Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meddig lehet visszamondani...

Meddig lehet visszamondani egy állást, ha már egyszer igent mondtam?

Figyelt kérdés

Dolgozom TY munkahelyen, ahol 350 ezret keresek, szakmámba vágó, viszont szakmailag nem egy nagy kihívás, fejlődési lehetőség semmi gyakorlatilag.


Voltam állásinterjún GY munkahelyen, ahol kevesebb a fizetés, nettó 330 körül, de szakmailag hatalmas előrelépés lenne, úgy voltam vele, mínusz húszezret megér a szakmai fejlődés. Felvettek, igent mondtam.


Időközben azonban kiderült, hogy a jelenlegi TY munkahelyemen jelentősebb emelés várható, januártól 400 ezer forint felett lenne a fizetésem.


Ennyiért maradnék inkább itt, megtehetem még? Egyelőre csak szóbeli megállapodás volt, semmit nem írtunk alá, még a felmondásom sem adtam be.


2023. dec. 1. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugdíjig bármikor.
2023. dec. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"Egyelőre csak szóbeli megállapodás volt, semmit nem írtunk alá, még a felmondásom sem adtam be."


Ha semmit nem írtatok alá akkor mégis mi kötelezne arra, hogy elkezdj dolgozni? Onnantól van kötelezettséged mikor elfogadod és aláírod a munkaszerződést.

2023. dec. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, meg is mondhatod nekik, hogy a mostani munkahelyed ekkora emelést ajánlott, de ha az új cég hajlandó többet fizetni, akkor átmennél hozzájuk. Még ha nem is emelnek 400-ig csak valahol 350 fölé, már jobban jártál, mert magasabb is a fizu és jobb is a szakmai fejlődési lehetőség. Ez egy jó alkuhelyzet, én kihasználnám a helyedben.
2023. dec. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Próba idő alatt bármikor ,indoklás nélkül.
2023. dec. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
21%
400k fizu még bőven a gagyi kategóriába esik, attól még nem kell hanyattesni, viszont az alatt dolgozni egy bűncselekmény saját magad ellen. Ha nem írtál alá semmit akkor nincs kötelezettséged se. Ha jó fej vagy azért odatelefonálsz, hogy bocs mégse.
2023. dec. 2. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg a tényeket, és hogy 400 alatt nem mész át.
2023. dec. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ahogy 6-os írja, ugyanezt mondd el, ahogy ide leírtad és hogy ha adnak egy másik (jobb) ajánlatot, akkor tudsz csak náluk kezdeni.
2023. dec. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem szép dolog de ha nem írtad alá akkor elállhatsz tőle, meg ugye technikailag próba idő alatt akár első nap felmondhatnál amugy is.
2023. dec. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Amíg nem írtál alá semmit, addig gyakorlatilag bármikor. Más kérdés, hogy az ilyen pletyka alapú dolgoknál lehet szépen két szék között a padlón landolni
2023. dec. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Dolgozhatsz két helyen is akár, ha nem üti egymást a munkaidőd...


Most én magamból indulok ki amikor beugróztam másodállásba havi 168 órát, úgy hogy a főállásom is megvolt 300 óra!


24 órát vagyonőrködtem minden másnap pihenőnap (24/24)

Mellette a "pihenőnapokon" 12 óra recepció szállodába havi 14 alkalommal... Gyakorlatilag egyik helyről jártam a másikra, havi 1-2 valódi pihenőnapom volt csak...

2023. dec. 3. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!