Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyenkor jár végkielégítés?

Ilyenkor jár végkielégítés?

Figyelt kérdés

Költözik a munkahelyem,de a cég nem szűnik meg.Viszont olyan helyre költözik ahova számomra nem éri meg utána menni mert dupla olyan messze van.


Szóval a kérdés az lenne hogyha elköltözik a munkahelyem és én egy 7 éve ott dolgozó céges munkatárs vagyok,de nem szeretnék utána menni akkor jár végkielégítés ha ezvégett megszünteti a cég a munkaviszonyom?



máj. 3. 20:32
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Nem tudom
22 szavazat
1 2
 1/11 Justinianus ***** válasza:
87%

A munkavállalót végkielégítés illeti meg, ha munkaviszonyát arra hivatkozva szünteti meg, hogy a munkáltató személyében bekövetkezett változás miatt a rá irányadó munkafeltételek lényeges és hátrányos megváltozása következtében a munkaviszony fenntartása számára aránytalan sérelemmel járna vagy lehetetlenné válna.

A munkavállaló a felmondás jogát a munkáltató személyében bekövetkezett változás időpontját követő harminc napon belül gyakorolhatja.

máj. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez olyan, mintha te mondanál fel, esetleg egy közös megegyezés lenne.
máj. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

"akkor jár végkielégítés ha ezvégett megszünteti a cég a munkaviszonyom?"


Ha a munkáltató mondja fel a munkaviszonyodat (mindegy, hogy miért), akkor jár végkielégítés.

Akkor nem jár, ha te mondod fel.

Tehát itt most az a lényeg, hogy ki fog felmondani kinek. Te vagy a munkáltató neked.


"hogy a munkáltató személyében bekövetkezett változás miatt"

Nem változik meg a munkáltató személye, hanem a munkavégzés helye változik meg. Nem ugyanaz.


Meg kell nézni, hogy a munkaszerződésben miként szerepel a munkavégzés helye. Ha "változó"-ként szerepel, akkor joga van a munkáltatónak azt bármikor megváltoztatni, és ha a dolgozónak nem felel meg, akkor maximum felmondja a munkaviszonyát. Ha konkrétan bele van írva, hogy X. Y. hely a munkavégzés helye (vagy a cég székhelye, telephelye van jelölve), és ezt változtatja meg a munkáltató szerződésmódosítás nélkül, akkor nyilván a munkáltató nem tartja be a szerződésben foglaltakat, így ő kénytelen felmondani a dolgozó munkaviszonyát.


Munkaszerződéstől eltérően is joga van foglalkoztatni a dolgozót a munkáltatónak akár más munkavégzési helyen is. De ez naptári évenként összesen a 44 beosztás szerinti munkanapot vagy 352 órát nem haladhatja meg. Ezt arányosan kell alkalmazni, ha a munkaviszony évközben kezdődött, határozott időre vagy az általánostól eltérő teljes napi vagy részmunkaidőre jött létre. A munkaszerződéstől eltérő foglalkoztatás várható tartamáról a munkavállalót tájékoztatni kell, ehhez nem kell szerződést módosítani.

máj. 4. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyeztetnek minél hamarabb egy hozzáértő munka jogásszal addig nem írnék alá semmit. Én ezt csinalnam
máj. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Lilluci27 ***** válasza:
100%
Meg kene nézni a szerződésében a munkavégzés helyet, abban amit meg alairtal
máj. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
Ha cég tovább foglalkoztatna, de te elutasítod, hogy túl messze van, akkor nem jár.
máj. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben vagyok.


A cég, ahol lehúztam több, mint 15 évet, 120 kilométerrel messzebb költözött. Mivel már csak pár évem van a nyugdíjhoz, nem mondtam fel emiatt. Helyben bérelek egy kis garzont, hogy be tudjak járni naponta dolgozni. Mivel munkaidőkeretben foglalkoztatnak, ezért van, hogy több napra is haza tudok utazni.

Pár év van még hátra és távozom innen. Így jártam sajnos.

máj. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
2 külön szerződés van.Van egy ami az adott helyre szól ahova költözik a cég,és van egy megyei.Nyílván én a megyeit irtam alá,és ha nem megyek a cég után akkor megszűnik a munkaviszony.De inkább megkérdezek egy ügyvédet mert itt már nem lehet eligazodni.🤣Azért köszönöm.
máj. 5. 18:55
 9/11 anonim ***** válasza:

"2 külön szerződés van.Van egy ami az adott helyre szól ahova költözik a cég,és van egy megyei.Nyílván én a megyeit irtam alá,és ha nem megyek a cég után akkor megszűnik a munkaviszony."


Ezt miért csak most mondod?


A munkaviszony nem szűnik meg. Azt valakinek fel kell mondania. Munkaviszony akkor szűnik meg automatikusan, ha a céget felszámolták, vagy végelszámolták, és a felszámolási vagy végelszámolási eljárás véget ért. Egyébként nem.


Ha valóban két szerződés van, és ennyire elkülönül egymástól, akkor nyilván a munkáltató kénytelen felmondani a munkaviszonyodat.

máj. 6. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát pont az az, hogy nem kénytelen felmondani a cég kérdező munkaviszonyát. Szó nincs arról, hogy megszűnne a cég. Csak elköltözik.
máj. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!