Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire fel kell nekem ennyit...

Mire fel kell nekem ennyit adózni, hogy az 500 ezres fizetésemből havi 180 ezret oda kell adnom az államnak?

Figyelt kérdés
Mit veszek én igénybe az államtól hogy évi 2,2 milliót be kell fizetnem? Az egészségügyi adót még meg is értem, de a többi pénz mire megy el?
2023. nov. 18. 08:01
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
61%

Amikor látsz pl. egy útfelújítást, az az adókból, járulékokból van. De ugyanígy abból van a köztéri világítás és minden más infrastrukturális dolog. Az állam maga nem egy személy, aki munkába jár és pénzt keres, hanem mindenki fizet be a közösbe, és ezért nem barlangokban élünk.


Az 500 ezerből lejön:


- 65 ezer szociális hozzájárulási adó (szochó), amely a társadalmi ellátórendszer fenntartására van, pl. a szociális segélyekre;

- 92,5 ezer társadalombiztosítási járulék, amelynek a legnagyobb része a nyugdíjakra megy, kisebbik része a TB-re (amikor beteg vagy és nem dolgozol, abból kapsz pénzt), egy egészen kis része pedig a munkaerőpiaci járulék, amiből az álláskeresőknek adnak támogatást, ha elveszíted a munkádat, te is kaphatod egy darabig.

- 75 ezer személyi jövedelemadó, ez egy jelentős bevételi tétel a központi költségvetésben, ebből tartják fenn pl. a kórházakat, iskolákat stb. A személyi jövedelemadó nagy része visszatéríthető, de ez már egy másik kérdés.

2023. nov. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
32%
Ja és írtad, hogy neked csak 180 ezer Ft jön le, tehát gondolom 25 éven alatti vagy, így a 75 ezer személyi jövedelemadót még nem kell fizetned.
2023. nov. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
65%
Kérdezö: gondolom, szoktál az utakon járni, használod, az utcai, köztéri világítást is igénybe veszed, meg minden, nem konkrét céghez tartozó dolog is ebböl lesz fizetve!
2023. nov. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
Jó, de ha nekem nincs gyerekem, nem is akarok, akkor mi közöm van az iskolák finanszírozásához? És miért tőlem kell a szociális segélyt levonni? Én nem azért dolgozok, hogy ismeretleneket tartsak el.
2023. nov. 18. 08:19
 5/45 anonim ***** válasza:
54%
Mert közben sok olyan szolgáltatást veszel igénybe, amit meg mások nem.
2023. nov. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Például mit?
2023. nov. 18. 08:26
 7/45 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező: akik tudják, hogy hogyan kell felépíteniük a házadat, vagy csőtörés esetén hogyan kell megjavítani a csövet, hogy legyen vizet, ők ugyanúgy iskolába járnak, illetve feltételezem, te is jártál iskolába, óvodába, akkor is mások fizették ki azt neked. A szociális segélyre pedig lehet, hogy jelenleg nincs szükséged, de ha egyszer mégis lesz, akkor örülni fogsz neki, hogy létezik ilyen.
2023. nov. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
De mi közöm van ahhoz hogy más hogyan végezte el az iskolát?
2023. nov. 18. 08:32
 9/45 anonim ***** válasza:
77%
Úgy, hoyg ha nem végezte volna el senki az iskolát, akkor ma nem lenne hol laknod!
2023. nov. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
77%
Semmi közöd hozzá, de ha senki nem végzi el az iskolát, ki fogja felépíteni a házadat?
2023. nov. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!