Hány tárgyra tudod azt mondani,hogy hasznos volt az egyetemi képzésből?Mik voltak azok?
Én minden tárgyamnak láttam a létjogosultságát. Matek szakot végeztem és 2 programozós tárgyon kívül minden matek volt. Persze voltak rossz tanárok, akik nem tudták jól átadni a dolgokat.
Viszonylag pályakezdő vagyok (nyàron diplomáztam), de a tárgyak minimum felét aktívan használom munkám során. Data Science területen dolgozom, analízis (27kr), statisztika (22kr), lineáris algebra (12kr), numerikus matematika (6kr), modellezés (8kr) mind olyan dolgok, amelyeket használom. Plusz felvettem ilyen specifikusabb kötválokat kb 10-15 kredit értékben. Plusz szabválok, TDK meg ilyenek. Diffegyenletek, geometria, ezeket még nem sokat használtam, de ha pont a másik projektre kerülök, akkor igen. És mondom, pályakezdő vagyok. (Igaz, a tárgyakon néha más mélységben érintettük a témákat. Nem mindig az egyetem javára, főleg kutatás-fejlesztésben dolgozom, volt hogy a munkám miatt értettem meg a később leadott egyetemi anyagot. De persze többnyire egyetemen jóval mélyebb a matek.)
Amúgy a mintatantervek publikusak többnyire, látod mit fogsz tanulni ott, ahova jelentkezel. Ettől még persze nem lesz könnyű a választás illetve bőven érhetik meglepetések az embert.
#16 Tessék?
Legtöbb ember nem is matematikus. Milyen tipikus esetről beszélsz vagy milyen legtöbb helyről? Ha nem matekot akar használni valaki, nyilván nem matematikus diplomát szerez :D
Én azért mentem erre a képzésre, mert ezt akartam tanulni. Szeretem, érdekel stb.
Kihasználom a matekot? Mi? Végülis...de miért ne tenném?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!