Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezhet hogy valakit azért...

Létezhet hogy valakit azért nen vesznek fel munkahelyekre, mert túlképzett?

Figyelt kérdés
Ma messengeren beszéltem egy ismerősömmel. Elment Angliába dolgozni. Mondta, hogy itt sehol nem volt szerencséje, mert mindenütt azt vették észre, hogy túlkepzett, túl magas az IQ-ja anyanyelven beszéli az angol nyelvet... Úgy tudom talán érettségije sincs. Ezek valós okok lehetnek?
jún. 6. 21:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

#9

Igen, de munkáltatói oldalról nézve: egy-egy új ember felvétele még a legprimitívebb munkakörökben is sok tízezer forintba forintba kerül. A hirdetésekkel foglalkozni (még akkor is, ha csak ingyenes FB csoportokban rakod ki), az e-maileket kezelni, behívni, meghallgatni, bejelenteni, mindenféle adminisztráció, és akkor még szó se volt arról, hogy elkezdjük betanítnai, amikor is egy már ott lévő kollégának a kapacitását is csökkenti úgy, hogy ő sem tud teljes gőzzel dolgozni.

Csináltunk pár éve az előző munkahelyemen erre vonatkozó számításokat, egy minimálbéren foglalkoztatott betanított munkás nagyjából 1,5-2 hónap környékén tud nullszaldós lenni, ha előtte felmond, vagy kirúgjuk, konkrétan többet bukunk rajta ezekkel a járulékos költségekkel, mint amennyit nyerünk. És akkor kezdhetjük elölről az egészet. Nyilván ennek a kockázata akkor is megvan, ha olyan embert veszel fel, aki nem túlképzett, mert simán lehet, hogy átmegy a szomszéd céghez, ahol bár szarabbak a körülmények, de nettó 5K-val többet kap, de alapvetően emiatt nem vesznek fel olyat, akiről süt, hogy csak pár hetet-hónapot akar itt eltölteni.

jún. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

7: És ez miért probléma?

Mondjuk egynapos borítékolásról van szó, vagy olyan asszisztensi munkáról, ahova bármikor lehet találni valakit.


Agyonképzett emberek nekik megfelelő pozícióban sem sokan maradnak 2-3 évnél tovább, hiszen előre akarnak lépni, és ha az adot tintézményben erre nincs lehetőség, új helyre mennek.

jún. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

7: A másik, hogy mindenhol van próbaidő, és ha nem is volna, bármikor felállhat akár azonnal.

Én volt, ahol az első napon mondtam fel olyan törvénysértés volt.

jún. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

"Agyonképzett emberek nekik megfelelő pozícióban sem sokan maradnak 2-3 évnél tovább, hiszen előre akarnak lépni, és ha az adot tintézményben erre nincs lehetőség, új helyre mennek."


Ez nem feltétlenül van így.

Simán van az az opció, hogy valaki belefásul a vezetői pozícióba és már nem vágyik arra, hogy napi 15 - 16 órákat dolgozzon, elsőnek érkezzen a cégbe és éjfél körül menjen haza mindig, nem akar már vezető menting - eket tartani a sok alkalmatlan csop. vezetőnek, akiket a nyakára ültettek, de legfőképpen elege van abból a felelősségből, hogy mások f@szságai miatt is rajta verik el a port a nagyfőnökök.


Már nem vágyik ilyesmire, így elég neki a garantált bér + minimális felelősség.


Voltam így én is.... így a lehető legbiztosabb forrásból tudom mondani: létezik ilyen.


Az más kérdés, hogy a HR - esnek nem előítélet kéne, hanem élettapasztalat ahhoz, hogy az ilyen pályázót ne élből utasítsa el és a kukába landoljon az ilyen pályázó CV - je.

júl. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!