Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbáltátok már a próbavásárlá...

Próbáltátok már a próbavásárlást, mint alkalmi munkát? Attól tartok, hogy majd nem fizetik vissza a megvásárolt termék árát. Persze lehet, túl gyanakvó vagyok.

Figyelt kérdés
2010. okt. 21. 09:46
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:

Na most megnéztem azt a linket, amit a másik küldött. VÉgül is nem vészes.

Tényleg nem tűnik átverésnek.

De nem látom azt, hogy az esetleges költségeidet, a vásárolt árút megtérítenék.

2010. okt. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyos vagy!:) Egy feladatot már láttam:alacsony összegű(990 Ft) vásárlást kell imitálnod, majd a legvégén egy kis értékű tárgyat kell megvenned.(mondjuk 100 Ft értékben)Árut és blokkot lefényképezni, majd beküldeni nekik a kitöltött adatlappal/kérdőívvel, s a juttatásodba ők bekalkulálják a megvett áru értékét is. Bennem felmerült pár kérdés a feladattal kapcsolatban, de majd megkérdezem tőlük, ha úgy döntök, hogy elvállalok egy ilyen munkát.
2010. okt. 21. 18:00
 23/44 anonim ***** válasza:
100%

Az általam ismert cégnél sok olyan munka is van, ahol szolgáltatókat kellett tesztelni és nem kell venni semmit. Pl szervizeket, biztosító társaságokat, bankokat.


Én különleges melókat is elvállaltam anno, pl jártam egy olyan nagykövetségen, ahol offshore cég alapításához kértem tanácsot, mint cégvezető:).

2010. okt. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy vagy előre kifizetnek egy keretösszeget és megmondják pontosan mit vásárolj, és milyen kérdéseket tegyél fel a vásárlás során. Vagy a második lehetőség, hogy ahogy kilépsz az ajtón, akkor kitöltesz egy adatlapot, majd AZONNAL visszamész és kéred a boltvezetőt (elvileg ők rendelik meg ezt a szolgáltatást) ők átveszik az adatlapot, és ott helyben visszakapod a pénzt.


Az egyik ismerősöm jó pár évig csinálta, náluk ez volt a "normális" ügyrend

2010. okt. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim válasza:

Megnéztem ezt a belinkelt próbavásárlási lehetőséget. Már a kérdőív kitöltésével is olyan adatokat, információkat kell megadni aminek a munkához nem sok köze van, viszont jó pénzért el tudják adni.


Azt javaslom minden munkát csal papír alapú szerződés útján vállalj el miután azt nagyon alaposan elolvastad.

2010. okt. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazad van, mert pl. családi állapot, életkor, születési hely talán nem a legfontosabb egy ilyen alkalmi jellegű, "tesztelős" munkához. Azt is érdekesnek találom, hogy csak úgy regisztrálhatok, ha küldök egy fényképes önéletrajzot. Na, mindegy...Már így is sok rossz tapasztalatom van az állásvadászat terén, eggyel több, vagy kevesebb, már nem sokat jelent.:)
2010. okt. 22. 07:42
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

Azon a linken, amit a másik küldött, nem kell fényképes önéletrajz.

Ezek az adatok meg, amiket kérnek, azok szerintem meg ahhoz kellenek, hogy olyan helyekre el tudjanak küldeni, ami reális.

Pl Egy nőtlen férfit nem fognak egy bababoltba elküldeni babakocsit nézegetni, mert nem sokat konyít hozzá.


Nekem egyre szimpatikusabb a dolog.

Azt nem mondom, hogy ebből meg lehet élni és nem is akarok, mert van biztos munkahelyem, de most gyeden vagyok és ha csak a nagyobbik gyerek zsebpénzét megkeresem, akkor már jó.

2010. okt. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%
A személyes adatok, paraméterek valóban azért voltak fontosak, mert egy próbavásárló csak akkor nem bukik le, ha hiteles a szerepében. Rám is csak olyan feladatokat bíztak, ami az iskolai végzettségemnek, életkoromnak, egyéb adottságaimnak megfelel. Pl autószervizek, vagy benzinkutak teszteléséhez kocsival kellett rendelkezni, egy vállalati hiteltermék teszteléséhez pedig szintén olyan tesztelőt kerestek, akiről feltételezhető, hogy van saját cége, stb, stb.
2010. okt. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Engem is érdekel ez a dolog...lehet hogy én is jelentkezem,Gyes-en vagyok,kiegészítő jövedelemnek talán jó lesz.:-)

Írj majd közben hogy mire jutottál,én is megírom neked.:-)

2010. okt. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Szerintetek érdemes bele vágni?


Ezt kaptam mail-ben:


Országosan közvélemény-kutatással foglalkozunk, ezen belül is kimondottan tesztmunkákkal és próbavásárlásokkal, üzemanyag töltő állomások tesztelésével. Amit a hirdetésben olvasott nem állás, nem munkaviszony ez egy kiegészítő kereset olyannak, aki közel vagy ott lakik, mint Ön is. Konkrét üzemanyagtöltő állomásokon kell Szombathelyen a tesztidőszak alatt és a megjelölt időpontok között minimum 2000 Ft-ért tankolni és vásárolni egyéb shop terméket minimum 300 Ft-ért, az adatokat rögzíteni a neten, a nyugtát scannelve vagy lefotózva beküldeni igazolásul. A teszt íveket (8 oldal) Önnek kell kinyomtatnia. A megvásárolt termékek Önnél maradnak. A munkára tesztenként netto 1250 Ft-ot fizetünk. A benzinkutas teszt munka a továbbiakban egész évben folyamatos és rendszeres. A mostani kiosztásban Szombathelyen 4 tesztet kell elvégezni, a munka sürgős.

2010. okt. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!