Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felmondasi idő alatt nem a...

Ha felmondasi idő alatt nem a beosztás szerint járok be mit tehet a munkáltató?

Figyelt kérdés

Bemennék csak nem pont ugy ahogy a beosztás szól (burger king).

Olyan beosztásom van hogy kedden 16-2:00 majd másnap 12-0:45.

Nem vagyok hajlandó 5 óra alvásal letolni 12 órát szóval ha 16 ra jelenék meg ahogy alapból van a műszakom tud valami kártérítést követelni?


jún. 14. 09:41
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

" akkor ne vállalj ilyen munkát "

Szerinted miért mondtam fel észlény?

jún. 15. 22:11
 12/14 anonim ***** válasza:

"Szerinted miért mondtam fel észlény?"


Ne nyilvánulják meg ilyen módon. A válaszoló leírta, hogy jogilag mi a helyzet. Senkit nem érdekel, hogy miért mondasz fel, nem ez volt az alapkérdés.


Neked munkaviszony alatt munkavégzési kötelezettséged van, a munkáltatónak pedig foglalkoztatási és munkabérfizetési kötelezettsége.

Gondolom téged sem érdekelne a miért, ha nem tudna munkát adni neked.

Ez fordítva is igaz.

Ha neked valami nem megfelelő a munkaviszonyban, akkor menni kell tovább, nem pedig puffogni és rögtön felhozni további sérelmeket.


Még mindig az van jogilag, hogy azonnali hatállyal felmondhatja a munkaviszonyodat, ha nem teszel eleget a munkavégzési kötelezettségednek, ami neked másnap 12:00 órakor indul. Igazolatlan távollét ami ilyenkor teljesül, ha nem tudod kimenteni magad a munkáltató által is elfogadható indokkal.

jún. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy kötelezettségeim vannak de meg akarom őket szegni és a lehetséges következmények érdekelnek.

Tehát akkor a "legrosszabb " ami történhet, hogy azonnal ki rúg?

jún. 16. 14:38
 14/14 anonim ***** válasza:

Így van...


Továbbá, ha ezzel a magatartásoddal bizonyítható kárt okoztál a munkáltatónak (például határidő mulasztás miatt fizetendő kötbér stb.), akkor azt követelheti rajtad. Teljes mértékben, nem csak részben...

jún. 18. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!