Csak én érzem red flagnek az ennyi interjús kört egy junior pozícióhoz?
Magyar bank, junior programozó pozíció. Volt egy kezdő HR-es telefonos interjú. Utána küldtek egy feladatot. Tetszett nekik a megoldásom, úgyhogy szerveztek egy bemutatást és egy online technikai/szakmai interjút is. Itt is meg voltak elégedve, úgyhogy jött a személyes interjú, a HR, az IT és egy harmadik vezetővel. Itt is tettek fel elméleti, szakmai és pszichológiai kérdéseket is, arra is kíváncsiak voltak, hogy mikor megyek wc-re kb. Még itt is tetszettem nekik, 4 nap után felhívott a HR-es, hogy adjak elérhetőséget az előző munkahelyemhez, hogy rólam tudjanak kérdezgetni. És utána jeleznének vissza, hogy engem választottak-e vagy sem.
Minek ennyi kör egy junior pozícióhoz? Ráadásul itt nem is azt mondták, hogy full egyedül vinnék projektet, az ügyféllel való kapcsolódástól a termék szállításáig, és hogy ez milyen jó.
Vélemények erről az egészről? Megérné itt dolgoznom?
Túlgondolod.
Rengeteg cégnél több körös a folyamat. Az 5 kör is simán megtaláható multiknál.
A különféle IQ és viselkedési tesztek sem gyanusak. Rengeteg cég csinálja.
Butaságnak tartom, de amúgy az is teljesen normális, hogy előző munkáltatótól kérnek referenciát.
A leírtak alapján semmi gond nincs. Engem inkább az riasztana vissza, hogy "magyar bank". Nincs bajom a magyar banki szoftverekkel, van pár nagyon modern és jó, amit tapasztalatból tudom, hogy tényleg rendben van, de bankban nem dolgoznék, inkább olyan szoftverfejlesztő cégnél, ami dolgozik a banknak.
A hr-es első hideg telefonálást hiába nevezik interjúnak, maximum a haverjaid előtt való villogás során lehet beleszámolni, neked két interjúd volt, ami a bankszektorban átlagos, vagy inkább átlag alatti, pénzügyes arcok simán futnak 3-4 kört egy jobb poziért (olyan állásokban is pl. ahol gyakran kell egy alap Python vagy SQL), én nem gondolnám túl, ez még nem red flag.
Helyesen tetted viszont hogy rákérdeztél, 1-2 magyar kerbanknál elképesztően toxikus és mucsai környezet tud kialakulni, ezért nagyon óvatosnak és körültekintőnek kell lenni az interjúk során, te is interjúztatod őket, ezt ne feledd. Személy szerint én ezért is inkább javaslom a Morgan-Citi-Blackrock-MSCI négyest. Az elitista leszólásokra nem kell odafigyelni, azt tapasztaltam, hogy max olyan világtalanok szólják le ezeket a helyeket, akik azt se tudják, hogy mi egy AFS Bond mondjuk. Kitalálhatod, én is az egyik fönti cégben vagyok már :D
Az előző hely iránt való érdeklődés picit furább, én még hallomásból nem találkoztam ilyennel, tudom hogy előfordul, de nem szokták direkt a jelentkezővel leegyezetni.
A "bizalmi állásos" gondolatmenet a tapasztalataim szerint (sajnos) badarság, megdöbbennétek, hogy kiken és hogy mennek keresztül az adataitok ..
Sok sikert!
7# Ja, de amikor a junior pozícióra van 100 jelentkező, akkor azért nem úgy működik, hogy "Jaj, fiam, te az első interjún is olyan szimpatikus voltál a telefonban, a második interjún aztán főleg. Felveszünk!".
... mert ott azért a 100 emberből lehet van 20 olyan, aki első két interjú után akár fel is vennének, de 1-2 pozi van csak...
Ezek a számok meg abszolút reálisak, mert most a junior piac halott és rengeteg munkakereső friss diplomás, meg 1-3 év tapasztalattal rendelkező van, akik éppen küszködnek az álláskereséssel.
Tehát nem azért találják ki a több körös interjúkat, mert unatkozik a HR, meg az interjúkat vezénylő senior srác. Meg a vezetőknek is jobb dolguk, mint juniorokkal beszélgetni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!