Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT területén csak diplomàval...

IT területén csak diplomàval lehet labdàba rúgni?

Figyelt kérdés
Eddig szállítmányozással és logisztikàval foglalkoztam, de más is érdekelne. Kipróbálnàm magam más területen is. ( Most időm is lenne rá, mert itthon vagyok a kislányommal.) Érdekelne a frontend fejlesztés és a weblap tervezés. Viszont néhány szakmabeli azt mondja, hogy bele se kezdjek tanfolyamba, mert "esélyem sincs".
jún. 18. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Tanfolyamot teljesen felesleges végezni, mivel jelentősen túlárazott sz@r az összes és semmi extrát nem nyújt ahhoz képest amit az interneten megtalálsz teljesen ingyen. Ha te a tudásodat nem tudod megfelelő szintre elsajátítani csak az ingyenes tutorialvideók, dokumentációk, AI, fórumok stb... segítségével akkor egyszerűen alkalmatlan vagy ehhez a karrierhez és egy több milliós tanfolyam sem segít azon.


Ha a papírt nézzük akkor semmi munkaerőpiaci értéke nincs annak hogy XY névtelen tanfolyamot elvégzel. Másfelől pedig junior front-end / webfejlesztő terület az egyik leginkább túltelített, több száz önéletrajz érkezik be 1-1 pozícióra.


Önmagában a diploma sem garancia arra hogy könnyedén el fogsz tudni helyezkedni, főleg ha az egyetemi tevékenységed kimerül a láblógatásban és imádkozásban a kettesért - viszont ha kiaknázod az egyetem nyújtotta lehetőségeket, kapcsolatokat építesz, mellette referenciamunkák révén fejlődsz és ami fontosabb a hallgatói státuszodat kihasználva diákmunkázol, szakmai gyakornokoskodsz akkor már sokkal jobbak az esélyeid.


Akiket az elmúlt időszakban alkalmazott a cég junior pozícióba rendre olyan IT diplomás (mérnökinfó / proginfó) ember aki rendelkezik felsőfokú nyelvvizsgával és minimum 1 éves szakmai gyakorlattal (diákmunka). Mást meg sem hallgattak mert nincs idő 400-500 embert interjúztatni egyesével.

jún. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Most igen. 2 éve lazán eltudtál volna helyezkedni csak akarat + minimális tudással, de már előnyt jelent a diploma. Full kezdőknél meg szinte alapkövetelmény.
jún. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen jelen helyzetben elvárt főleg a 0kms kezdőknél. Most egy üzemmérnök-informatikus Bprof alap diploma+megfelelő mennyiségű releváns gyakornokság a belépője a szakmának.
jún. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
Az egész sz@rban túl nagy az elvárás. Lassan már elvárják a programozást az anyaméhben, tiszta hülyék.
jún. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

Ne a szakmabelikre hallgassa, hanem saját magadra. Felnőtt ember vagy, ezzel akarsz foglalkozni vagy sem.


#2 ezt azért nem mondanám. én 800e-es tanfolyamot vettem, és az nagy segítség volt, hogy egy programozótól tudtam kérdezni konzultáció keretén belül többször is, illetve végigvezetett olyan weboldalak felépítésé amit a yt-ra senki nem merne feltenni.

jún. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
Jol mondják, csak az idődet pazarlod, már csak azért is mert ez egy telített, lutri irányzat a fejlesztésben, ami önmagában még akkor is 0-a lenne ha képes lennél megtanulni...
jún. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Most elég nehéz elhelyezkedni kezdőként, de ha van hozzá affinitás és motiváció, akkor nem lehetetlen. Inkább valami saját projekteket érdemes csinálni, amiket fel lehet mutatni.
jún. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!