Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A minta motivációs levelek...

A minta motivációs levelek miért vannak tele önmagasztalással és a munka iránti elhivatottság nyálas közlésével?

Figyelt kérdés
Komolyan ez a HR-esek számára az irányadó, hogy kit tud egy ilyen hányingerkeltő szart minél jobban összerakni?
máj. 28. 07:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
82%
Nekik ez jó. Akkor itt most mit szeretnél, egyszerű barátom?
máj. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
53%

Ilyen nyálas körítéssel tűzdelt motivációs leveleket jellemzően a tanulatlan prolik írnak akik olyan alacsony egzisztenciájú munkakört töltenek be ahová egyértelmű, hogy nem jelentkezik motivált ember.


Én a motivációs levelemben beírom, hogy biológus végzettség után mégis hogyan lettem kvantumfizikus majd villamosmérnök, hogy atomreaktorokat fejlesszek és milyen multidiszciplináris területen kutattam milyen hatalmas jelentőségű nemzetközi K+F projekteken pl. műholdakat, űrszondákat az Európai Űrhivatalnak. Eddig mindig nagyszerű általános beszélgetések alakultak ki az interjú során a motivációs levelem alapján.

máj. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

#12


Akkor ezek szerint a többi válaszoló tanulatlan proli, hogy szerintük ilyennek kell lennie egy motivációs levélnek?

máj. 28. 10:21
 14/21 anonim ***** válasza:
51%
#13: Eddig egyedül szerinted kell ilyennek lennie egy motivációs levélnek, egyszerű barátom.
máj. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Akkor ezek szerint a többi válaszoló tanulatlan proli, hogy szerintük ilyennek kell lennie egy motivációs levélnek?"


Én nem látom, hogy bármelyik hozzászóló azt állítaná, hogy olyannak kell lennie a motivációs levélnek amit te felvázoltál. Az pedig szerintem nem kérdés, hogy te mi vagy... :)

máj. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

#15


Akkor elárulnád mégis hogy kell értelmezni az első vagy második választ?

máj. 28. 14:59
 17/21 anonim ***** válasza:

Mégis mi a l0f4sznak "motivációs levél" bárhova is?


Mi értelme?

Nincs memóriája a Hr-nek?

Le kell írni mindent?

máj. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Még megérteném a motivációs levél kérését egy elérhető szolgálati lakás vagy komolyabb céges autó vagy céges nyaraló stb esetén


De ilyen semmi munkahelyeken ahol még a fizetésemelés meg az utazási hozzájárulás vagy valahol még a teljes jogszerű bejelentés is extra?


Bolondok a magyarok mi?

máj. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

12 LOL..


Európába még kilövő állást se tudnék mondani, a paks2 is ruszki szajré..


Gondolom a motivációs leveled is kb olyan mint az afrikai nascar...

máj. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez igazából abból fakad, hogy a magyarok (mint szinte minden mást) szarul vették át nyugatról és még mindig nem tudják mi a különbség.


Négy fajta levél van, ami jelentkezéseknél előkerülhet:

1. Cover Letter

2. Motivation Letter

3. Letter of Interest (ez inkább akadémiai, kutatói körökben használatos, nem az általános munka világában, engedjük is el)

4. Side Letter ("kísérőlevél")


Leírások:


1. Cover Letter

Ebben kellene "eladnod magad". Felmagasztalni a képességeidet, marketingelni, hogy konkrétan az adott vállalatnak miért érné meg, mit nyerne, ha te töltenéd be az adott pozíciót.


2. Motivation Letter

Ebben kellene a cég felé való "érdeklődésedet" kiemelned. A vállalatot magasztalnod, hogy szakmai szempontból miért szeretnél az adott vállalatnál adott pozíciójában dolgozni, mi az ami miatt megpályáztad, miért pont ezt a helyet.


3. Letter of Interest

Mint említettem ez inkább akadémiai jellegű, PhD jelentkezésnél szokás kérni (bár néha keverik ezt is a motivation letter fogalmával), esetleg komolyabb laboros kutatómunkáknál. Itt az érdeklődésedet kell kifejteni, de az 1. és 2. levélítpus lényegét összefonva. Miért szeretnéd az adott pozíciót akadémiai, tehát kutatástémaköri szempontból, illetve mit tud a személyed akadémiailag hozzátenni.


4. Side Letter

Ez a kísérőlevél. Ez mára az e-mailek szövegtörzse. Honnan értesültél a vállalatról, pozícióról, pontosan melyikre is jelentkezel, meddig aktuális a keresés, van-e bérigényed és mennyi, bármilyen különleges információ amit még a CV megnyitása előtt szeretnél közölni a címzettel.


*****


A probléma, hogy ezeket rosszul vették át, és a mai napig keverik a magyarok, illetve sok HR-es. "Mindent is" motivációs levélnek neveznek és abban kérnének mindent vegyesen.


Én ezért is, amikor jelentkezgettem még régen állásokra, ha nem tűnt úgy, hogy a hirdetés írója tudná mi a különbség, akkor a "motivációs levél" kifejezés azonnal kukázta a hirdetést.

máj. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!