Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nyavalyognak az emberek,...

Miért nyavalyognak az emberek, hogy szar a fizetés Magyarországon?

Figyelt kérdés

Pénteken láttam az új fizetési KSH kimutatást. Szinte minden platformon emberek százai panaszkodtak, hogy ennyit nem lehet keresni stb.

Két kezemen nem tudom megszámolni, hogy vidéken is hány olyan szakma van, aivel simán 500 nettó felett lehet keresni diploma nélkül, többnél alkalmazottként is. Ha csak építőipar lenne akkor csakcsak megértené (amúgy nem, mert már vidéken is egy festő vállakozó sincs már 8 ezres órabér alatt, akkor a kőműves,burkoló még több), de ott a szépségipari vállakozások. Fodrász,barber is 8-10 ezres órabérben vágnak. Mozdonyvezetők talán még a dupláját is megkeresik, de már az autóbusztvezetők is megkeresik. Haverom 3 éves tapasztalattal rendelkező autószerelő naapi 8 órában is 550-et keres. Szakácsot sem nagyon találsz 500 ezerért.


Nem hinném, hogy gyárban 3-4 műszakolni jobb, mint a fent említett szakmák. És mégis inkább azt csinálják az emberek és utána meg megy a panaszkodás, hogy lehetetlen annyit keresni.


Miért ennyire idióták az emberek?


jún. 23. 12:50
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
17%
Én körmös vagyok, legjobb barátnőm fodrász, párom szakács. Mindhárman simán megkeressük a 600 ezret is. Az emberek lusták tanulni. Inkább csinálják a szaros betanított munkát. Ez van. De én ennek örülök, mert azért a körmözés nem agysebészet és mégis jobban keresek vele, mint a legtöbb diplomás iserősöm már 7 éves :D.
jún. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
82%

Nem mindenkit vonzanak az általad felsorolt foglalkozások.


Én is futottam egy kört ezzel, hogy elment munka mellett esti iskolába olyan szakmát tanulni ami majd elvilg jó nagy fizetéssel kecsegtet.


Amúgy az induló 35 főböl talán ha 5-en jutottak el oda hogy első körben megpróbálják a vizsgát.

jún. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
83%

Amúgy a válasz egyszerű, nem lehet mindenki műkörmös/mozdonyvezető/építőipariszakmunkás/barber stb...


Építőiparba a nettó 500 meg napi 10-12 órával van meg minimálbérre bejelentve.

jún. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
73%
Nem mindenkinek van affinitása felépíteni egy vállalkozást, vagy vállalni az ezzel kapcsolatos kockázatokat. Vállalkozó vagyok, de tudom, hogy nem való mindenkinek. Aztán persze ott vannak azok is, akiknek sírni könnyebb, mint tenni valamit...
jún. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
80%
Mert egyrészt nem tódulhat mindenki 6-8 féle szakmába. Másrészt nem akarhat mindenki villanytszerelni, meg körmözni. Harmadrészt könnyebb sírni és mutogatni, mint változtatni. Negyedrészt attól, hogy részben egyetértek veled, azért ne állítsuk be úgy a helyzetet, hogy állami oldalról minden kóser és mondjuk az ápolók, tanárok, tűzoltók, rendőrök, stb. annyit érdemelnek, amennyit. Azt igazán nem mondhatjuk, hogy nincs rájuk szükség.
jún. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
18%
Azért mert a magyarok többsége lusta, buta, motiválatlan szerencsecsomag aki képtelen tenni a saját jövője érdekében és az egyszerűbb utat választja - azaz a panaszkodást a cselekvés helyett.
jún. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
70%

Összetett probléma.

A magyar ember amúgy is nagyon panaszkodós.De, tenni nem akar semmit,hogy jobb legyen neki.


Meg, persze sok hülye szülő is van, akik azt mondják "tanulj, ami érdekel".Na, ennél nagyobb hülyeség nincs.Ha a vonatkerék pumpálás érdekli, tanulja azt?

Nézni kell a piaci kilátásokat.


Szerintem nem kell,hogy szeressük a munkánkat, hanem pusztán ne utáljuk, ne undorodjunk tőle.A szabadidőben meg azt csinál az ember, amit akar.

jún. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
79%
Mert a nyavajgás, fb-on való kommentelgetés nem jár semmi erőfeszítéssel, anyagi és vagy időbeli elköteleződéssel.
jún. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
87%
Én próbálkozok jutni előre, közben szereztem egy plussz képesítést is és munkahelyet is váltottam, így már nem 240 a nettóm, hanem 350.
jún. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim válasza:
69%

1. A magyar emberek borzasztó panaszkodósaK.

2. Nem mindenkit érdekelnek azok a szakmák, amiket felsoroltál. Gondolj pl. a tanárokra...

jún. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!