Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon, sokan azért...

Magyarországon, sokan azért kínlódnak a munkaerőpiacon, mert a szüleik nem egyengették az útjaikat?

Figyelt kérdés

A legnagyobb hülyeség, amit a magyar szülők csinálnak,hogy azt mondják, "tanulj, ami érdekel".

Igen és így lesz minden harmadik ember filozófia diplomás, kommunikáció diplomás, aztán állnak letolt nadrággal az államvizsga után a munkaerőpiacon és egymást tapossák egy felsőfokú végzettséget nem igényelő titkárnői vagy adminisztrátor munkakörért.

Utána meg jön a hiszti.Nem tud kocsit venni, nem tud lakást venni, alig tudja az alibit fizetni


Figyelembe kell venni a piac igényeit.

3-an vagyunk testvérek.Nálunk megmondták, mérnök, közgazdász, orvos,gyógyszerész, informatikus, ha meg nem megy a matek ,akkor jogász.

Szüleim megnézték mi a keresett a piacon,meg várhatóan mi lesz tartósan keresett és felsorolták.Végül a mérnökit választottam.


Ha nem egyengetik az útjaimat, képes lettem volna hangmérnöki képzésre, ugyanis 17-18 évesen az akartam lenni.Most egy színházban ülnék, havi nettó 250 ezerért.

Ehelyett a háromszorosát keresem.


máj. 1. 09:29
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
74%

Nem muszaj a szuloknek egyengeti, ha van eleg esze rajon az ember erre magatol.

Es diploma se kell feltetlen hozza.

máj. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

1#


Egy 18-19 éves ember nagyon értetlen még.Kb, mint egy tini, nincs nagy különbség.

máj. 1. 09:38
 3/35 anonim ***** válasza:
94%
Pedig filozófiára, pszichológiára, kommunikáció tanításra borzasztó nagy igény lenne, ha megnézed a tanulatlan, agresszív, beszélni, kommunikálni nem tudó magyarokat. Csak ahhoz előbb magukba kellene nézni. Minden céghez, ahol több ember dolgozik, kötelezővé tenném a kommunikációs trénert és a pszichológust, mert borzasztó ahogy emberek beszélnek, viselkednek egymással.
máj. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
95%
Igen tök jó ha az ember élete végéig hányingerrel jár dolgozni de cserébe jól keres:-D
máj. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 Katona Dius ***** válasza:
89%
Nekem anno a szüleim közölték, hogy könyvelő leszek, mert azoknak dől a lé. Akkor lehet. Mire elvégeztem az iskolákat, addigra olyan "túlgyártás" lett ebből a szakmából a környéken, hogy alig lehetett elhelyezkedni benne és persze a fizu sem valami hajdejó, mert hát ha nem tetszik, találnak a helyemre mást. A szüleim miatt nem akarok messzire költözni, így vagy eltendődök ennyiből, vagy átképzem magam másnak. Most így, 10 év könyvelői munkatapasztalattal a hátam mögött tervezem átképezni magam.
máj. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk megmondták, mérnök


Na, innentől nem veszlek komolyan.

Mert ugye mérnök a építészmérnök is, meg az agrármérnök is, meg a formatervező is.

máj. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
88%
Amiket felsoroltal, azok a tipikus nárcisztikus szakmák. A szülők a saját be nem teljesített vágyaikat tukmálták rád. Mert ugye ki lehet tenni az ablakba, meg dicsekedni azzal, hogy a gyerekem orvos, meg mérnök. Azzal, hogy mondjuk tanár, vagy táncosnő, na azzal már nem lehet büszkélkedni.
máj. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
92%
A mérnökit választottad? A 90 éves nagymamám is tudja, nincs olyan, hogy mérnök. Ha megkérdezik, mit tanulnak a dédunokák, elmondja, hogy B. vadgazda mérnöknek tanul, a másik meg mechantronikai mérnöknek.
máj. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
92%
Jogász, mint tuti keresett szakma :D
máj. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim válasza:
75%

2


Egy 19 eves? 26 eves haverom segge ala toltak egy lakast, kocsit, baratnot is kocsmaban szedett ossze, bulikba jarkal ahol epet hany pentekrol vasarnapig es csak alszik. 26 eves, igaz most nem mondom hol dolgozik mert magara ismer, de kb. mindent a szuleinek koszonhet, mert feljott pestre ahol jobb a fizu, es kapott egy lakast (nem albi), kocsi, es mai napig segitik anyagilag ha kell. ugy hogy van allasa, eleg jo. Csaj termeszetesen van. videkrol jott fel. Ha nem tamogatnak a szulei, maradt volna ott es sehol nem lenne. Szo szerint. Ott nincs egyetem, max a legkozelebbi fos, buszberlet ami naponta kb 1 - 2x jar stb.. voltam en is videken pestrol le, borzalmas a kozlekedes, meg a tomeg a buszokon meg a lehetosegek.

máj. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!