Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire fel kell nekem ennyit...

Mire fel kell nekem ennyit adózni, hogy az 500 ezres fizetésemből havi 180 ezret oda kell adnom az államnak?

Figyelt kérdés
Mit veszek én igénybe az államtól hogy évi 2,2 milliót be kell fizetnem? Az egészségügyi adót még meg is értem, de a többi pénz mire megy el?
2023. nov. 18. 08:01
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
100%

37-esnek!


NEAK közlemény:


"Elmaradt járuléktartozásomat meddig egyenlíthetem ki anélkül, hogy a TAJ számom érvénytelenítésre kerüljön?


A járulékrendezést, amennyiben a természetbeni egészségügyi ellátást térítésmentesen kívánja igénybe venni, csak és kizárólag az ellátás igénybe vétele előtt tudja rendezni, és ennek a befizetésnek meg is kell érkeznie a NAV-hoz.


Az érvénytelenítés ideje alatt igénybe vett egészségügyi szolgáltatások díját meg kell fizetni.


Amennyiben a járuléktartozás meghaladta a hat havi összeget és erről a jelzést a NAV megküldi a NEAK felé, akkor legközelebb már csak akkor vehet újra – zöld lámpa – mellett térítésmentesen ellátást, ha a befizetés tényét a NAV szintén adatszolgáltatás formájában megküldte a NEAK-nak. A jogszabály értelmében az újraérvényesítés a NAV adatszolgáltatásának NEAK-hoz történő beérkezését követő napon történik meg."


"Teljesíthetem-e az elmaradt járulékfizetést az egészségügyi szolgáltatónál, ahol szembesülök a TAJ szám érvénytelenítésével?


Nem, az elmaradást csak a NAV felé lehet teljesíteni, a közfinanszírozott egészségügyi szolgáltató az ellátást a közhiteles nyilvántartás adatai alapján nyújtja, a beteg által bemutatott dokumentumok nem írják felül a közhiteles nyilvántartást, azt az egészségügyi szolgáltatónak nem kell elfogadnia."


"Járuléktartozás alatt igénybevett egészségügyi ellátás összegének visszaigénylésére még akkor sincs lehetőség, ha az elmaradt járuléktartozást utólagosan rendezte."

2023. nov. 20. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
51%

"2020. július 01-je óta ez a rendszer. Hol éltél azóta Kisdiló?"



-Lélegeztetőgépen, mert nem akartam engedni az oltást!

2023. nov. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
51%
- Meg a prosztatavizsgálatot se!
2023. nov. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
51%

"Lélegeztetőgépen, mert nem akartam engedni az oltást!"


Én sem engedtem, de legalább életben maradtam, nem úgy, ahogy az Apám!


Pótold be a tananyagot utólag, aztán ugass be másoknak! Pusszantás...

2023. nov. 22. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
100%
Tudod hova... :D
2023. nov. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!