Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megteheti a munkáltató,hogy...

Megteheti a munkáltató,hogy ellehetetlenít anyaságiról visszatérő munkavállalót?

Figyelt kérdés

Annyi a történet,hogy anyaságiról térnék vissza a munkahelyemre.A tisztább kép érdekében, részletezem a helyzetet.

Területi vezető voltam pénzügyi területen, ez egy kisebb multicég volt.Viszont, ameddig az anyaságimat töltöttem, felvásárolta egy nagyobb cég.


A pozíciómat meg kvázi átszervezték, de az akkori formájában, meg is szűnt.

Szeretnék újra dolgozni.A probléma,hogy nem akarnak az eredetivel egyenértékű munkakörbe visszatenni, ezt meglehetősen arrogáns módon közölték."Ez nálunk nem így működik". Visszakérdeztem,hát akkor,hogy működik?Válasz nem volt.


Mondtam, akkor egy senior pozíciót, hiszen én ebben dolgoztam, nem csak beültem egy vezetői székbe.A válasz az volt, arra nincs üresedés.

Persze,ezekkel a tárgyalásokkal párhuzamosan próbáltak megvesztegetni,hogy mondjak fel és, akkor kapok egy kövér prémiumot.

Most ott tart a dolog,hogy lenne állás, de egy titkárnői munka.


Azért, vérlázító.Pénzügyi MSC-m van, menetközileg elismert ACCA certifikáció,szintén nemzetközileg elfogadott PMP.


A területi vezetői állásomat, nem szexeléssel szereztem, nem volt hátszelem , sem kapcsolati tőkém.Magam dolgoztam meg érte


Jogi útra szeretném vinni az ügyet.Mennyi esélyem lehet?


2023. nov. 15. 19:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit kaptál meg írásban.

Én a helyedben a vaskos végkielégítés irányába mozognek, aztán mennék máshová dolgozni.


Nem érsz vele semmit ha visszavesznek aztán szetszivatnak...

2023. nov. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

1#


Kvalifikáltabb, tapasztaltabb,jobb vagyok a szakterületemen, mint azok, akik nem akarnak visszavenni.


Olyanra is gondoltam, értesítem az anyavállalatot.Az előző munkahelyemen, ha a magyar leányvállalatnál gondok voltak, ők tettek rendet.

2023. nov. 15. 19:33
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

És mit érsz el vele? Szerinted mi történik, ha kierőszakolsz magadnak egy pozíciót. Ott fognak keresztbe tenni, ahol csak tudnak.


Ha megszűnt a korábbi pozicíód, akkor a cégnek nem kötelessége hasonlót felajánlani.


Én a helyedben megállapodnék egy magas összegű végkielégítésben és lépnék.

2023. nov. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy masik helyet. Ha ennyire jo vagy ezzel nem lesz gond. Es meg egy kover vegkielegitest is kapsz.
2023. nov. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

2

És? Attól még ők maradnak a főnökeid. Ha kierőszakolsz egy pozit akkor szét fognak szivatni, akkor is ha kvalifikáltabb vagy. Bármikor inkább eljönnék fél -egy év végkielégítéssel és ha tényleg olyan nagyágyú vagy találsz másik melót...

2023. nov. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

"Azért, vérlázító.Pénzügyi MSC-m van, menetközileg elismert ACCA certifikáció,szintén nemzetközileg elfogadott PMP."


Szerintem pedig inkább szánalmas hogy gazdasági végzettséggel fingod nincs a globális munkaerőpiaci viszonyokról és úgy ragaszkodsz egy ilyen selejt céghez ahová láthatóan nem kellesz, mint kommunizmus idején Marika néni a sarki bolti eladói álláshoz. Ha valóban olyan hatalmas értéket képviselnél a cég számára akkor egyből találnának pozíciót, illetve ha valóban olyan piacképes a tudásod akkor miért ragaszkodsz olyan helyhez ahol alulkvalifikáltak a főnökeid?


Én valódi üzleti értékkel evidens, hogy ilyen céghez már csak a saját elveim miatt nem mennék vissza dolgozni, mert nem alacsonyodnék le olyan szintre. Felvenném a végkielégítést és kezdenék a szintemnek megfelelő pozícióban 2 héten belül, ahol megfelelő szakmai kompetenciával rendelkezik a főnökség.

2023. nov. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

6#


Ne gondolod azt,hogy nem fordult meg a fejemben ez.

Viszont,ha visszavennének normális pozícióba, rövidesen tudnék váltani más céghez és jobb alkupozícióban lennék, mint most.


A munkaerőpiac olyan, mint Hollywood, minden a külsőségről meg a "csillogásról" szól.


Egyébként a felvásárlás előtt normális cég volt.Jó volt a vállalati kultúra, nem volt erősen hierarchikus, nem lehetett érezni nagy hatalmi távolságokat.Plusz, bérekben is az ágazati szint felettiek voltak a fizetések.


Sajnos eladták és ahogy hallom a bérek sem olyan jók már, mint anno.

2023. nov. 15. 21:50
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Hat abból ahogy itt vergődik nekem nem az tűnik le hogy amúgy annyira kapkodnának a kérdezőért szal érthető hogy foggal körömmel ragaszkodik a munkájához.
2023. nov. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
62%
Jobb ha elfogadod a premiumot es valtasz, ha megszunt a pozicio es ezt viszonylag konnyu is bizonyitani mivel mas a vallalati struktura az uj felallasban, akkor elvileg egy az egyben felmondhatnak neked. Az anyaceghez akkor erdemes menned ha olyan cegrol van szo ami tozsden elerheto es fel attol hogy noi elnyomas/fizetes kulonbseg kerdesben gondokat odozol nekik. Persze vegigjarhatod ezt az utat is, de kicsi a felso vezetoi piac, nehogy azt hidd hogy ha balul sul el a dolog akkor utana olyan egyszeru lesz munkat talalni... Nagyon fontos szerintem hogy nok is hasonlo eselyeket kapjanak mint a ferfiak, de ha felhivjak majd az elozo munkaltatod es megkerdik hogy hogy dolgozol stb, akkor nagyon gaz lesz ha csak egy pattogo csitrinek allitanak majd be...
2023. nov. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
39%

"Most ott tart a dolog,hogy lenne állás, de egy titkárnői munka."


Nem vagy köteles elfogadni. Neked van egy hatályos munkaszerződésed, amiben benne van a munkaköröd. A munkáltató ebben köteles tovább foglalkoztatni. Ha nem tud (mindegy, hogy mi az oka), akkor ajánljon fel egy másikat, ami neked vagy megfelel, vagy nem. Ha megfelel, akkor munkaszerződés módosítás, ha nem felel meg, akkor a munkáltató nem tud a munkaszerződésnek megfelelően foglalkoztatni, tehát a munkaviszonyodat kénytelen felmondani (átszervezés miatt) minden következményével együtt (végkielégítés, stb.). Ennyi...

2023. nov. 16. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!