Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezhet hogy valakit azért...

Létezhet hogy valakit azért nen vesznek fel munkahelyekre, mert túlképzett?

Figyelt kérdés
Ma messengeren beszéltem egy ismerősömmel. Elment Angliába dolgozni. Mondta, hogy itt sehol nem volt szerencséje, mert mindenütt azt vették észre, hogy túlkepzett, túl magas az IQ-ja anyanyelven beszéli az angol nyelvet... Úgy tudom talán érettségije sincs. Ezek valós okok lehetnek?
jún. 6. 21:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%
Igen
jún. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

"Úgy tudom talán érettségije sincs"


Jahh, egészen biztosan túlképzett az ismerősöd.

jún. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
a lovak között talán túlképzett :D
jún. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Hogyne létezne, és persze, nem csak akkor, ha papíron túlképzett, hanem a képességei alapján.

Javaslom, hogy az illető érettségizzen le, mert addig igen, a két szék köze fog esni. Ahova tanulatlan, buta emberek kellenek, oda túl okos lesz, ahova tanult emberek kellenek, oda pedig nincs papírja.

jún. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Rengeteg ilyen van.
jún. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Létezik, mert rengeteg ilyen van, de ez egy nagyon mellébeszélés, mert mit jelent? Itt valójában nem tudja vagy nem akarja megnevezni a munkáltató, hogy mi baja van.


Ha valaki fizikus is meg balettmester is, akkor nem tud borítékokat hajtogatni, vagy írni? Vagy köszönni a vendégeknek? Vagy mire gondolnak?... Érted.


Ha valakinek kell a pénz és elmegy 1 napra vagy 1 évre heti 12 órát cimkézni vagy hajtogatni, attól félnek, nem tudja megcsinálni?...

Nyilván nem!

Nyilván valami olyantól félnek, hogy nem fogadja el, ha nem biztosítják a munkáltatói kötelességeiket, visszaéléseket nem tűri el, esetleg tudja is, hol vannak a felügyeleti szervek.

jún. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#6

Nem, ennél sokkal prózaibb az ok... a munkáltató -egyébként jogosan- fél attól, hogy az illető csak azért jelentkezik oda, mert pillanatnyilag nincs jobb lehetőség (de kell a pénz), de amint lesz, továbblép.

jún. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
Egy fenét túlképzett, a leírás alapján klasszikus falu lúzer bikája, aki megye 3-ban egyszer gólkirály volt, meg van egy középfokú nyelvvizsgája, aztán azt hiszi, hogy az anyanyelvi szint.
jún. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#7 persze ez már valóban lehet jogos szempont a munkáltató részéről, ám nem kevésbé (sőt, inkább csak még jobban) jogos szempont az álláskeresőnek is az, hogy amíg nincs meg a neki való hely, ám most "itt van" (lenne) egy "ezzel is be tudom érni egy darabig" lehetőség, addig is kéne pénzt keresni...
jún. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok,ugyan nem csak a konkrét esetre válaszoltam, de van ilyen, hogy valaki túlképzett, ha ez az adott személy nem is.
jún. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!