Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet bajom abból, ha ilyen...

Lehet bajom abból, ha ilyen módon adok visszajelzést?

Figyelt kérdés

Van egy multinacionális cég, ahol a részleg vezetői között németek és magyarok is vannak.


Engem helyi magyar kisebb vezetők rúgtak ki: teljesen igaztalan, unfair és abszurd az egész történet. Cégen belüli politikai okokból rúgtak ki.


Visszajelzést szeretnék adni a nagyobb vezetőknek. Viszont a kirúgásom napján azzal félemlítettek meg a kisebb vezetők, hogy a német és a magyar cég az jogilag külön cég, úgyhogy vigyázzak a visszajelzéssel a német cég felé. Mert ezzel én sérthetem a munkáltató jó hírnevét és jogos gazdasági érdekeit.


Szerintem ez egy alaptalan félelemkeltés: ez egy nagy multicég, amelynek különböző leányvállalatai és telephelyei vannak különböző országokban, de attól még ez egy cég, összeolvadva működik, az Organization Chart-on ugyanúgy voltak német és magyar feletteseim is, ugyanúgy dolgoztam német és magyar projekteken, a rendszeres meeting-jeim alapján választottam ki ezeket a vezetőket.


Én a részleg összes vezetőjének el szeretném küldeni a visszajelzésemet, mert így van a legnagyobb esélyem a cégen belüli jó hírnevem korrigálására.


Van félnivalóm? Beperelhetnek ezért?


febr. 4. 14:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Semmi félnivalód. Tudasd velük a frankót!
febr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Beszélj egy munkajogásszal előtte!
febr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Mit remélsz ettől?
febr. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A cégen belüli jó hírnevemet helyre szeretném állítani, mert ez egy jó cég, a jövőben akár évek múlva lehet hogy dolgoznék itt, akár más részlegen is, és akkor ne nekem kelljen magyarázkodnom a kirúgás miatt.


Jól doloztam, számos invitációt kaptam mindenhonnan, jó visszajelzéseket, továbbá egy szabadalomban is részt vettem. A gond az, hogy ezek a helyi kis vezetők teljesen elnyomtak, a nagyobb vezetőknek fogalmuk sincs az értékteremtő szerepemről.

febr. 4. 15:17
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
És ha itt 2-3 random ember azt mondja neked, hogy nem lehet bajod belőle, akkor úgy gondolod majd, hogy nincs félnivalód és nem perelhetnek be ezért? Vagy mi a kérdés célja?
febr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Érdekel mások véleménye.


De ez tényleg egy specifikus kérdés, jobb, ha megkérdezek egy szakembert.


Csak annyira rossz ez a félelemkeltés. Alávalók ezek.

febr. 4. 15:34
 7/13 anonim ***** válasza:
ha ekkora giga multi, akkor ott van jogi vonal, ahol megteheted a panaszt. Nálunk létezik ilyen.
febr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, Compliance Office. Ha a jó hírnevemet nem állítják helyre, akkor oda fogok fordulni. De nem náluk szeretnék kezdeni.
febr. 4. 16:07
 9/13 A kérdező kommentje:
Amúgy ez az eset nem most történt, hanem fél éve, tehát higgadtan tudok visszajelzést adni. Csak nem hagyhatom a tönkretett jó hírnevemet, főleg, hogy bizonyíthatóan nagyon jól dolgoztam.
febr. 4. 16:18
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem felsz, hogy forditva sul es es a "jo hirneved" visszaallitasa helyett egy pattogo szarjankonak fognak tartani?
febr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!