivonódni, másnak átadni kvázi a saját vállalkozásod irányítását és bízni... A megrendelések lehetnek totál hektikusak, akár hónapokig semmi, utána meg egyszerre annyi, hogy azt sem tudod mi alapján priorizálj. Nagyon sok válallkozó van a látókörünkben és egyik sem a felhőtlen szabadságáról "panaszkodik". :) Építőipari oldalon kb. nincs olyan vállalkozó ismerős aki 45 éves korára ne lett volna túl egy szívinfarktuson, embólián, vagy szélutésen. A legtöbben elváltak, vagy válnak éppen. Pénz az van dögivel a legtöbb helyen, ez tény. Kérdés, hogy megéri-e. :)

jún. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!