Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet bajom abból, ha ilyen...

Lehet bajom abból, ha ilyen módon adok visszajelzést?

Figyelt kérdés

Van egy multinacionális cég, ahol a részleg vezetői között németek és magyarok is vannak.


Engem helyi magyar kisebb vezetők rúgtak ki: teljesen igaztalan, unfair és abszurd az egész történet. Cégen belüli politikai okokból rúgtak ki.


Visszajelzést szeretnék adni a nagyobb vezetőknek. Viszont a kirúgásom napján azzal félemlítettek meg a kisebb vezetők, hogy a német és a magyar cég az jogilag külön cég, úgyhogy vigyázzak a visszajelzéssel a német cég felé. Mert ezzel én sérthetem a munkáltató jó hírnevét és jogos gazdasági érdekeit.


Szerintem ez egy alaptalan félelemkeltés: ez egy nagy multicég, amelynek különböző leányvállalatai és telephelyei vannak különböző országokban, de attól még ez egy cég, összeolvadva működik, az Organization Chart-on ugyanúgy voltak német és magyar feletteseim is, ugyanúgy dolgoztam német és magyar projekteken, a rendszeres meeting-jeim alapján választottam ki ezeket a vezetőket.


Én a részleg összes vezetőjének el szeretném küldeni a visszajelzésemet, mert így van a legnagyobb esélyem a cégen belüli jó hírnevem korrigálására.


Van félnivalóm? Beperelhetnek ezért?


febr. 4. 14:52
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Ettől nem félek. Olyan tényeket tudok prezentálni a munkámról és az eltávolításom körülményeiről, amelyek alapján egyáltalán nem fogok pattogó szarjankónak tűnni. És a legjogosabb dolog a részemről, hogy miután lecsendesedtek a dolgok, kérek egy korrekciót, mert mérhetetlenül unfair a jelenlegi helyzet.


Senkinek nem kívánom ezt a toxikus munkahelyi légkört: folyamatos elnyomás, kirekesztés, igaztalan vádaskodások. Volt ott egy régi bennfentes banda, akik bármit megtehettek. A csapat kisebbik részét (új tagokat) előszeretettel szívatták és nyomták el. Mást is felmondattak, engem nem sikerült felmondatniuk, ezért kirúgtak (ez a cégnek kicsit többe került). Örülök hogy számomra ennek vége, de a jó hírnevemet nem engedem tönkretenni ennél a cégnél. Sok kiváló emberrel dolgoztam itt. Tartozom ennyivel magamnak, ennek a területnek, és az utánam következőknek.

febr. 4. 16:53
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
A fenyegetőzések nagy része általában figyelmen kívül hagyható.
febr. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 BeefEater ***** válasza:
100%

Alapvetően ha igaz amit mondasz és bizonyítani is tudod akkor mondd nyugodtan. Ha az a visszajelzés, hogy a "Jóska szar főnök" akkor figyelmen kívül fogják hagyni. Ez a "jogilag külön cég" egy marhaság. Ha abban az országban, ahol jogilag a visszajelzést adod amit mondasz nem sérti a munkajogot és nem minősül rágalmazásnak (lásd első mondat), akkor oké.


Saját példa: amikor kiléptem az előző munkahelyemről az egyik vezetőről nem éppen pozitív, viszont nagyon részletes visszajelzést adtam a kilépő interjúban. A szóban forgó manager pűr hónap múlva nem önszántából távozott a cégtől.

febr. 6. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!