Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon, sokan azért...

Magyarországon, sokan azért kínlódnak a munkaerőpiacon, mert a szüleik nem egyengették az útjaikat?

Figyelt kérdés

A legnagyobb hülyeség, amit a magyar szülők csinálnak,hogy azt mondják, "tanulj, ami érdekel".

Igen és így lesz minden harmadik ember filozófia diplomás, kommunikáció diplomás, aztán állnak letolt nadrággal az államvizsga után a munkaerőpiacon és egymást tapossák egy felsőfokú végzettséget nem igényelő titkárnői vagy adminisztrátor munkakörért.

Utána meg jön a hiszti.Nem tud kocsit venni, nem tud lakást venni, alig tudja az alibit fizetni


Figyelembe kell venni a piac igényeit.

3-an vagyunk testvérek.Nálunk megmondták, mérnök, közgazdász, orvos,gyógyszerész, informatikus, ha meg nem megy a matek ,akkor jogász.

Szüleim megnézték mi a keresett a piacon,meg várhatóan mi lesz tartósan keresett és felsorolták.Végül a mérnökit választottam.


Ha nem egyengetik az útjaimat, képes lettem volna hangmérnöki képzésre, ugyanis 17-18 évesen az akartam lenni.Most egy színházban ülnék, havi nettó 250 ezerért.

Ehelyett a háromszorosát keresem.


máj. 1. 09:29
1 2 3 4
 11/35 anonim válasza:
81%
Nekem nem egyengették, mert nem volt miből, mégis jól elvagyok a munkaerőpiacon. Érettségi után elmentem dolgozni, munka mellett szereztem diplomát, ja és 28 éve ugyanannál a cégnél dolgozom, a munkámat elismerik. Autót, házat mind saját erőből teremtettünk a férjemmel, hitel nélkül.
máj. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
87%

Nekem meg a szüleim azt mondták, hogy tanuljak amit akarok és most a te fizetésed duplája van meg profitban. Nincs diplomám, nincs felettem főnök, magam ura vagyok.


A szülőknek annyi köze van ehhez, hogy nem teszetosza gyereket csinálnak.

máj. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
63%
inkább a korrupt kormányzás miatt
máj. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
91%

"Pedig filozófiára, pszichológiára, kommunikáció tanításra borzasztó nagy igény lenne"


Osztom annak a válaszolónak a véleményét aki ezt írta.

Nézd meg hogy az ilyen szabadúszó kommunikációs kócsok meg hasonlók mekkora óradíjakkal számláznak vállalatoknak kócsingért.

máj. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
0%
14 mi az a kócs? Nem találtam róla semmit
máj. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 Katona Dius ***** válasza:
87%
Coach akarhatna lenni, magyarosítva. Ilyen mindenféle tanácsadókat neveznek így, aki megmondja hogyan éld az életed.
máj. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
88%

Tanulásra van hatalmas igény, de az emberke nem 10 éves anyagot akarnak tanulni hónapokon keresztül, amikor azzal nem mennek semmire.


Feleségem tanult marketinget.. a cégek meg azt várják el, hogy tudja kezelni a google ads/fb hirdetéskezelőt.. nem is találkozott a képzése alatt még említés szintjén se ezekkel.

máj. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
89%

"Coach akarhatna lenni, magyarosítva. Ilyen mindenféle tanácsadókat neveznek így, aki megmondja hogyan éld az életed."


Lehet ezt bagatelizálni, de szerintem aki látott már ilyet, hogy komoly multi vállalatok is alkalmazzák ezeket, és hogy milyen díjakon dolgoznak, é van munkájuk, az nem tenni.


Nekem sem feltétlenül tetszik, mert tényleg gyakorlatilag ilyen "szélhámos kommunikáció" amit tanítanak, de vitathatatlan, hogy igény az van rájuk.

máj. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
30%
23 evesen koltoztem romaniabol magyarorszagra, 0 ismeros, 0 tapasztalttal egyetem utan, 1 honap volt melot találni... Kifogsnak is gyenge ez...
máj. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 Katona Dius ***** válasza:
81%
Nem mondom, hogy nincs igény rájuk se azt, hogy nem kapnak jó nagy összegeket. Azért "bagatelizálom" el, mert ma már barki nevezheti magát coachnak mindenféle képesítés nélkül. Nwm kell nagy multikban gondolkodni, elég ha a kisebb rétegekben kutakodunk. Mindenféle életvezetési tanácsadó van, aki azt se tudja am, mennyi 1+1.
máj. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!