Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire fel kell nekem ennyit...

Mire fel kell nekem ennyit adózni, hogy az 500 ezres fizetésemből havi 180 ezret oda kell adnom az államnak?

Figyelt kérdés
Mit veszek én igénybe az államtól hogy évi 2,2 milliót be kell fizetnem? Az egészségügyi adót még meg is értem, de a többi pénz mire megy el?
2023. nov. 18. 08:01
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
89%
Azért, mert az iskolából nemcsak a szülők és a gyerek profitál. Ahogy már többször leírtuk: ha nem tudnák fenntartani az iskolákat, akkor te is megszívnád, barlangokban élnénk.
2023. nov. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
83%
Szerinted honnan vannak iskolák, hivatalok, egyéb hivatalos helyek - úgyanis nem maguktól nönek ki a földböl -, honnan van bennük fütés, áram, víz - ezek sem ingyen vannak. Ha neked CSAK annyi járt volna az életedben az állami szolgáltatásokból, amit a te szüleid fizettek, akkor még mindig csak egy kunyhóban laknál és legfeljebb egy ásót meg kapád lenne, írni-olvasni nem tudnál, illetve idöközben már egy csomó betegségbe belehaltál volna.
2023. nov. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:
Persze mert még az 1900-as évek elején is barlangban éltek az emberek, amíg nem terjedt el tömegesen az iskoláztatás, meg nem értettek semmihez. Én csak azt mondom, hogy fizessen mindenki azért amit ő maga igénybe vesz. Ha nekem csak egészségügy meg közvilágítás kell, akkor fizessek azért, hadd döntsem már el. Ne erőltessenek rám olyat, amiért nem akarok fizetni.
2023. nov. 18. 09:29
 24/45 anonim ***** válasza:
76%

19: Közös társadalomban élünk, ezért a közteher is szét van osztva.


Hogyha önbevallás alapján fizetnénk pl a közvilágítást és csak annak kellene fizetni aki éppen arra járt, szerinted hogyan lenne kivitelezhető? Ugyanez igaz útra, mentőre, tűzoltóságra és még sorolhatnám.


Másik probléma, hogy a legtöbb ember nem előrelátó, ami miatt nehezen tudnak kifizetni egy nagyobb kiadást, avagy spórolni arra az időszakra, ha egyszer betegek lesznek is legyen pénz.


Azzal egyetértek, hogy az adók, levonások nem mindig a legjobb helyre kerülnek, de szerintem az iskola, egészségügy pont nem ilyen, inkább többet kellene rá költeni.

2023. nov. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
27%

Igaza van a kérdezőnek, az állami újraelosztás túlméretezett.


Taxation is theft

Még ha igaz lenne, amit a sok hozzászóló ír, hogy hát az iskolák meg az utak… a valóság az, hogy pofátlanul túlárazott, értelmetlen gigaberuházások és egyéb trükkök révén az államot túszul ejtő bűnözők és klientúrájuk eltartása zajlik.

Ha visszaadnánk az államosított feladatok nagy részét a piacnak, és elengednénk a szereplők adóterhelését, hogy ők maguk vásárolhassák meg, akkor mindennek a minősége, versenyképessége javulna, és még dobhatnánk kenyérmorzsát is a híd alatt didergő semmilyenzsoltnak, akit piaci alapon senki nem foglalkoztatna mert valójában egy nulla ahogy az elvtársai is mind.


Az államnak csak a fegyveres rendvédelem és esetleg a katasztrófaelhárítás, a piacgazdaság civilizált körülményeinek megteremtése lenne a feladata. Ahhoz viszont elég lenne negyedekkora adóztatás.


Ehelyett államszocializmus van és a sok idióta itt még tapsol is ennek, megideologizálja a saját kifosztatását. Nyomorúságos.

2023. nov. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
42%
Hát ez egy olyan kérdés, amit a magyarok többsége nap mint nap feltesz, amikor az úton kerülgeti a méteres kátyúkat (már ha éppen tud közlekedni, és nem valamelyik dugóban áll), vagy amikor megpróbálná igénybe venni az állami egészségügy szolgáltatásait és csak hónapok múlvára kap időpontot bárhova is (aztán ha sikerül bekerülnie vhova akkor még mindig izgulhat hogy vagy kijön onnan élve vagy nem), vagy amikor a gyereke aki állami iskolába jár, arra panaszkodik hogy a pedellus tartja a matekot meg a 80 éves Bözsi néni oktatja a számtechet, meg külön nyelviskolába kell járni hogy normálisan megtanuljon egy idegen nyelven, vagy amikor magán nyugdíjpénztárba fizetsz havonta x összeget a nettó fizetésedből, mert különben nem lesz nyugdíjad, és még lehetne sorolni.. röviden, én csodálkozok azon egyáltalán hogy aki csak teheti, trükközik a közteher fizetéssel, ami ha opcionális lenne, senki nem fizetné nálunk. És ez is egy nagy különbség a fejlett nyugathoz képest, ahol az emberekben fel sem merül hogy nem fizetnek adót, mert tudják hogy a köz javát szolgálja. De ott kapnak is valamit a pénzükért
2023. nov. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 Koplárovics Béci ***** válasza:
20%

"Jó, de ha nekem nincs gyerekem, nem is akarok, akkor mi közöm van az iskolák finanszírozásához? "


Az egy dolog, hogy az oktatás színvonalát mutatod be azzal, hogy butának mutatod magad (esetleg az is vagy?), de valószínűleg jártál óvodába, iskolába. Úton - így vagy úgy - de jársz. Akár mit is gondolsz, Magyarországon nem rossz a közbiztonság. Igazából jogaid is vannak (vérmérséklet kérdése, hogy mennyit tartasz annak, de ettől függetlenül vannak). Nos... amit az emberek - főleg a gyengébb szellemi képességűek - el szoktak felejteni, azok a kötelességek. Az egyik ilyen az adózás is.

2023. nov. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:
Értsétek meg nekem nem az adózással van bajom, hanem annak a mértékével. Az nekem sok hogy a fizetésem 1/3 részét minden hónapban lenyúlja az állam ilyen-olyan közösségi hozzájárulás jogcímen. Főleg olyan dolgokra amikre én nem szívesen költenék. Valaki azt írta egy kommentben hogy a régebbi korokban agyon voltak adóztatva az emberek. Nekem iskolai tanulmányaimból úgy rémlik hogy pl. a középkori Magyarországon kétféle adó létezett: a tized az egyháznak, a kilenced ("kilencedik tized") pedig a földesúrnak. Tehát összesen a megtermelt javak 20%-át adózták le. Persze lehet mondani hogy akkoriban nem voltak ilyen közszolgáltatások, de a háborúk szinte mindennaposok voltak és a csatákba nem az adózó parasztokat vitték. Na mindegy, nagyon eltértem a témától, a lényeg hogy nem érzem úgy hogy az állam részéről annyit kapnék az adómért cserébe hogy indokolt legyen ennyit fizetni.
2023. nov. 18. 12:30
 29/45 anonim ***** válasza:
81%

Én szívesen fizetnék kevesebb adót, ha cserébe le kellene mondanom a M1-ről, arról hogy a kakadu helikopterrel repkedjen többször mint az amerikai külügyminiszter, arról, hogy mEGvÉdjENEk a migráncsoktól, gurulódollárbaloldaltól, arról, hogy ötször annyiba kerüljön egy vasútvonal mint amennyiért egy magánvasúttársaság meg tudná építeni magának, arról hogy az állami kórházba hat év múlva kapjak időpontot meghalni valamilyen kórházi fertőzésben…


Én nem vagyok egy szaros kis debil, mint a sok adóztatásért ujjongó paraszt, akik azt gondolják az állam okosabban tudja elkölteni a pénzüket…

2023. nov. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%
Csak hogy lopjon az állam, iskolákba vagy kórházakba, aminek lenne is értelme, arra egy szem adó nem jut el.
2023. nov. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!