Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföld miatt kerülhetek...

Külföld miatt kerülhetek feketelistára?

Figyelt kérdés

Egyetem után sokáig külföldön éltem (félig-meddig releváns tapasztalatot gyűjtve).

A családom megmondta, hogy ha kimegyek, kitagadnak (nem hívnak meg semmire, nem segítenek ki). Végül mesterdiploma miatt hazajöttem egy kisebb egyetemvárosba.

A szüleim nem engedik meg, hogy náluk lakjak (ki tudtál menni, most boldogulj itthon is), az albérlet nagyon drága, és munkát se találok.

Próbáltam a tapasztalataim alapján (recruiter, guest relations, mindenes asszistens), és eladói munkakörben is.

Mindenhol azt kérdezik:

Miért jött haza?


Ès ez a válasz:

Ön ide túl tapasztalt.


jún. 10. 11:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt tapasztaltad, hogy arra kerültél, akkor miért kérdezed? A túlképzettség is olykor hátrány.
jún. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De ilyen létezik? Nevetséges a 21. században.
jún. 10. 12:28
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem nevetséges. Sajnálatos. Alacsonyabb képzettséggel alacsonyabb a bérigény. A közszférában meg a kötelezően fizetendő bér.
jún. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben visszamennék külföldre. A családod meg szép kis banda, ha kitagadtak csak azért, mert próbáltál jobban boldogulni külföldön.


Bennem ilyenkor az lenne, hogy csak azért is megcsinálom a szerencsémet külföldön, aztán majd szépen a család orra alá dörgölöm.

jún. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
2 évre kell munka, annyi a mester.
jún. 10. 14:39
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi a szakmád? Mihez értesz? Milyen város?
jún. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Turizmus-vendéglátás alapdiploma. Emberi erőforrás és fejlesztésmenedzsment a mesterem.

Voltam gyakornok egy partneregyetem külkapcsolati irodájában, dolgoztam Görögországban guest relation poziban. A jó német miatt vettek fel toborzásban egy német munkaerőkölcsönző céghez. A munka tetszett, de maga a cég etikátlan volt. HR mesterszakkal jobb esélyeim lennének.

jún. 10. 16:44
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem valami értelmes diplomád van. SSCben próbálkoznék a helyedben, a HR diplomának sincs sokkal több értelme, mint a turizmusnak.
jún. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem valószínű.
jún. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Görögországban dolgoztam egy jó hotelben az egyik legjobb munkakörben (ami nem menedzsment vagy diplomás).

Németországban is sokat kerestem irodai munkával.

jún. 10. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!